bugün

Türkiye'yi terk etmek isteyen güruh. Afedersiniz, sığır sürüsü. Kendilerine küfürü hoş gören, ülkesini, insanlarını beğenmeyen, beğenmediğini değiştirmek ve ülkesine bir katkıda bulunmak için kılını kıpırdatmayan, bilgisayar başında yabancı diziler izleyip hayatın öyle olduğunu sanan bok parçaları.
gitselerde kurtulsak dedirten topluluktur. Yıllardır söylüyorsun, artık uygulamanın vakti gelmedimi sence?
Halen gidememiş götlerdir. Siktirin gidin amk. Kim alacak sizi acaba. Götü bokluk çıktığı uzvu beğenmeyen ülkesine faydasız kan emiciler.
Halen burda mısınız lan güruhudur. Hangi ülke alır lan sizi? Günlük bomba patlayan, Arap ülkesi olarak görülen bir ülkeden esmer kokuları kim alır? Belediye alır. Sanki herşey toz pembe olacak, çok fazla tv dizisi izlemiş güruh seni.
beyaz tenli olarak dahil olduğum grup.

saçma salak bir siyaset, saçma salak insanlar ve daha bakanlarının bile kültür seviyesi ilkokul düzeyinde olmayan bir yerde ölmeyi tercih ederim.

kimsenin dinine, ırkına, tercihlerine sövülmediği bir yerde ölmeyi tercih ederim.

ilkokullarında dahi kendi siyasi düşüncelerini empoze etmeye çalışanların olmadığı bir yerde ölmeyi tercih ederim.

saat 23.30 da işten çıkınca acaba tecavüze uğrar mıyım, uğrarsam arkamdan ''o saatte dışarıda ne yapıyordu'' gibi düşüncesizce sarf edilmiş bir cümle söylenir mi diye düşünmeden yaşayıp ölmeyi tercih ederim.

evet türkiyeden siktir olup gitmek istiyorum.

çünkü sığ düşünceli hiç bir boktan haberi olmayan sadece belli düşünceleri empoze eden yayınları izleyip, okuyup doğru kabul eden insanlardan nefret ediyorum.
Ya gitsinler aha her yer kapı.

Beğenmeyen çıksın gitsin.
Güzel insanlardır.
Vatan hainleri diyenlere ABD yeşil kart verip gel bugün yaşa burada sana iş de var dese koşa koşa giderler aq

Bir düşün bakem niye kaçıyor adam doğduğu, büyüdüğü topraklardan sen ve senin gibilerin sikimsonik Zihniyeti 20 senede ülkeyi getirdikleri konum yüzünden olmasın.
Fetöcülerdir

görsel
Daha yüksek yaşam standartları arayan kitledir.
Bir insan neden yurt dışına gitmenin hayaliyle yaşar ki?
Madem istiyorsun, git o zaman.
Şimd para mı varda gidelim diye küfrediyorsunuz ama olay parada değil.
Akıllı biri ol, bir zanaatin, eğitimin olsun, dil bil,cesaretinde olsun, para en son sıradaki şey. Götümden uydurmuyorum, kendi tecrübemle söylüyorum.
Şu an eminimki herkes bir uçak parasıyla gittiği ülkede bir hafta yaşayabilecek parayı bir şekilde bulablir.
Ama yukarıda yazdığım özelliklerin yoksa, ben sana uçak biletini alayım,gel bende kal desem bile tutunamazsın, yok olur gidersin yurt dışında.
avrupa ülkelerinin kendilerini kollarını açmış bir vaziyette beklediğini düşünen güruh.
gitmek isteyene laf söyleniyor da...

ulan insanlar niye sittir olup gitmek ister duruma düştü...
bu hale düşürenlerin hiç mi suçu yok?

herkes suçlu... taa cumhuriyetin doğuşundan atatürküne... chpesine, kürdüne, eski koalisyonlarına, sağcısından solcusuna...
abd suçlu, eset suçlu, yunan suçlu... afgan suçlu, gelen suriyeli suçlu...

hatta allah bile suçlu... afet zamanı...

bir onlar suçlu değil...
mental masturbasyondan başka hiç bir şey değil bu.
türkçesi: kendini kandırmak.
it's me.
“şu an eminimki herkes bir uçak parasıyla gittiği ülkede bir hafta yaşayabilecek parayı bir şekilde bulablir.”

not: yazım hataları şahsıma ait değildir.

kimin ne durumda olduğunu yazdığımız entrylerden nasıl kestirerek bu kanıya varabilir ki insan. parayı bir şekilde bulabilirmişiz, g.tümüzü mü satalım kardeş ? hem eminim demişsin hem bu özelliklerin yoksa ben uçak bileyini alırım ama tutunamazsın diyorsun. kendinle çelişedur ama hakkımızda fikir sahibi olduğunu iddia etme dostum.

