bugün

ibb'nin büyüttüğü ve kendini kahramanlaştırdığı durumdur.
trafiğin rahatlamasını sağlayan yağıştır. kimse ara sokaklardan arabasını çıkaramadığı için yollar boştur. fakat temkinli gidildiği için işe geç kalmalar çok olmuştur.
(bkz: sıradan doğa olaylarına başlık açmak)

sürekli yağıyor durduramıyoruz.
dışarı çıkmamam için bana yeni bahanemi veren yağış.
(bkz: 25 nisan 2010 istanbul parçalı bulutlu hava)
yağsın yağsın mikrop kırar.
silivride soğuk ve güneşli havayla beraber yağan kardır.
marmara üniversitesini acaba yarın tatil ettirebilecek mi denilen kar yağışıdır.
şuan iyice sertleşen ve göz gözü görmeyecek şekilde yağan kar yağışıdır.
tahmincilerin birçoğunu ters köşeye yatıran yağıştır.
marmara üniversitesi'ni bugün saat 17'den itibaren perşembe gününe kadar tatil etmeyi başarmış olan.
güneşin açmasıyla ortaya muhteşem görüntü çıkartan kar yağışıdır.
galata köprüsünün altında şapkanızı önünüze atıp titreyerek dilenmek zorunda değilseniz ve böyle birsini görmezden gelebiliyorsanız, gerçekten çok güzel yağan kar.

(bkz: içerisi çok sıcak)
tekirdağ taraflarına dönüş yapması beklenen kar yağışıdır. meteorolojiye güvenmeme sebebidir.

hani 4 gündü ulan? 2 gün yağdı gitti. güneş falan açtı hatta böyle. hani -30'du allahsızlar?
maslak'ta bulunan ofisimin saat 15:00'te kepenkleri indirme kararı almasına sebep olan gözünü sevdiğimin yağışı.
ana haber bültenlerinin 2 gündür bir numaralı konusu. karın yağmasına en çok muhabirler falan sevinmiştir herhalde. haber yapmaktan daha kolay ne olabilir artık bu havada?
eline mikrofon, yanına kameraman alan herkes atmış kendini sokağa, suni kar fırtınası atmosferi eşliğinde soluk soluğa bir yerlerden bildiriyor ("evet sayın seyirciler, şu an ayakta durmakta bile güçlük çekiyoruz bıdı bıdı bıdı..."). bir de alttan şöyle dehşet saçan, gerilimli bir müzik verdiler mi, dandından yinmez. al sana balon felaket haberi.
mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır lafını doğrulayıcı nitelikteki kar yağışı.

an itibariyle küçükçekmecede görülen kar yağışıdır.
an itibariyle sarıyer'de yağmaktadır, durum vahim görünmemektedir.

edit: karla karışık yağmur'a dönmüştür.
hani mart gelmişti ulan dediğimiz yağıştır.
şu sıcaklarda, zaman makinesinin ne kadar gerekli olduğunu hatırlatır.

"karlar düşer
düşer düşer ağlarım."

ağlamayız lan. düşsün mk.
16 Haziran 2010 Istanbul kar özlemi olarak güncellenebilecek söylem.
meteorolojiye çarşamba günü beklenen yağıştır. herkes sıkı giyinsin bence.
bugün başakşehir de yağan hede. sabah saatlerinde ufak bir ziyarete gittiğimde karla karşılandım.
umutla beklediğimizdir.
yalan. yağmayacak o kar! ben konuştum. yüksek yerlerde dayılarım var, yağdırmayacağız. geçiniz.