bugün

altın çağını 90'lar ortası ve sonunda yaşamış olan müzik türüdür.
90’lar ve 2000’lerde zirve yaptı, şimdi yerini kıro kıro tiplere bıraktı.. sabit bir daranaranim melodisi, updds sddss ve saçma sapan, anlaşılmaz 2-3 söz öbeği..
sanırım 2000'lı yıllarda zirve yaptı. 2012 sonrası hiçbir şarkıyı dinleyesim gelmiyor.
nedendir bilinmez, iq düşürücü özelliği vardır.
90lardan sonra 2000li yılların arenbisine kapılmış ve sadece disko müziği yapanların çoğunlukta olduğu ve alt yapıları ile birlikte leş olan parçalardır. tabiki düzelmeye başladı. alt yapıyı ve sözcüklerin gücünü kullanan tüm pop sanatçıları bir adım daha öne çıktı. ancak hala kayahan, harun kolçak, sezen aksu gibi duayenlerin bir nesli deliler gibi aşka boğduğu 90ları geçmesi imkansızdır.
Gercek pop bu degil.
Ağdalı arabeskin kralıdır.halk,şan armoni yazmaya üşenen aranjörlerin eline geçmiş piyasanın ruhsuz ürünlerini dinlemeye mecbur bırakılmıştır.
90 lı ve 2000 li yılların başında efsane olan müzik türü hep çocukluğum aklıma gelir o levent Yüksel ler Mustafa sandal nez kayahan ah ah geçti o güzel günler.
(bkz: türk popunun tek cümlelik özeti)

(bkz: honki ponkiden cuppa cuppaya türk popu)
buram buram cahillik kokar.

iğrençtir.
Duyduğum anda sinirlerimi geren müziğimsi bir şey. Bir de şarkı çalarken mırıldananlar olmuyor mu ağızlarına kürekle vurasım geliyor.
ikibinli yıllarda ölmüş olan müzük türüdür..
şimdi zaman elektronik müzik zamanı..
kavga etmez sever beni romiyo romiyo romiyo
afrikalılardan sonra dünyanın en gereksiz şeyidir.
arabesk Club müziğidir kısaca. 90 lardan sonrasında kalmamıştır.
2005'ten sonra öyle bir hal almıştır ki benim için dünyanın en iğrenç müzik türü haline gelmiştir. kalitesiz sözler (aşk bu kızılötesi yaralı müzesi hareket edem nedir amına koyayım keriz mi silkeliyorsun!), tekdüze ritimler (dıp tıs dıp tıs), yazı kurtarmak (şu yaz tutsun da seneye yine yaparız), aşkı basitleştirme (sevgiliye sahipken bile diğer karşı cinslere cilve yapmanın hoş, masum bir eylem gibi gösterilmesi), biçimsiz melodiler (saçma sapan sözlerin altına i - iv - v derece akorların kurulması, arada bir ii min7 akoru ve parçanın bitimine kadar neredeyse böyle devam etmesi)...

yine nitelikli müzikler çıkmıyor değil ama her 100 kalitesiz şarkıya karşılık 2-3 tane iyi şarkı denk geliyor.

peki bu kalitesizliğin sebebi nedir sorusuna cevabım, kapitalizme çok fazla karşı olmasam da "tüketim toplumu olmamız"dır.
canım gülşen sayesinde ayakta durandır.
90 larda zirveyi görüp sonrasında çöküşe geçmiştir.
Lay lay lom lom. Evet.
Müzikler idare eder olsa da sözler çok kötü.
Piyasa müziğidir. Geçicidir ve basit sözlerle bezenmiştir. müzik olsun diye dinlenmez, ses olsun diye dinlenir.
Fakat Yine de bu türdeki bazı şarkıların müzikleri (melodileri filan ) güzeldir.
Yine bu türün müzikleri büyük oranda çalıntıdır.
Her gidilen mekanda çalmasalar iyi. Resmen pop zehirlenmesi yaşatıyorlar.
(bkz: bok)
pop müziği değildir asla bikerem arabesk techno müziğidir .
90 lı yılların başında sıçrama yapmış ve birçok şarkıcının piyasaya çıkmasını sağlamıştır.
demet akalın ve serdar ortaç'ın, itina ile ağzına sıçtığı müzik türüdür.

türk müzik literatüründe yoktur aslında.
güncel Önemli Başlıklar