bugün

Türk solu diye birşey yok keko. Türk solu amerika ve avrupa hayranı gizli kapitalisttir. Dili soyalizm der eylemi kapitalizmin bayrakçılığını yapar.
Sol enternasyonaldir, türk solu tabiri analitik bir ayrıma işaret etmiyor. Türkiye’deki solcuları tarif etmek için kullanılabilir ancak.
türk solu içi boş teneke olup ülke adına bir çivi çakamamışken türk sağı ülkeye sınıf atlatmıştır. akp nin 18 yılda yaptığını cuhabe 100 yılda çeyreğini yapamadı varın farkı farkedin. yazık...
bu dönem için konuşursak türk sağı işine gelince teröristlere ve arapçılara yaklaşır. türk solu da işine gelince pkk'ya yaklaşır. ikisinin de azılı çomarları vardır. al birini vur ötekine dedirtir.
türk sağı vizyonsuzdur. içinde çok fazla kavram karmaşası yoktur, ve genelde vatan, millet, din gibi kutsalları ön plandadır. taban seviyesinde çıkarcılık görülür, türk solundan çok az bir tık daha fazla. türk sağı ileri medeni bir türkiyede iş yapamaz. çok fazla algı ile itibarsızlaştırılsa da bana göre aklı çalışan bir türk sağcısı aklı çalışan bir türk solcusundan kat be kat faydalıdır.

türk solu hayalcidir. gütmek çok kolaydır. türk solu özellikle chp elli ile iyice davar haline getirilmiştir. verirsin bir "atatürk, iki "laiklik" gözü hiç bir şey görmez. içinde çok fazla kavram karmaşası vardır, 17 yaşındaki bir ergen gibi birçok şeyi aynı anda yapmaya çalışır, hem kürtçü olur hem türkçü, hem komunist olur hem de atatürkçü. türk solu diye bir şey aslında yoktur. türk solu bana göre baykal ile birlikte kasetlere, uğur mumcu ile mezara gömülmüştür. türk solu genelde dışarıdaki örnekleri ile benzeşmez. misal rus solu gibi devletçi, milli bir yapısı yoktur. kafası çalışan türk solcusu genelde "yobaz aydın" kısmına girer, devlete ve millete sahip çıkmaktan korktuğu için devamlı olarak kıvırma halindedir.

türk sağı çözüm sürecini yapmıştır. hani şu koskoca türk devletinin sikko bir terör örgütünü muhatap aldığı çözüm sürecini. türk solu da yüzde70i apocu dolu olan "milli, atatürkçü" gezi parkını. hani şu türk bayraklarının yakıldığı gezi parkını.

bana sorarsan hangisini mi tercih ederim? kafası çalışan bir türk sağcısını. gerisi bomboş adamlardır.
türk sağı birçok türk devletini imar etmiştir.
türk solu, türk değildir. türk sağı, sağ değildir.
Bunlar geçen çeyrek asırın gerçeği. Hepsi yok oldu gitti. Hala kim solcuyum diyorsa salaktır birileri tarafından kullanılıyordur. Sağcıyım diyen kalmadı zaten. islamcılar ve onların yancısı olan sözde milliyetçiler var.
prensiplerle değil, şartlara göre yaşayan bi toplumuz. o yüzden sol ya da sağ gibi kavramları gerçekci bulmuyorum türkiye'de. durum neyi gerektiriyorsa orada konuşlanıyor herkes.
türk sağı, menfaati gereği zalimleşip cebini doldurmaya bakar.
türk solu ise özünde gerizekalıdır. menfaate gerek yoktur. çözümü yoktur. sadece konuşur.
bu ülkedeki sol türklerin değil başka ülkelerin solu.

bu ülkedeki sağ türklerin sağı değil başka ülkelerin sağı.