bugün

eğer hayaliniz klasik bir memur olmak değilse imkansıza yakın bir olaydır.
özellikle aile ve akrabalar tarafından sürekli alaya alınma , kısıtlanma vb geri döndürülme çabalarıyla karşılaşma ihtimali yüksektir.
yine de bir kere geliyoruz şu hayata , hayallerin peşinden gitmek gerek.
kpssde 85+ almak icin dersaneye gitmektir mesela...* bilmiyorki senc85 alsan bile atanamama ihtimalin var.
inaninca hayalin gerçekleştirebilirsin ama bu süreçte amina koyarlar.
Türkiyede böyledir zaten. Sen hak edersin ama hakkını yerler hayallerini çalarlar sen peşinden gidersin.
hayallerinizin peşinden gitmek için harikalar ülkesinde yaşamayı beklerseniz daha çok beklersiniz. benim cesaretim yok demiyor da ülke kötü ben ne yapayım diyor.
Gerçekten zordur, cesaret işidir. Herkese nasip olmaz. Ailenin, arkadaşların, çevrenin ve sistemin tüm yıldırma çabalarına karşı gelebilmeyi gerektirir. Ve evet bunu yapanlardan biri de benim. Bıkmayacağım, usanmayacağım.
hayâliniz para değilse bir ömür uğraşsanız da gerçekleşmeyecek bir şey için uğraşmaktır. kendimden biliyorum.
Komşunun kızını okula giderken takip etmekten ibarettir, hayaller küçük, imkanlar dar.
insanların bahane üretip zorluğa gelemediğinden dolayı yakındığı ülke.
dikenlerle dolu bir yoldan gitmektir. hele bayansanız daha bi tehlikelidir. tecavüze uğramakla neticelenebilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar