bugün

şerit değiştirirken, sola sağa dönerken verilmeyen ve adamı deli eden sinyaldir.
bu hastalık özellikle kavşaklarda nüksettiğinde çok pis sonuçlar doğurmaktadır. ulan anladık araya girerken falan kendi aklınca gereksiz görüp vermiyorsun ama ya kavşak? hadi bak sola dönecen kavşaktan sol şerittesin sinyal vermedin kendince nasıl olsa anlarlar diye onu da anladım peki ya sağ şeritteyken kavşaktan sola dönmeye çabalıyorsun peki neden sola sinyal vermiyorsun be mahlukat?

ha bir de şuna (bkz: bayan şoförler ve incileri)
sağ sinyal verip sola dönme mallığından bir önceki aşamadır.

(bkz: ben bunu hergün görüyorum)
(bkz: denizli)
eğer bisiklet sürüyorsanız tehlikeli hale gelebilen durum.
türk halkında yaygın görülen bir hastalık türüdür. kavşaklara yaklaşırken semptomlarda artış gözlenir kavşakta salgın halini alır.
sinyal vermediği gibi "sinyal versene kardeşim" şeklindeki uyarıya da küfürle cevap veren bir mantalitenin ürünüdür. hem suçlu hem de güçlüdür.
sinyal vereninden de korkmak gerekir hacı. tecrübeyle bin kez tespit ettiğim bir gerçek de ; sinyali verir vermez önünüze fırlayanlardır. aynaya bakmak yok, "sinyali verdim mi, verdim, döneyim amına koyim" diyip sinyal lambası daha bir kez ancak yanmışken kendini önünüze atan dangalaklar da vardır.
korna çalıp, selektör yapıp uyardığınızda da, "sinyal verdim kör müsün" diye üste çıkarlar bir de. e be kardeşim, sinyal verdin de, bir bak arkana sağına soluna yav !

(bkz: yolu var yordamı var yahu)
her kurala uydular, bir kaldı hacı sinyal.
bir ileri safhası sinyal vermek yerine camdan elini çıkartıp döneceğini belli etmektir.
Trafikte sadece kendisinin araba sürdüğünü sanan sürücülerde görülür. Diğer sürücülerin reflekslerini geliştirdiği rivayet edilir.
tipik ve genetiktir.
Her kim ki sinyal vermeden dönüş yapa, gotüsüne sinyal kolu duhul ola.

-rudolph diesel-
ne yalan söyleyeyim, sinyal verme sıklığım yüzde 30 civarı. ama sürekli kontrol ediyorum, dönüş yapacağımı bilmesi gereken biri var mı diye. yoksa köy yolunda sinyal çakmanın ne gereği var, yanlış mıyım?
Vardiya yuzunden sabahin en erken saatinde veya gecenin en kor saatinde arabamla eve gelirken kimse olmasa bile sinyal veriyorum

(bkz: örnek davraniş)
bunun bir de camdan elini kolunu çıkartıp sallayarak sinyal verme hastalığı vardır.
sellektör hasatlığı kadar kronik değildir. selam veririz sellektörle, yol isteriz sellektörle, radarı bile sellektörle duyururuz birbirimize...