bugün

ayşe kulin'in türkan saylan'ın biyografisini roman dili ile yazdığı 1. baskısı 2009 kasım ayında yapılan kitabı.
Atatürkçü, aydın kişiliği, çydd kurucusu güzel insan türkan saylan'ın ayşe kulin tarafından kaleme alınan biyografi romanıdır.
bkz; kel ölür sırma saçlı olur, kör ölür ceylan gözlü olur.
(bkz: doğa bekleriz ve bekleriz gene)
ayşe kulin'e hayran olanlar alırlar ve okurlar, sonra bu cumhuriyet kadına hayran olarak kitabı hafif nemli gözlerle kitaplığın en güzel yerine koyarlar.
türkan saylan'ı kim nasıl tanır bilemem ama en insani taraflarını okuyabileceğiniz güzel mi güzel kitaptır.
türkan hoca'yı rahmetle anarken, ayşe kuline sevgilerimi yolluyorum.
(bkz: bozacının şahidi şıracı)
risale şeklinde basılsa milyonlarca satacak kitap. işte sen roman şeklinde basarsan okumaz ki millet sıkılıyor. kalın geliyor kalın kafalara! onları fazla zorlamamak lazım sonra ağlayıveriyorlar. risaleler şeklind ebasılmasını bekleyelim napalım.
An itibariyle bitirdiğim kitap.
Nerden başlasam bilemiyorum içime dokundu bu kitap hepimizin iç dünyasını anlatmış aslında hayata güzellikler sunan hem hekim olmayı hem kadın olmayı hem anne olmayı başarmış bir kadını anlatmış, kafasına koyduğu şeyleri başaran güçlü bir kadını.
Yeri geldi katıldığım ben de bunları düşünüyorum dedim yeri geldi benim önceliklerim farklı dedim Türkan hocamızın hayatını okurken.
Başka bir yazarın elinden çıkan roman tarzı kitabın bile satır aralarında en insancıl yerleri yakaladım.
Hekim olmak, kadın olmak, anne olmak vicdan ister merhamet ister kalp işidir yorulma şikayet kabul etmez.
Türkan hocamızın hayatında yaşadıkları kitapta yazdığı gibi her detay onu bir idol ve halk kahramanı yapmıştır.
Umarım onun türk hekimleri,vicdan sahibi olan türk gençleri için dilediklerinin binde birini kalbimizde taşıyoruzdur.
Hayatın bize sunduğu zorluklardan Türkan Hocamızın çıktığı gibi alın akıyla çıkmak dileğiyle.
Şu sıralar sipariş ettiğim kitap.
Gelen kitabım evet.