bugün

tegv mucizevi bir dünyadır . çocukları sarmış sarmalamalamış durumdadır. harika bir kuruluştur. geçen hafta sonu ilk tegv eğitimimi aldım henüz çocuklarla kucaklaşmak için 2 eğitim daha almam gerekiyor ve sonrasında bana ışıl ışıl bakan gözlerle bir araya geleceğim.inanılmaz mutluluk verici.
mucizevi bir dünyadır tegv. nihayet eğitimlerimi bitirip çocuklarla buluştum. inanılmaz güzel bir tecrübe , özellikle eğitim fakültesi okuyan herkesin mutlaka yer alması gereken bir yerdir tegv. ışıldayan gözleriyle size bakan çocuklar , cıvıl cıvıl bir atmosfer ve harika bir enerji , gerçekten mucizevi.
kendimi bulduğum yerdir.
dört senedir gönüllüyüm. ilk zamanlar kendim için farklı bir deneyim olması için başlamıştım gönüllülüğe. sonra hayatımın bir parçası oldu tegv. çocuklar benim çocuklarım şimdi. bütün hırslarımdan arındığım, kendi hayatımdaki çıkmazlardan kurtulduğum tek yerdir sınıfım. ve sadece "ben" olduğum için beni sevdiklerini bildiğim çocuklarım...dünyayı keşfedememiş ama bir o kadar da hevesli çocuklar. vakıfa başladığımdan beri hayatım değişti desem yeridir. aslında çok ta geçmişte kalmayan çocukluğumu yeniden hatırladım. dünyaya bir çocuğun penceresinden bakmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu gösterdiler bana. çokbilmişler detoks falan diyorlar ya şimdi hepsi hikaye. asıl detoks bu. haftada iki saat çocuklarla vakit geçirmek ve her hafta tazelenip hayata sımsıkı sarılmak.

tegv başka bir dünya. gönüllü olmak sizden hiçbir şey alıp götürmez. ama haftada iki saatinizi ayırarak hem çocukları güldürürsünüz hem de kendi hayatınız değişir.
1 senedir izmirde bünyesinde bulunduğum vakıftır. Eğitim gönüllüsü olarak her zaman gurur duyuyorum.
harika bir vakıftır tegv.çocuklarıma birlikte geri dönüşümden bir sokak yaptık , sonra bir yardım kutusu yaptık ve kullanmadıkları eşyalarını oraya koydular ve dilek ve şikayet kutusu yaptık onlarla sonrada onlarla okulun çevresini temizledik.afişler hazırladılar tegvle ilgili.çok çok güzel haftalar geçirdik.sınıfa girdiğimde artık çığlıklarla adımı söyleyip haykırıyorlardı çok çok sekerdiler 33 çocuğun sıcacık bakışlarını duyumsamak muhteşemdi.herkesi tegv'e bekliyoruz.
O çocuklar, hür düşünce ve özgür bir bilinçle ülkeyi emanet alabilecek bilinçli nesiller olacak. Onlara harcanan her kuruşa değer..
gerçekten bir şeyler yapmaya çalışan takdir kazanmış vakıftır.
3 senedir büyük bir istek ve özveriyle, birbirinden sevimli ve öğrenmeye açık çocuklara spor eğitimi verdiğim ancak son zamanlarda yönetim kadrosunun yozlaşması nedeniyle geçmişine yakışmayan bir yönetim sergileyen kuruluş. Malesef ki Türk toplumunun en büyük sorunlarından olan adam kayırma, ego tatmini bu vakıfda da olmaktadır.

Kendilerine gönüllü diyen birtakım kişilerin bu vakfa gelmelerinin yegâne amacı karşı cinsle ilişki kurmak ya da özgeçmişlerine "tegvde gönüllü" yazmaktır. Üzücüdür ki bu "gönüllüler" büyük bir çoğunluğu oluşturmaktadır, daha da üzücüdür ki idari kadro da bu durumu görmezden gelmektedir.

ve şunu da söylemeliyim ki, hiçbir tegv idarecisinin ve gönüllüsünün, bir veliyi veya bir çocuğu rencide etme, onlara saygısızlık etme hakkı yoktur, ne yazık ki bu durum da sıkça karşılaştığım bir durum.
hayvanın piskolojisini bozar.
(bkz: )kedi gel oğlum kedi mehmeh
Şu anda kanal d de gecesi mi ne yayınlanan kuruluş. Bu vakıfla ilgili tek anım ise şudur;
iki sene önce filandı annemle ayakkabı tükkanımızda oturuyoruz içeriye chp teyzesi kılıklı bi abla girdi
-ben xxxxx türkiye eğitim gönüllüleri vakfına bağış yapmak ister misiniz?
-annem: (beni işaret ederek) ben onun eğitim gönüllüsüyüm
-iptal
Gönüllüsü olmaktan gurur duyduğum beni miniklerle buluşturan bünyesinde gerçekten sağlam insanlar barındıran vakıf. Sonuçta bir çocuk değişir Türkiye değişir. *
bugün 20. yılını kutlayacak olan vakıf.

sivil toplumun gelişmesine önemli katkıları olmuştur.

http://www.tegv.org.tr/we...ulluleri_vakfi_20_yasinda__
gönüllülük kavramından bihaberlerin beleşe çalışıyolar yavvv diye bok attığı kuruluş.

öğrencilerle 2 saat zaman geçirmenin nesi enayilik lan? vakıf orası çocuklardan para almıyorlar ki sana da para versin.
23 ocak 1995 tarihinde kurulmuş ve kuruluşundan bu yana 2.515.749 çocuğa ulaşmış, 78.388 gönüllüye sahip vakıftır.

Ayrıca Bu akşam kanal d de Sunuculuğunu Cem Davran ile Deniz Çakır’ın gerçekleştireceği TEGV canlı yayınında; Ayça Bingöl, Ayta Sözeri, Birce Akalay, Can Gox, Celil Nalçakan, Demet Evgar, Erkan Kolçak Köstendil, Evrim Alasya, Güven Murat Akpınar, Kanbolat Görkem Aslan, Miray Daner, Olgun Şimşek, Salih Bademci, Selim Bayraktar, Selin Şekerci, Serkan Keskin, Şebnem Hassanisoughi ve Zara eğitime destek amaçlı şarkı söyleyecekmiş.
güncel Önemli Başlıklar