bugün

teroristlerin tüm imkanlarını sağlayan hatta terorist ilan edilebilecek kadar hain olan bir kadın.
ölüsünü dirisini her gün birisini adlı dizelere konu olan merhume hatun kişi. islam düşmanlığını vatanperver gösterilerek yok etmeye çalışmıştır. chp içindeki baş islam düşmanları listesindedir.
Mezarından kalkmış olabilecek şahsiyet. Bugün sultanbeyli gibi bir yerde ona o kadar benzeyen bir kadın görmüşüm ki artık kafamdaki senaryolar gündüz vakti korku filmi niyetine.
Ölmüş gitmiş. Konuşmak doğru değil.

Allah emeline göre rahmet eylesin..
ingiliz bozuntusu bir babanın veledi, baytar bozuntusu, cumhuriyet tarihinin yarattığı kadın ekol.
ışidçi-arapçı-sübyancı zihniyetin karşısında olduğu için zulüme uğrayan kadın.
cagdas türk kadininin temel simgelerinden.

seveni oldugu kadar sevmeyeni de coktur.
şu anda kabrinde çektiği azap ne boyutta tahmin bile edemiyorum.

allah kimseyi bu ve bunlar gibi imansız toprağa koymasın.
bu baytar hanım vaktinde dinin vicdanı alakadar ettiğini ve seküler hayat için açıkça tehdit oluşturduğunu ifade etmiştir . aynı ropartaj küpüründe devam eden söyleşisinde izlediği bir opera gösterisindeki piyaniste cok içerlemiş bizim devşirme baytar piyanistin isminin "muhammed " olması garibine gitmiş doğrusu olurmuymuş hic öyle şey. bababa! bababab! hadi ya! .
kimsesiz, fakir kız çocukları geliyor adını her gördüğümde. kadının toplumdaki yerini, elinde güç bulunan fakat bir şey yapmayanlara inat çıkarabildiği kadar üst seviyelere çıkarmıştır.
kendisine baytar diyenler tımarladığı hayvanlar olsa gerek ki böyle diyorlar...
Yillardir genç kizlara çağdaşlik adi altinda bale yapmasini, mini etekler giymesini yönlendirmiştir. Tam bir başörtü duşmanidir. Hani tam yani. ama yuce allah, ona ömrunun son demlerinde baş örtu takmayi gerekli kildi.
Modern bir toplum hayaliyle ömrünü çağdaşlığa adamıştır...

Onun dine karşı geldiğini söylüyorlar.ve aynı din " hiçbir insanı sen yargılayamazsın, hakaret edemezsin, küfür edemezsin" diyor.yani " ahlak" diyor...sende dine uymuyorsun, onu nasıl yapacaz ?
Maltepe belediyesi akp'deyken kültür merkezi yapıldı tam seçim zamanı bitti belediye chp'ye geçince türkan saylan'ın adını verdiler.
ikna odalarının mimarlarından biri. hak ve özgürlükler narasi atıp mevzu başörtülülere gelince onlara elinde olsa yaşama hakkı bile tanımayacak olan ömrü boyunca başörtüsüne ve başörtülülerine hakaretler yagdirip ömrünün sonunda kendisi de öyle veya böyle başörtüsü takan kendi batıl davasinda canını dişine takıp türkiyede büyük masonik faaliyetler yürüten kemalistin tekidir. Nâr içinde yatsın.
ateşler içinde yansın başörtüsü örten kadına saygı göstermeyen çağdaş insan(!)
Öğrencileri dini inancina göre siniflandirip, ogrenim hakkini gasp etmeye calisan fasist, sozde eğitimci, antiyobaz lakaplı kusursuz yobazlarimizdan.

Ayrica isiklar icinde uyusun diyenlere tek sozum var,nickime bakin.
Koskoca imamların ölümünün ardından şu konuşmayı yaptığı yüce kadın. Cahil Sözlük yobazlarının okuması dileğiyle. Kendileri okumaktan ve aydınlanmaktan korkan adamlar ne anlar ki gerçi?

Beyoğlu emekli Müftüsü ihsan Özkes, duygusal bir konuşma yaptı. 2002 yılında tanıştığı Türkan Saylan'ın vasiyeti gereği cenaze namazını kıldıran Özkes, konuşmasını hadislerle süsledi:

"Annesi Leyla hanım'dan dolayı kendisine misyoner ve kafir denmesinden dolayı çok rahatsızdı. Kendisine kafir denilen her Müslüman bundan rahatsızlık duyar. Bu yakıştırmayı yapanlar, merhumenin cenazesine saygı göstermelidir. Türkan Saylan hanımefendi, ömrünü eğitim ve cehalete karşı savaşla geçirdi. Kansere rağmen kenara çekilmedi. Sadece iki oğlunun annesi olmadı. Onbinlerce öğrencinin anası oldu. insan eğitiminin önemi hepinizce malumdur. Eğitime verdiği destekten dolayı ödülünü Allah'tan alacaktır. Allah, 'Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu' diyor. 74 yıllık ömrünü eğitime ve sağlığa adadı. Acı bir gerçek şudur ki, her canlı ölümü tadacaktır. gerçek ölüm, dirilerin ölümüdür. Kuran'da şöyle deniyor. 'Her kim zerre ağırlığınca iyilik yaparsa karşılığını görecektir.

