bugün

Yoktur. Kanıtları ise;
1. Taciz, tecavüz ve karşı cinse şiddet erkekler tarafından gerçekleşiyor.
2. Cinsiyetciliğimiz deyimlerimize, ve cümlelerimize de yansımış. Mesela erkek gibi olmak cümlesi iyi bir şeyken karı gibi olma cümlesi hakaret olarak algılanıyor.
3. O erkektir yapar cümlesi ve sen kadınsın sus anlayışı olması.
net olarak yok. kadın hakları konusunda yasalar yetmez, farkındalık da gerekir, bu da eğitimle ancak olur. yurdum insanının ortalama eğitimi maalesef ortaokul terk düzeyindedir.
Birgün haberlerde erkeklerin şiddete maruz kaldığını kamyoncu bi kadın tarafından çıtır yaşta bi oğlanın tecavüze uğradığı haberleri ve genç erkeklere yapılan zulumleri protesto eden orgutleri gorduğunuz vakit skor 1-1 olacaktır....
Kesinlikle yoktur. Kadın bireyler özgür olmamakla birlikte her alanda baskı altında tutulmaktadır. Sorunları az çok herkes biliyor ve farkındadır. Sorunun kaynağı olarak yetiştirilme tarzı ve toplum baskısı gösterilebilir. Ayrıca çözüm olarak gördüğüm tek yol eğitim. Eğitim derken lise, üniversite değil. insan hayatında karakterinin temellerinin atıldığı aile içi eğitim. Çocuk yetiştirmek çok ciddiye alınması gereken bir olaydır. Üzücü olan toplumumuzdaki bireylerimizin bu işin ciddiyetinin farkında olmamalarıdır. insana insan gibi değer vermeyi aşılamak gerekir çocuklarımıza. Bütün aileler üstlerine düşen görevi yapmadan bu sorunun çözümünün pek bir yolu, yöntemi yoktur.
dünyada olmayan şeyi türkiyede aramaktır.
cinsiyetler eşitmiki cinsiyet eşitliği olsun.
evet vardır. intihar eden, öldürülen, ailesine bakmak zorunda olan, askere gidip ölümle yüz yüze gelen, icra borcu olan, hapiste yatan, sokakta yaşayan, iş arayıp bulamayan... bunların büyük bir bölümü erkektir. bu yüzden sadece ülkemizde değil tüm dünyada cinsiyet eşitliği vardır.
intihar sadece erkekler mi ediyormuş? Erkekleri öldüren yine erkeklerdir. Kadınları öldürenler de erkekler. üstelik öldürmeleri için bir kadının ona hayır demiş olması yeterli bir sebep onlar için. Kadın çalışmasın çocuk baksın dersiniz sonra evi erkek geçindirmek zordunda diye şikayet edersiniz. icra borçlarının sizin üstünüze olması kadına değer vermeyip üstüne tek bir mal bile kayıt etmemeniz olabilir mi mesela? Cinayetler, hırsızlıklar, tacizler, tecavüzler ve daha bir sürü suçta başı çektiğiniz için hapiste olanların çoğunluğu erkekler olabilir mi? Siz suç işlediğiniz için de mi kadınlar suçlu yoksa? Ailesinin istediği gibi yaşamadığı için evden kovulan, eşinden ayrıldığı için baba evinden kabul görmeyen, kadın sığınma evlerini dolduranlar kadınlar değil mi? Ben de iş arıyorum ve bazı ilanlarda özellikle belirtildiğini görüyorum “bay eleman alınacaktır”. Çok eşitiz. Bari susun, sadece susun. Kadınlara hayatı zindan ederken, hala utanmadan eşitiz demeyin.
ah canım benim ne çektiniz siz de be. öncelikle bu başlıkta bile buram buram gelen cinsiyet eşitliği yok, kadınlar eziliyor kokusunu aldınız siz de değil mi? benim tepkim buna, yoksa erkekmiş kadınmış kim zarar görürse aynı tepkiyi vermezseniz bu iş çözülmez. yolda karşılaşsam bir kadına şiddet uygulayan birisine engel olurum ancak en ufak olayda bile (haklı olarak) ayağa kalkan insanlar bir erkeğin başına çok daha serti gelince sus pus kesiliyor hatta bir çoğundan haberi olmuyor kimsenin. karısı kocasını öldürmüş haberi kimsenin ilgisini çekmiyor mesela. bir kadın derneğinden ya da sosyal medyadaki kadınlardan şiddet gören erkeğe destek yok, neden?
icra borçlarını sırf kadınlara değer vermemekle açıklamaya çalışırsan basit kalırsın. he gerizekalıyız biz borçlanırken diyoruz ki biz bu kadına değer vermiyoruz o yüzden bu borcu üzerimize alalım. biraz düşünme kabiliyeti rica edeceğim. sadece susun diyor bir de hiç susmayan kitlenin sözcüsü. asıl biraz siz az konuşun da eşit seviyede sesimiz çıksın sonra böyle boş boş konuşup konudan uzaklaşmaya başlıyorsunuz bir kısmınız... seks gücünü kullanıp zengin koca düşürmeye çalışan yüzbinlerin karşısına dikilin önce de bu kullanılmışlıkların sebebinin temeline inin. ayrıca verdiğim örnekleri de tüm kadınlara genelleyerek sakın klasik linç taktiklerinizi burada uygulamayın.

