bugün

şu anda çok sınır da duran pahalılıktır. 1-2 tık daha pahalanırsa asgari ücretliler zaten yaşamak bu değil tadın da geçinmeye çalışırken iyice geçinemeyecekleri seviyeye gelebilir.
Artık birilerinin bir şeyleri değiştirmesini gerektiren pahalılıktır.

Adam ailesini geçindiremiyor ama bunun sorumlusunun kim olduğunu hala anlayamamış. Bir 10-15 yıl önce 100 tl ile market arabasını tıkabasa doldururduk. Şimdi 100 tl ile gitsen kapıdan kovarlar...
Yurt dışındaki çoğu Fetöcüyü vurmayan aksine onların avantajına olan bir durumdur

görsel
bir senede temel ihtiyaçlara 3 kez üst üste zam yapılmaz yaptırılmaz yiyecek reyonlarında sürekli zam artışı var çok ilginç bir durum nasıl oluyorda bir tarım ülkesi olarak biz sütü 15 tl'den domatesi patatesi 12 tlden alıyoruz çok merak ediyorum.
edit: daha doğrusu alamıyoruz...
Dibine kadar yaşadığım pahalılık. Senior developer olarak 12000 TL maaş almama rağmen istanbul'da 1+1 kiralık eşyalı ev bakamıyorum.duzgun biryerde 5000 6000 TL'den başlıyor.aile evinde kaldık.
Temel sebepler aşağıdaki gibidir.
Küresel hammadde enerji ve nakliye fiyatlarının aşırı talebe bağlı yukarı yönlü hareketi ( o Çin in hindistan ın amına koyayım)
Halkın değil beş kardeşlerin menfaatine politikalar üreten yatırımcıyı kaçırtan sikmeyeceği eşşeğe ot tutmayan güncel tc (!) hükümeti (silivriye yaz gelmedi)
Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen etrafındaki haksızlıklara tepki vermekten kaçınan ahali ( yılan yiyecekleri tüketince sıra bak nasıl gelecek)
Aklı başında herkesin on yıllar önce görmesine rağmen türkiyenin geleceği sanayidedir diyen avel liboşlar. (gıda ve su krizi geleceği on yıllar önceden belli idi)
Türkiye nin kendine yetme politikalarının dibine dinamit döşeyen ithal ikameli ( bu ithalatı göt vererek mi yapacaktık acaba)elde avuçta yokken) liboş ANAP hükümetleri ( gerek tek başına gerek koalisyon içinde)
bir leyla ağlıyor gözleri yaşlı sözünü akla getirir.