benim de içinde bulunduğum güruhtur. orta düzey diyebileceğim bir dilim var, geliştiririm onu da zamanla, para biriktirip yurtdışına taşınmayı düşünüyorum, eğer ki bir şekilde iş bulur kapağı atarsam bir daha gelmeyeceğim, zaten burada ailemden görüştüğüm kimse yok, yanıma alacağım annem var sadece. kendi ülkemden insan bile olmayan beş paralık mültecilerin yüzünden bu şekilde ayrılma düşüncesi ara sıra acaba yaptığım hainlik mi, bu vatanı kuran, kurtaran bunun için mi yaptı bunları diyorum. burada kimin ne olduğu pek belli değil o yüzden sözlükte kastettiğim biri yok, en azından bu entryde ama ülkeyi yol geçen hanına çevirenler ve onların destekçileri üzerlerine alınsın. sen mültecileri getirenleri destekleyip de ülkeden kaçma derdine düşen bir türk’e ne yüzle bu ülkede kal diyeceksin ki ?
Ben cebimde üç kuruş para olmadan gitmişim yurt dışına, anam ağlamış gurbet ellerde hem çalışıp hem okuyacağım diye, tutunmuşum hayata, kariyer yapmışım, para kazanmışım,hayalinizde göremeyeceğiniz hayatı yaşıyorum, oturduğu evden götünü çıkarmamış dingolar gelmiş bana bilmiş bilmiş mesajlar atıyorlar.
Ulan at kafa, sen evden çıkmaya korkarken, ben senin hayallerinin ötesinde yaşam kurmuşum kendime. Kime ne akıl öğretiyorsun?
isktir ol git aa, hayret bir olay.
s.ktirolup gitmek ifadesi ülkeye değil de insana olan sitemin yansıması gibi geldi benim kulaklarıma..

gideceğiniz ülkenin dilini az çok öğrenmişseniz, yeni bir dünyaya, anlayışa, kültüre açıksanız, adaptasyon gibi sorunlarınızın olmayacağına inanıyorsanız ve de gittiğiniz ülke size oturum verecekse e bir zahmet koşa koşa gidilir...

çünkü türkiye'de ne bir gelecek kaldı ne de bir ümit...

insanlarımız zaten çekilir gibi değiller...

en çok sancısını çektiğimiz şey, olgunlaşamamış bir toplumun içinde yaşıyor olmamızdır.
bu sebep her şey için yeterince açıklayıcıdır...

kaçma arzusunun temel sebebidir.
baba parası yiyen çocuklar gelmişler burda atıp tutuyorlar..

40 yaşına kadar alın teriyle Türkiye de ev ve araba sahibi olmak imkansız.

işiniz rast giderse hani o da.
öğrenciyim, çalışıyorum, şu kadar param var, sicilim temiz, bu kadar gayri menkulum var, şu eğitimi aldım, şundan dolayı sığınma göç oturma çalışma izini vs gerekçeler sunmadan kıçımı yırtmadan, ab vatandaşlığı alma hakkı olan biri olarak...
evet, bu güruh içindeyim.

neden siktir olup gitmiyorum?
hem ekonomik olarak ihtiyacım yok, hem biraz faşist fundamental düşünceler, hem de birey olarak gelecek kaygısı taşımadığım için.
ama emekli olunca zevk için ab vatandaşlığını alıp tc vatandaşlığından da çıkmayı ciddi ciddi düşünen güruh içindeyim.

ne dediniz?
milliyetçilik islam vatan mı?
boş boş konuşmayın.
yeni kimlik kartlarında dini islam yazısı, kişinin dini inanç bilgisi tanımlaması yok.
ne yani, nüfus cüzdanında thebiggraywolf için dini islam yazmıyor diye dinsiz mi olduk?
aynı şekilde, nüfus cüzdanımda ay-yıldız olmasa da olur.
benim dinim ve kimliğim aidiyet duygum kağıt üzerinde değil yüreğimde olur.
vatan ise üzerinde yaşadığım her yer vatandır.
kıbrıs da vatan, orta asya da vatan, avrasya da vatan, ortadoğu da vatan, anadolu da vatan, balkanlar da vatan benim için.
bir zamanlar “ülkemden başka bir yerde yaşayamam” düşüncesinde olanların kırık ve korku dolu kalpleriyle oluşturdukları güruhtur. eskiden bu eylemi gerçekleştirecek koşulları varken “cinim ivim” duygusallığından dolayı fırsatı teptiği için arada kafasını tepme isteği gelir. artık o “cinim ivim” içinde bile kaygıları ve korkuları dinmemektedir…
Siktir olup gidebilirler pek ala, Tutan mı var?
Takılmayın gençler bunlara. Arkalarından bir mendil sallama jestini de esirgemeyin bak ayıptır.
cebinde akbil parası olan turist olarak bile çıkma yetisine sahip olmayan hayatında bi baltaya sap olamamış sap olmak için medine dilencisi gibi yurt dışına gitmek isteten zevattır. inan kimsenin umurunda bile olmazsın. sktir git.