--spoiler--

intihar sadece erkekler mi ediyormuş? erkekleri öldüren yine erkeklerdir. kadınları öldürenler de erkekler. üstelik öldürmeleri için bir kadının ona hayır demiş olması yeterli bir sebep onlar için. kadın çalışmasın çocuk baksın dersiniz sonra evi erkek geçindirmek zordunda diye şikayet edersiniz. icra borçlarının sizin üstünüze olması kadına değer vermeyip üstüne tek bir mal bile kayıt etmemeniz olabilir mi mesela? cinayetler, hırsızlıklar, tacizler, tecavüzler ve daha bir sürü suçta başı çektiğiniz için hapiste olanların çoğunluğu erkekler olabilir mi? siz suç işlediğiniz için de mi kadınlar suçlu yoksa? ailesinin istediği gibi yaşamadığı için evden kovulan, eşinden ayrıldığı için baba evinden kabul görmeyen, kadın sığınma evlerini dolduranlar kadınlar değil mi? ben de iş arıyorum ve bazı ilanlarda özellikle belirtildiğini görüyorum “bay eleman alınacaktır”. çok eşitiz. bari susun, sadece susun. kadınlara hayatı zindan ederken, hala utanmadan eşitiz demeyin.

--spoiler--
Tabi yine bir erkek çıktı sus, savunma kadınları dedi. Tabii yeter ki emret sen. Bu kadar konuştuğumuz halde sesimiz duyulmuyor ama susunca sesimiz eşit mi çıkacak?
Sen ne söylersen söyle, söylediğin, karşındakinin anladığı kadardır.
şu ezik edebiyatından çıkın artık. nerede sus yazıyor o yazıda? işiniz gücünüz demogoji... biraz silkelenin önce, size yapılan haksızlıklar kadar erkeklere yapılan haksızlıklar da var. eksiği fazlası orasını tartışmıyorum zaten biraz anlayabilme gücünü kullansaydın anlardın. cinsiyetçilik yapan sizsiniz. kadın-erkek değil insan diyerek bakacaksınız. bunu bir gün öğreneceksiniz elbet.
cinsiyet eşitliği ne demek bunu kavramak , anlamak , lazım gelir önce. eşitlik yok , olmamasının temel nedeni ataerkil bir toplum olmamız. çözüm önerim; şartların eşitliğini sağlamak öncelikli hedef olmalı. temel duygusal diğer olayların eşitlenmesi mümkün değil. inanan arkadaşlar ağlayarak günlüklerine yazabilir. insan olabilmenin eşitliğini sağlarsak gerisi kolay. bunu da ancak doğru iletişim ve algıların yıkılmasıyla mümkün.
yok. çok değerli kadınlarımız ve yalakalıkta sınır tanımayan erkekler(bu elamanlara güzel kelimeler giydirebilirsiniz zaten ne söyleseniz tam oturur) işi öyle bir hale getirdiler ki sözlükte _erkek insan mıdır?_ diye bir başlık açarak sorunsalı tartışmaya açmayı düşünüyorum.
olmaz olur mu. bütün erkekler birbirine eşit. mesela benle kıvanç tatlıtuğ birbirine eşit. yok lan buna ben de inanmadım.
Yazar kardeşlerim bakınız, cinsiyet eşitliği dünya da ne durumda önce bunu kavramalıyız. Ben özetleyeyim sizlere. En gelişmiş ülkelerde dahi tamı tamına eşitlik yok. Türkiye’de de durum böyle. Kadına şiddet, tecavüzü hepimiz biliyoruz, üzülüyoruz. Fakat herhangi bir kadının mishal psikolojisi bozuk bir kadın olsun. Durduk yere Bir erkeği göstererek bu bana taciz etti dese, o erkek suçsuz yere taşlanır, sopalanır. Ayrıca iş konusunda da Türkiye de kadınların, erkeklere göre daha çok öncelik verildiği de bilinen bir gerçektir. Yani aşılması, çözümlenmesi zor bir konu. Özellikle de bizim milletimiz bu durumu daha da zorlaştırıyor.
