bugün

Bir an önce buna açıklık getirilmeli.
Bir özgürlüktür, özgürüm yaparım sanane bakış açısı almış başını gidiyor. Özgürlüğün Türk kanunlarına göre ne demek olduğu sınırları acilen tanımlanmalı.
Herkes yaptığı herşeyin özgürlük olduğunu savunuyor.

O zaman sokakta yürüyen birinin ensesine şaplak atmam da özgürlük kendimi böyle ifade ediyorumdur,

Atıyorum Arkadaşımın annesiyle seks yapmak istemem de özgürlük kimse karışamaz?

Sokağa boxerla çıkmak istiyorum bu da giyinme özgürlüğü kimse karışamaz

Atıyorum cemevine gidip Serdar ortaç binlerce dansöz var şarkısı açmak da bir özgürlük

Atıyorum sokakta köpekle çiftleşmeye çalışan adam da özgür belki zoofilidir cinsel yönelimi budur?
özgürlük, içinde yaşadığınız devletin kanunlarla size çizdiği sınırlarla ortaya çıkmaktadır. Bunun yanında etik veya ahlak dediğimiz kavramlar da bizim özgürlük anlayışımıza sınırlama getirmektedir.
Ayrıca senin özgürlük anlayışın karşı tarafın özgürlüğüne müdaale içerirken ben özgürüm diyemezsin. Aynı soruların muhatabı sadece Türkiye değil her ülkedir. ülkeden ülkeye farklılıklar ortaya çıkabilir.
Arkadaşının annene hallenmesi, anneninde rızası varsa kimse müdahale edemez. (ediyorsan özgürlük nerede diye sorarlar).
Zoofili kavramı hastalık veya rahatsızlıktır, cinsel yönelim de neymiş? Karşı tarafın özgürlüğünü hiçe sayarak özgürlük mü olur? (Hayvanın rızasını nasıl aldın diye sorarlar).
inanmıyorsan inananların ibadet alanında kimsenin ibadet hakkını gasp edemezsin, ibadet alanlarında saygısızlık yapamazsın.
Sorulan sorular, yazılan istekler, özgürlükten ziyade senin insanların veya hayvanların (uçan-kaçan tüm canlıların) özgürlük alanını s....yim ama özgürlük diyeyim demenin tezahüdür. bahsedilenler yanlış düşüncelerin yanlış sonuçlarıdır, özgürlük değildir.
özgürlüğü hangi ülkede buluyorsa siktirip gitmesi gereken kişilerin sorguladığı özgürlük.
özgürlük sorumluluk demektir.
bu ülkede kimse sorumluluk duygusu taşımıyor.
bakınız: deprem sel terör heyelan yangın vs felaketlerde ölümlerin suçunu allah'a kader diyerek atmaları, fetö darbe yapar insanlar ölür ve gelecekleri yok olur suçlu fetö, madende insanlar ölür kaza fıtrat derler, sel olur insanlar evinden malından canından olur suçlu iklim yağmur vs vs vs.
kimse bunların olmaması için ben işimi düzgün yapmadım, sorumluluk gereği insanlardan özür dilerim diyerek istifa etmez.