bugün

Bu günlerde şike ile sarıldı dört yanımız. Fenerbahçe'si, Beşiktaş'ı, Trabzonspor'u, Galatasaray'ı, Eskişehirspor'u, Sivasspor'u...

Şu anda yazacağımdan dolayı bana faşist diyebilirsiniz. Ben 13 aslanı şehit eden teröristlerin havai fişeklerle karşılanıp sözlük ortamlarında, sempatizanlarınca, mecliste, sokakta, okulda, hastanede özgürlük savaşçısı olarak savunulduğu bu memlekette faşist olmaya razıyım...

Şike işinin içinde bir şekilde şikenin ucunun değdiği kim varsa tepki koymakta bir şekilde. Ben dahil. Bazen ağız dolusu küfürler saçarak doğru bildiğimizi yazıyoruz. Şahsım adına ben. Beşiktaşlı türk kardeşlerimden özür diliyorum. Trabzonsporlu türk kardeşlerimden de Galatasaraylı Türk kardeşlerimden de... Geçmişlerinde bir şekilde kurtuluş savaşı'nda etkin olmuş tüm takım taraftarlarından özür diliyorum.

Bursa nutku'nu önüme aldım. Tekrar ve tekrar okudum.

An itibariyle tedavim devam ederken. Pazartesi günü itibariyle gönüllü askerlik için başvurmaya gidiyorum. Tıpkı yangın yerine ağzıyla su taşıyan karınca gibi.

En azından safım belli olur.
mesele askerde değildi.

Gerekirse bu vatanın her ferdi bu ülkeyi savunmaya gider aam sen kandil dağında pkk kampına izin verir, sınır dışı operasyon yapamassan daha çok şehitler verirsin.
ey türk!!! seni kim mızrak ve kılıçla yere serebildi şimdiye kadar? sen ki dizlilere diz çöktüren, başlılara baş eğdiren değil miydin? sen ne yaptı isen kendine yaptın... sen ne yapıyorsan kendine yapıyorsun!
Ey Ebedi Türk Milleti! Atanın dünyaya çattığı yerde esirsin. Kendi yurdunda esirsin. Doğu'yu geç artık, Batı'da da hainler cirit atıyor. Dön ulan kendine, özüne dön! Ne Arap milliyetçiliği, ne de batı kuklacılığı seni kurtaramaz. Bunu iyi belle. Bozkurtlar diriliyor, Türkçüler safına katıl. Toprağına göz dikenin, alnını karışla. Sonunda ölüm olsa bile vazgeçme, pes etme. Herkes şu fani dünyada ölmek için doğdu. Ama senin ölümün, kıytırık milletlerin ki gibi acizce olamaz. Çalış, oku, çarpış! Memleketine sahip çık. Gazi'yi utandırma! Biliyoruz, yeniden dirilmen yakın. Yapacaksın yine haine koca bir akın. Türklüğünden bir an olsun vazgeçme, sakın!
mektup değildir lakin sevdiğim iki söz vardır.

gök çadırımız, güneş bayrağımız!

Mete han (tanhu)

birde Ahmet haldun terzioğlunun göktürkler kitabından bir söz.

Şerefsizce yaşamaktansa, ölmek elbette yeğdir.