feminikler niye erkeklerin haksızlığa uğradığı bir konu açılınca hemen savunmaya geçiyorlar, kabul etmiyorlar? ay karıdan da soğudum erkekten de. Bana ne mk. Yeyin birbirinizi.
Aslında kadınlar bu ülkede gül gibi geçinip giderler sadece sorunlu erkekleri hayatlarına sokmamaları gerekiyor. hatta hiç bir erkeği hayatlarına sokmazlarsa her yerde onlara tanınan pozitif ayrımcılık ile gamsız kedersiz 100 yıl yaşarlar. Olum ben çarşıda arabamla giderken tırsa tırsa gider oldum. her an bir hanzo tarafından levye manyağı yapılabilirim. ama kadın trafiği birbirine katıyor adam tam küfür edip arabadan inecek bir bakıyor anam o da ney bağyannnn. gözleri ışıldıyor ya hanfendi biraz dikkit itsenee yaaa salakkk. s. s. şapşik falan moduna giriyor o hanzo görünümlü ayı haydar birden pembe panter oluyor. biz yapsak ağız burun kalmaz mk.
işte de aynı hafif işlere kadını ver erkek hayvan gibi çalışsın. am uğruna şaklabanlık yapan erkekler yüzünden onun yapacağı işi de sen yaparsın.. geçen sene otelde zar zor iş bulmuştum.. sınıftan bir kız vardı bizim.. iş bile aramadı okulların açılmasına son 1.5 ay benim çalıştığım otele başvurdu. sektördeki tek deneyimi geçen sene yaptığı 3 aylık staj. bense oraya cv verirken 2016 da 5 ay 2017 de 4 ay 2018 de 3 ay iş deneyimi + departman daki pozisyonumu da yazmama rağmen istediğim pozisyonunu vermeyip bir altıyla 2700 lira parayla işe aldılar. o kız gelir gelmez 2 gün sonra iş başı yaptı ve benim üstüm oldu iyi mi. otelde sağlam pozisyonda olan biri aşık buna belli. neyse efendim narin elleri tahriş olmasın diye mutfağın en cicili bicili yerine glutene vermişler bunu. tek yaptığı da başka yerlerden gelen ürünlerin üstüne sos sıkıp büfeye götürmek. bizde sıcağın altında ebemiz sikiliyor neyse geldi ayın 15 i bayramlar falan da var agi magi derken ben zar zor 3.000 i görmüşüm bu da yandan sırıtarak geliyor. bir baktım 4250 lira yazıyor. dedim sikerim böyle işi 17 sinde çıkış almak için insan kaynaklarına gittim. su şefi peşimden geliyor sezonun en dolu zamanında nereye gidiyorsun ben senin yerine hemen adam nerden bulayım falan dedim kızın glutende bir bok yaptığı yok usta ver oraya çalışsın dedim lan o ne anlar diyor dedim o zaman şef benden 1500 lira fazla maaş alıyor. o zaman çıkar onu 2 tane komi al en azından işletmeye faydaları olur dedim. mk çocuğu götü tutuştu tabi sezonun en kalabalık zamanı.. 15 gün daha dur tamam senide asistan yapalım cart curt falan dese de istemiyorum şef dedim ve çıkış aldım.. ben gittikten sonra yerime 2 tane stajyer vermişler yazık çocuklar hayvan gibi çalışıp 1200 liradan 2 si 2400 lira alıyor. orospu klimalı yerde ne idüğü belirsiz şeyler yapıyor 4500 lira alıyor mk yazık.
Dünyada yok gelmiş Türkiye'de var mı diye soruyorsun. Cinsiyet eşitliği denen şey gerçekleşmesi mümkün olmayan bir şeydir.

Kadın - erkek eşitliği de aynı şekilde mümkün değildir. En gelişmiş ülkelerde bile kadınlar arasında tacize uğrama ve mobbing had safhada.

