bugün

36 yıllık yaşamının 33 yılını türkiye'de geçirmesine rağmen, en çok etkilendiği kişiler amerikalı, ingiliz ve fransız olan bir kişi olarak diyorum bunu. türkiye'den eminim ki çok kaliteli yazarlar çıkmıştır, ancak hiçbirinin victor hugo kadar iyi bir sosyolog olmadığını tahmin ediyorum.

osmanlı'dan çok iyi askerler ve komutanlar çıktı ama 1071'de malazgirt'te anadolu'ya girdiğimizden bu yana martin luther king kadar etkileyici konuşmalar yapan ve etkileyici sözler söyleyen bir kişi bile çıkaramadık.

allah izin verirse internet sayesinde eksiklerimizi ve diğer ülkelerden öğrenebileceğimiz konuları göreceğiz, eğitim sistemimizi geliştireceğiz ve martin luther king kadar etkileyici sözler söyleyen liderler, rudyard kipling kadar etkileyici şiirler yazan yazarlar ve victor hugo kadar etkileyici kitaplar yazan yazarlar çıkaracağız.

düzenleme: atatürk hariç tabii ki ancak onun en büyük eseri türkiye. nutuk öyle çok da matah bir kitap değil.
Dünyanın en etkileyici şahsı çıkmış bizden sen tanımıyorsan o senin ayıbın.

Tanışmak için tıkla

(bkz: mustafa kemal atatürk)
Ajdar ne güne duruyor?
hopp orda dur. atatürk düşmanı olduğunu çok rahat seziyorum şu an. atatürk ile ne alakası var konunun onu anlamadım. atatürk bir devlet adamı. bahsettiğin diğer şeyler de sanat.
Ne bekliyorsun. Bindokuzyüzaltmış yılından beri konuşan insanları astılar. Oniki mart bindokuzyüzyetmişbirde bütün gençliği susturdular. Fikir üreten çözüm arayan insanları anarşist ilan ettiler. Tüm ekonomik kriterleri yağma ve talan üzerine kurdular. Artık arkasına sığınacağımız ahlaki değerlerimiz de kalmadı.
Nazım Hikmet Ran kardeşim.

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Prof. Fuat Köprülü'nün derslerinde söylediği bir söz vardır: Bütün Türk edebiyatını terazinin bir gözüne, Dede Korkut'u öbür gözüne koysanız, yine Dede Korkut ağır basar' demektedir. Ben de gördüğüm ve okuduğum kadarıyla Nazım Hikmet Ran'ın edebiyatımızın şiir yükünün ağır kısmını çektiğini düşünüyorum. Ayrıca dünya edebiyatında da önemli bir şairdir kendileri. Ruhu şad olsun.
Kasap nusret.
Semih Saygıner(bilardo), Fazıl Say(piyano), Orhan Pamuk(edebiyat) Cüneyt Çakır(hakem) Mehmet Aydın(çiftlik bank-dolandırıcı) Cem adrian(5 oktavlık ses) Muharrem Ertaş( gırtlak) ...nerden bakarsan