Türkan Saylan Hanımefendi aslında ölmemiştir, istirahata çekilmiştir. Onun adı eserleriyle hep anılacaktır. Samsun'a çıkışının 90. yılında Ulu önder Atatürk'ü rahmetle anıyoruz. Prof. Dr. Türkan Saylan Hanımefendi dünyasını madden değiştiriyor. Ancak onun başlattığı hizmet devam ediyor. Bugün milyonlarca insan onu duayla anıyor. Rahmetle anıyor. O bizlerden ayrılıyor ama bizden daha fazlası onu diğer tarafta karşılamaya hazırlanıyorlar. Ölüm sevgiliyi sevgiliye kavuşturan bir köprüdür. Türkan Saylan Hanımefendi'nin burada kaldığı kadar diğer tarafta da sevdikleri vardır. Ölümünden az önce görevini tamamladığını söylemişti. Umarız merhumenin bıraktığı yerden hizmet bayrağını devralacak nice Türkan Saylanlar çıkacaktır."
Bir sike yaramayacak bir millete faydalı olabilmek adına hayatını harcamıştır. Sayesinde halen binlerce kız eğitimi için derneğinden destek almaktadır. Onun çabalarını göremeyip küçümseyen amcık beyinlilere camii minaresi girsin.

Onurumuzdur.
ulan varya, şurda upuzun yazardım da, hiçbir şey demeyeceğim anlamaz kafalara.
tanım: ikna odalarının müsebbibi, hakkımı helal etmediğim, öteki tarafta yakasında olduğum, koronun başı kadın.
kimseye kafir dediğimiz yok, kimsenin kalbini yarıp baktığımız yok, ama etki tepkiyi doğurur.
bu kadın ve kabul ettiği parti, yıllarca dine soğuk yaklaştı, halkın kutsal saydığı değerlere de mesafeli yaklaştı, bak kibar konuşuyorum, mesafeli falan diyorum. ya nolacağdı ha? bu dindar halk, bu kadına "melek" mi diyecekti?
alın şu kitabı okuyun belki anlarsınız her şeyi, eğer yüreğiniz varsa, sol görüşten bile olsanız anlarsınız. ama biliyorum, siz anlasanız da, hak verseniz de, hiç bir zaman kabul etmeyeceksiniz olan biteni.:
http://www.idefix.com/kit...?sid=LMLHZNPKYO2OY5V01QCU
Keşke şu kara cahil islamcılığı tüm gençlerin beyninden silip alabilseydi. Belki şu an yobaz diye bir şey olmazdı. Hayatına, yaşamına, icraatlarına dair bir sikim bilmeyen sik beyinlerin hakkında karalama kampanyaları yürüttüğü güzel insandır. Biliyorum zorunuza gitti ama şurada yazdığım her harf götünüze girsin.
Belki de bir kaç kişiyi şeytan diye bir kayayı taşlarken ölmekten kurtarmıştır. Kimbilir.
herkes kendini sözleriyle,cümleleriyle belli eder. sizin o cahil islamcı dediğiniz insanlar olmasaydı, bugün cenazeleri yıkamasını bilen adam bulamıyorduk. hatta cenaze namazı kıldıran adam bulamıyorduk. hatırlatırım.
yobazlık dediğin şeyi, gönüllü üzerine alabilecek gençler lazım ülkeye. evet sen yobaz deyince ben mutlu oluyorum.
zaten sizin gibi kompleksli kişiler müslümanlığı, islamı gönüllü yaşayamaz, göğsünü gere gere belli edemezler.
bir kere bu kadın başörtüsüne düşman hareketler yürütmedi mi? yürüttü. başörtüsü allah'ın emri değil miydi? emriydi. burda mesele kapanmıştır bence.
ayrıca türban değil, başörtüsüdür dikkatinizi çekerim. ama onlar anadoludaki halkı ürkütmemek adına, çok güzel buldular "türban" kelimesini...
sonra da dillere pelesenk olmuş kelimeleri: "benim babaannemde başörtülü"
"benim babaannem başörtülü ama türban başka"
bu cümleler de senin bi yerine değil, kafana girsin.
Türbanlı kızların korkulu rüyası, hayırsever insan.
yaptığına dikkat edeceksin bu dünyada türbanlı kızlara eziyet cektir başörtüsüne çağ dışı de kansere yakalanıp saçı dökülünce başörtüsü takmak zorunda kaldı.