bugün

her yağmur yağışında kanalizasyonları patlayan ,yaşam alanları su ile dolan il ve ilçelerdir.
iki saat aralıksız yağmur yağması bu şehirlerin bir bir ortaya çıkmasına yetmektedir. rencide olmasınlar diye şimdilik yazmıyorum buraya, onlar kendilerini biliyor.
istanbulda alibeyköy. ne zaman istanbulda yağış olsa haberlerde kesin alibeyköy sular altında kaldı diye bir haber olur.
bursa özellikle de osmangazi.. isim verip kendisini de rencide etmek istemem ama özellikle de dikkaldırım. bir yağmur yağıyor yollar görülse belediye desen olsun diye mahsus mu yolları oyuyor dersiniz.
izmir ve ilçleri.
(bkz: isim verip rencide etmek istemiyorum)
valla kayseri hariç tüm ülke diye biliyorum ha bir de erzincan sağlammış.
samsun ve bandırma.
ESKiŞEHiR DIŞI SENi, iÇi ORDA YAŞAYANI YAKAR.GiDER LER FENA...ÜST YAPI iSE ŞAHANEE
düzgün Olan neresi var de hele.
all of turkey.
izmir bornova bu konuda çok kötüdür. okul yolu öyle eziyetli olur ki, bunu göze alıp okula gitmek için evden çıkarsınız ama tam da belediyenin taraflarından geçerken şemsiyeli olmanıza rağmen sudan çıkmış balığa dönüp, gerisin geriye bu sefer de eve dönmeye çalışırsınız.
hadi bakalım kolay gelsinnnn.
istanbul hocam. ne kanalizasyon sistemi yeterli ne yolu, ne metrosu...

ulan 16 milyonluk şehirde bi h.paşa-gebze bi de sirkeci halkalı 2 tane banliyo hattı var....o kadar. stuttgart´ta bile 14 tane var. stuttgart´ın nüfusu bi milyon falan...o kadar bile yok.

otobüse bu kadar bağimlı başka bi metropol yok dünyada. gerçi istanbul çok engebeli, ama olsun, bi yönteminin bulunması lazım, diyesim geliyo ama...geçmiş artık, banliyo hattı metro yapıcam diye de şehrin yarısını yıkamazsın.

sonra park yeri çok büyük problem. arkadaşlar arabaların mütemadiyen yollarda seyredeceğini, hiç parketmeyeceklerini sanmışlar herhalde. ben çok arabayı neredeyse başka semte parkettiğimi bilirim.

200 yıllık yanlışlar var şehirde.

istanbul trafiği var ya...haa ona hiç girmeyelim. sabaha karşı 3´te köprü de trafik olduğunu bilirim ben...

öyle bi metropolün tıkır tıkır işlemesi lazım.
aynı zamanda futbol altyapıları da bozuktur bu şehir ve ilçe takımlarının.
muğla yatağan. (bkz: tek geçerim)
ağrı. yollardaki çukurların kapanması için kar yağmasını dört gözle bekliyorsunuz.
rize ve tüm ilçeleri.
kayseri hariç tüm türkiye .

not: adamlar belediyecilikte aşmış.
zonguldak- merkez genellikle carpık kentleşme göze batıyor ama alt yapı sorunu cok fazla.
hatay ın tamamı. En ufak bir yağmur veya rüzgarda elektrik saatlerce gidiyor.
yıllardır paraları nereye harcadıkları merak edilen şehir ve ilçelerdir.
ankara / polatlı
(bkz: hangisinden başlasam)
alt üst her yeri bozuk o kadar çok şehir bulunmaktadır ki, yazsam arkadaşlar alınır. o yüzden yamıyorum.
(bkz: denizlispor)

not: bu kadar kötü bir altyapı görmedim arkadaş. çocuklara da yazık. gelenden yiyorlar gidenden yiyorlar.

nots2: türkçe esnek ne yapacağuk?