Zorla güzellik olmuyor işte.
kadınlar sanıyor ki erkeklerin hayatı çok kolay. cidden böyle düşünüyorlar. toplumsal olarak erkeğin üstüne düşen inanılmaz bir sorumluluk baskısı var. bu da doğal olarak intiharları beraberinde getiriyor. dünyada parasal yönden çok üst düzey zümrelerin genelini evet erkekler oluşturuyor ama bu dünyanın %3'ü falan amına koyayım. bütün erkeklerin durumu iyi değil. ezileni var sömürüleni var sigortasız çalıştırılanı var. sadece parasız olduğu için karısı tarafından aldatılan erkek dolu ulan. erkeğin parasının olmaması onun için orospu çocuğu olmakla aynı şey gibi kadınlar için. deli gibi bir sorumluluk. ( feminizm erkekleri de bu yükten kurtarıyor falan demeyin peşinen söyleyeyim erilliği severim sikeyim feminizmi.)

neyse olaya dönersek evet kadınların hayatı zor. ama erkeklerinde başka başka konularda hayatı zor. psikolojik olarak erkeğe gök taşı gibi yükler binmiş durumda. sürekli bir rekabet ve savaşma durumu.
bunu neden 3 gün evli kalıp 4 yıldır hala nafaka ödeyen gence sormuyorsun.
yok.
ben gotumu acsam halk tarafindan linc edilirim.

kadin acinca ooo gote bak yalayalim.

gotumu acmak istedigim icin degil de ornek gelmedi aklima.
ne diyorduk.
benim gotum benim kararim..
Değil kadın erkeği yada erkek kadını, işin ucunda menfaat varsa kadın da kadını ezer erkek de erkeği hiç farketmez. Tam bir orman kanunu. Kim kime diş geçirirse. Kim daha akıllıysa. Kim daha acımasızsa..

Burada hem cinsine aidiyet ve ona arka çıkma faktörünü ustalıkla kullananlar da var belli nedenlerle karşı cinsi kayıranlar da.

Fakat değişmez bir gerçek var o da bu çatışmada en karlı tarafın hep sistem olduğu. Zaten onlara bu çatışma zeminini hazırlayan da o. Yani rekabetçi bir ortamda hep menfaatler üzerine oynarsanız aynı yada karşı cinsler arası her hareket ve her rekabet hep sizin lehinize çalışır. Yapacak bir şey yok. Materyalist ve kapitalist sistemin çarkları böyle işliyor. Düzen bu. Ama her iki cinste bu durumu hak ediyor mu? Evet. Fazlasıyla. Zaten o yüzden bu haldeler. Haa tabi arada haksız yere mağdur olanlar da çok mu? Dolu. Ama onlar da güçlülerin dünyasında azınlıkta.

Bu tartışma hemen aklıma aristoyu getirdi. Güçlülerin dünyasında adaletten yada eşitlikten söz etmek;

"Zayıflar her zaman adalet ve eşitlik isterler. Güçlülerse bunların hiçbirini takmaz". (Çünkü asıl istedikleri adalet ve eşitlik değil güçtür. Dolayısıyla zayıf güçlenince ne adalet ve eşitlik takar ne de merhamet dinler, sadece ezer)

Neden böyle peki? Yine aristo cevaplasın;

"Çünkü doğaya güvenilir, paraya değil."

"insan yapısı gereği politik (siyasi) bir hayvandır."

"Kimilerinin gerçekten özgür olabilmesi için ötekilerin köle olması gerekir."

"Herkes en fazla kendi çıkarını, en az başkalarının çıkarını düşünür."

"Demokrasi despotizmin en ileri şeklidir."
yök böyle bir eşitlik, erkekler olarak işe girmek için türlü mülakatlardan geçmemiz gerekirken bir kadın geliyor geçiriyor altına bir etek, hop işi hayırlı olsun.
Çünkü ezilen kadın değil aksine erkektir. Dikkat edin en çok cinayete kurban giden erkek en çok risk alan erkek sırf bu nedenlerle ortalama bir erkek ortalama bir kadından 5 sene daha az yaşamakda.
Bunla da bitmiyor hukukda kadını koruyor
Kadınların daha erken emekli olması
Askere gitmemeleri
Doğum izni süt izni ve hatta regl izni
Aileyi koruma kanunu
Nafaka
Kadının beyanı esastır.
Bu sadece bildiklerim
Dikkatinizi çekeyim ben bir erkek olarak tüm bunlara karşı değilim(birkaçı hariç)
Çünkü kadın daha güçsüz konumda olduğu için hem hukukuken hem de fiziken daha çok korunmaya muhtaç taraftır.
Aksi takdirde siz kadının güçsüz olmadığını kabul edip üstüne kadına ve erkeğe eşit yükümlülükler verirseniz kadına pozitif ayrımcılık uygulamış olursunuz
Ne güzel demiş socrates Kadın ve erkeği bir defa eşit konuma getirirseniz kadına daha çok hak sağlamış olursunuz.

Kemalistlerin ve feministlerin anlamadığı nokta tam olarak bu.