bugün

Referandum öncesi söylenmiş doğru bir sözdür. Önümüzde iki seçenek var. iki seçenekte belirsizlikler içeriyor. evet seçeneğinin uzun dönem belirsizlikleri varken hayır seçeneğinin hem kısa hem de uzun dönem belirsizlikleri var.

benim şahsi görüşüm; evet seçeneğinin daha az risk taşıdığıdır. Evet'e basıp işimize gücümüze baktığımız bir döneme girmek daha olumludur gibi geliyor bana. Diğer türlü; seçimler, koalisyonlar, referandumlar, gürültü-patırtı hiç birmeyecek gibi geliyor. Ben 40 yaşındayım ve mevcut sistemin yüksek sesli gürültü kirliliğinden bıktım usandım. Toplumca oluşturacağımız sinerjinin faydalarını görememekten dolayı üzgünlüğüm had safhada. Oysaki bu potansiyelimizle dünyanın bir çok gelişmiş ülkesini sollayabilirdik. Mevcutta bir şeyler yanlış.

Ben yoruldum, ben bıktım. Siyaset konuşmaktan, siyasete harcanan zamanın israfından gına geldi artık. O nedenle evet e basıp geçeceğim. Umarım benim gibi düşünen çok kişi olur.
Çok mantıklı bir tavsiye.
olması gerekendir .

olmayacak olan cehape ve hedepe dir .
Durgusal davranmamak lazım. Kararı Akp yi sevip sevmeme hesabına göre verenler yanlış yapar.
Padişahlığı geri getirmek isteyenlerin tercihidir. oysa biz kemalistler pazar günü sizleri eşi benzeri görülmemiş bir bozguna uğratacağız.

uzun adam ve tillahınız "hayır"ı tokat gibi yüzünüze yediğinizde anlayacaksınız tekrar mustafa kemalin ülkesinde olduğunuzu.

tek adama bütün yetkileri vermek demektir evet demek, evet diyip işinize gücünüze bakamazsınız, evet vererek ülkeyi sokmak istediğiniz dönüşü olmayan zifiri karanlıktaki yola asla izin vermeyeceğiz.

bir kişinin eline sonsuz yetki vermek ne demek ? sebep göstermeksizin meclisi fesih yetkisi ne demek ?

pazar günü bozgunu iliklerinizde hissedeceksiniz.
sadece başlığa odaklandığımızda haklıdır.

not: içim fesat.
Aslında bu referandum bahçelinin Türkiye ye bir dayatmasıdır. Öyle bir topa girdik ki milletçe bahçeli sağolsun, seçeneğin hayır çıkması durumunda göreceğimiz zararın telafisi belki hiç olmayacak. belki memurların maaş alamadığı dönemlere yuvarlanacağız. koalisyonlar yine bu ülkenin başına bela olacak. doğuda kürdistan kurulacak, bir şey yapamayacağız. Dış politika iflas edecek, imf kapılarına gideceğiz. Sanayici, özel sektör, bankalar bir bir iflas edecek. Borçlular borcunu ödeyemeyecek, hacizler...

Evet çıkması durumunda ise uzun dönem belirsizlikleri kafa karıştırıyor. insanı sıkıntıya sokuyor bazı düşünceler.

Türk milleti zekidir. Umarım sonuç Türkiye için en iyisi ne ise o olur.
Şükürler olsun ki, gerçekleşmiş olan durumdur. Çomar solcuların söylediği: " hdp evet e basacak " yalanı da ortaya çıkmış oldu böylece. Hayır cephesinin bazı grupları tarafından yapılan dezenformasyon ve algı yönetimi gibi çalışmalar kısıtlı sonuç vermiştir.

Unutmamak gerekir ki; evet kanadı fetöcülerle, pkk lılarla ve onların uzantısı olan hdp lilerle de mücadele etmiştir. Diğer hayır oylarına sagılıyım ama belirttiğim grupların verdikleri hayır oyunlarına saygılı değilim, onları oy diye kabul etmiyorum.