bugün

çalışkan değil tembel bir millettir.

eskiden söylenenlerle şimdi gördüklerimiz çok farklı. ya onlar çok abartmış ya da biz çok değiştik. esnafa bakıyorum işler biraz kötü gitsin her türlü pisliği yapıyor. ahlak olarakta bir değişim söz konusu.
Hoşgörü göstermekten kusacak millet

Anadolu da türk yok de,burası kürdistan türkiye değil de,türk kültürü yunan çalması de,1915 de bizi katlettiniz de sonra hoşgörü bekle

Dua et ananızı sikmiyor ananızı abartmıyorum bunu rusya'da hatta moğolistan'da deneyin 2 dakikada sülalenizi götünden sikerler.
doğmadan borçludur. yönetenin yanlış politikalarından.

doğar devletine devamlı borç öder, vergi öder, ceza öder. yöneticilerinin hesapsızlığından, yolsuzluğundan.

asker olur vatan savunması verir. yöneticilerinin süreçlerinden, düşman unsuru dost bellemesinden, dost ateşinden.

memleket iyi olacak diye güvendiği kişiye yetkiyi verir oy verir. daha fazla verir.

vatan düşman işgaline uğramasın diye son neferine kadar gerektiğinde çarpışmayı göze alır.

ancak yöneticilerinin basiretsizlikleri, riyakarlıkları, çıkarları sebebi ile kendi askeri içine yerleşen cunta bir gece ihanetin en aşağılığını yapar.

ortada yöneticileri yoktur. onların suçları yoktur. ancak bir millet vardır güvenilecek.

meydana çıkar, mermiye yürür, tankın üzerine çıkar, altında can verir.

velhasıl kelam. bedel ödeyen hep odur. doğar bedel öder yaşar bedel öder.

not:

sahi bir ülkede devleti yönetenler ne iş yapar? darbe olduğunda dahi ölen millet. karşı duran millet.
görsel
Ayak üstü uyutulan, insanları mahvedilen, sırtından dünyalar götürülen millettir. Ama sürekli uyandırmaya çalışana saldırır.
Arapları hele hele balkan toplumlarını görmeyenlerin en abaza toplum olmakla suçladığı millettir.
(bkz: çirkef)
söyledikleriniz türklere değil arap çomarlara ait özellikler.

siktiriniz gidiniz yanlış başlık efendim.
Yeryüzünün en şerefli insanlarından oluşmuş topluluğa türk milleti denir.
değişik bir millettir.

bizim toplumda üniversite okuyan insana, "farklı" gözle bakılıyor mesela.

bir konu hakkında belli başlı düşüncelere sahip olup, bunları savununca ve karşı tarafa konu hakkında makul sorular yönelttiğinde, "ne o sen de mi üniversite okuyorsun yoksa?" gibi tepkilere maruz kaldığım çok olmuştur.

yani atom da parçalamıyoruz aslında. sadece karşılıklı konuşuyorduk.

ayrıca, üniversite okumak dediğiniz şey bu kadar ürkütücü bir süreç değil, dört ya da altı senelik sürecin sonunda farklı bir şey çıkmıyor ortaya. sadece belli başlı konularda uzmanlaşabilmek adına ilk adım atılıyor sadece.

ama insanlar üniversite okuyan kişilere uzaydan gelmiş gibi bakıyor nedense türkiye'de.

anlamak güç.
birbirinin etini yese de kemiğini başkalarına vermeyecek güzel millet.
Türk milleti Türk milleti, kurban oluyum bari arada sev milliyeti.
Artık bir tane millet yok maalesef. Herkes bir birine düşman herkes ayrı yaşıyor. Akp sağolsun.
https://youtu.be/wQPtkbAiRrU

gözü dolmayan, ciğeri yanmayan bizden değildir.
yeryüzündeki en soylu millettir. aksini iddia eden etnik artıktır.
ak partili bir abimiz ile konuşurken şunu dedim;

"japon ile, çin'li ile, rus ile iş yapabiliyoruz da kendi içimizden insanlar ile neden iş yapamıyoruz? bizi bundan alı koyan nedir?"

haklısın ama falanlar, öyle işte.
artık oyalanmayalım.
uzay çağını yakalayalım.
milli duygularını içinde bulunduran bir devlet.
hem yüzde 90'ın müslüman olduğunu iddia edip hem de müslümanlığı yaşayamadığından şikayet edenlerin olduğu millet.

gerçek değerlere bakılırsa, %30'u müslümandır. gerisi ya kimlik üstünde ya lafta müslümandır.
Hdp lilerin kullanamadığı ifade. Bunun yerine türkiye toplumu falan derler.
Çalışkandır.
Genelleme yapıcam ama uzun zaman önce insan sevgim yok olduğundan yapacak bir şey yok.

Görgüsüzdür, kabadır, üç kağıtçıdır, kurnazdır, düşüncesizdir. Kafası çalışır ama fenalığa çalışır. Dogmatizme aşırı bağlıdır. Büyük resmi gördüğünü zanneder ama fikirleri şizofrenik komplo teorilerinden ibarettir. Din anlayışları oldukça çarpıktır. Her haltı yapıp namaz kılınca arındıklarını sanırlar. içki içeni dünyadaki en tehlikeli insan sanırlar. Rap bana Hep bana tutumu felsefeleri olmuştur. Bir başka felsefeleri de nerde beleş oraya yerleş'tir.

Ben şimdi kaçar aklıma geldikçe yazarım.
Türk milletinin bu kadar kolay kanacağını bende bilmiyordum. Rte sözü olmalı.
Zekidir.
islamdan uzaklaştıkça farklı farklı hastalıklara, sapıklıklara ve hiç görülmedik müsibetlere maruz kalmış asil bir millet.
Cocuklarınızın 15-16 yaşında orospu olmasını istemiyorsanız biraz islam ahlakı ile büyütün. Mankenligi değil,cinselliği değil okumayı sevgiyi ögretin. Ve Allahın ipine sıkıca sarılın.