"kendini bulunmaz hint kumaşı sanma sendromu" olarak da adlandırılabilen egolardır. yukarıda absulut vodka nickli arkadaş güzel bir derleme yapmış tebrik ediyorum.

sadece türk kızları değil bizim türk erkeklerininde bayağı bir kısmında var aslında bu gereksiz ego. böyle serserivari takılmalar maçoyum ben ayakları karşı cinsi aşağılama ezikleme çabaları.. yok aga yok son gelen nesiller sağlam nesil değiller. herkes kendisini angelina jolie veya brad pitt zannediyor. güzel/yakışıklı, karizmatik, zengin, star ışığı saçıyor etrafına herkes onun peşinde falan filan. aynaya 2 dakika baksalar hakkı buluttan yıldız tilbeden halliceler ama egolar işte..
her seferinde her görüşte ayakta ıslandığı türk erkeği tarafından bir gece hevesini köreltmek için vücudunun altında zevkten kıvrandığı alt yapısı olmayan göstermelik egodur.
yav bak bişi dicem. ortalama olarak denizli adamı ve homo erectus kadını gibiyiz. refah ve kültürel seviyemiz de ortada. yılda 3 müze bile gezmeyen gezemeyen insanlarız.
çok güzeli, çok bilgilisi ve rahat yaşayanı müstesna.

yani demem o ki, bu egolar bu burnu havadalıklar boşa.

ayol havamız kime?
indirin şu omuzları.

günün bilkisi: homo erectus kadını diye niye benzetme yaptım? çünkü homo erectus kadını bacılarımız geniş kalçalılardı, türk kadını da geniş kalçalıdır. rica ederim.
absolutely you are right.
genelde erkeklerin sürekli kendisine yürüdüğünden dem vurarak erkeklerden şikayetçi olurlar ama aslında bulundukları bölge itibari ile ve arz talep orantısızlığıyla birlikte egoları tavan üstüne tavan yapmaktadır.

malum olarak yaşadığımız toplumda her ne olursa olsun, kendisini zerre geliştirmemiş ve bakmamış olsa bile yine de her türlü kendine alıcı bulabiliyor ve talep ediliyor olması egolarını artıran en önemli sebeplerdendir.

oysaki bir erkek için rekabet her zaman çok daha ağırdır, her zaman kendini geliştirmek ve iyi bir yaşam inşa etmek zorundadır. dişi ise hiçbir şey yapmasa bile sadece kendisine gelenler arasından en iyisi seçmek olduğundan (genelde bunu da beceremeyip en kötüsünü seçerler sonra da düzgün erkek kalmadı diye ağlarlar) birçoğu kendini geliştirmeyip evde zengin koca bekleyerek vakit geçirmektedir.

bir de bu zengin koca bekleyenlerin hayalleri de inanılmaz seviyelerdedir. üst düzey yönetici pozisyonunda olsun, fit ve yakışıklı olsun, spor yapsın, kendine baksın, zengin olsun, arabası olsun, kültürlü olsun, gezmeyi sevsin, çok kıskanmasın vs vs derken uzar da gider. ama bunu talep eden dişilere baktığında tek özelliği sadece dişi olmuş olmasıdır. bunu da kendisi seçmedi. onu bile iyi bir şekilde yapamamaktadır. sadece dişi olduğu için yukarıda saydığım kriterlerde bir erkeğin gelip kendisini seçerek hayatını kurtaracağını sanarak yıllarını geçirirler.

bu tipler genelde bu tarz erkeklerle ortamlarda tanışır tanışmaz hemen etkilemek ister ve tüm kartlarını oynar. erkek ise bu dişi gibi yüzlercesiyle görüştüğü için zaten her şeyi bilmektedir. bu dişi ise bu erkekle birlikte olur ve erkeğin kendisine söylediği 3-5 cümle ile hayaller dünyasına dalıp onun hayatının merkezinde olduğunu düşünür, kendini vazgeçilmez sanır. ertesi gün ise hatırlanmaz bile. böyle böyle bir gün doğru erkek gelip onu kurtaracak umuduyla kendi hayatı için hiçbir gelişim göstermeden geçirdiği yıllardan sonra 30'lu yaşlara gelir ve dank eder.

hemen kendine çeki düzen verip toparlar ve daha kendi halinde, işinde gücünde olup tabiri caizse beyefendi erkek arayışına girer. bulduğu ilk elle tutulur erkekle de hemen hızlıca evlilik planları yapıp bir an önce evlenmek isterler.

bunları bilerek yaşayın.
O egoyu lego yapın gitsin.
uhud dağını aşmıştır. yani mantıklı olmak lazım bir malın ne kadar alıcısı fazlaysa fiyatı o kadar yükselir.
insanı illallah ettirir. türk erkekleri gerçekten acınası bir durumdadır.
kızların egosunu fazla bulanlar çocukken anneleri tarafından bir dedikleri iki edilmemiş erkeklerdir.
kızdan kıza göre değişir.
kızlarımızın egosu yüksekse sikik erkeklerimizin yüzündendir.
her önüne gelene yürürsen, her önümüze gelenin de götü arşı alada olur.

yapmayın güzel kardeşim.
götleri yere insin biraz.
everesti aşmıştır. gidip 2 çift laf etmeye çalışırsın mal gibi bakarlar. konuşsana biraz. bi kendini beğenmişlikler falan. hey tek kız siz değilsiniz. egonuzu kenara bırakın. tek özelliğiniz dişi olmanız. bunu egoya dönüştürmeyin.
Aslında tam da ego denir mi bilemiyorum çünkü o kadar sexting amaçlı yazanlar oluyor ki artık kim flörtleşmek istiyor kim arkadaş olmak istiyor yoksa kim sikiş istiyor anlayamıyoruz. O yüzden de -belki de- kendimizi koruma mekanızması olarak egolu gibi görünmeye çalışıyoruzdur?
Egolarından itina ile lego yaparız ayıksssss ;)
Hayatında hiç spor yapmamış birinin benim gibi birini seçerim demesine ben sadece hassiktir derim. Öyle bir egodur işte.
Çirkini güzeli hepsinde ego dolu ama bunun nedeni de Türk erkeğidir maalesef sosyal medyada en çirkin kız bile kaç mesaj alıyor e haliyle ego kaf dağında oluyor önce kendimize bakmamız lazım.
bir gün dayanamayıp sormuştum birine nedir bu küçük dağları ben yarattım tribi diye, gelen cevap; sen de aynı durumda olsan burnun havada gezerdin dedi. o yüksek egonun kaynağı yine bizim cinsiyet beyler.
dünya lideri olduğumuz bir diğer kategoridir. temelsiz özgüven buna denir. özellikle eski sscb veya eski yugoslav cumhuriyetlerine gittiklerinde yaşadıkları özgüven dağılmasını izlemek paha biçilmezdir...
Genelleme yapılmaması gereken özelliktir. rastladığınız, takılmayı tercih ettiğiniz kızların egolarını tatmin etmek için yaşıyor olması, tüm kadınların aynı özelliği bünyesinde barındırdığını göstermemektedir efendim. sürekli bu tarz kızlarla karşı karşıya kalıyorsanız da, kızları değil kendinizi bir yargılamanızı öneririm.
bazılarına yakışır. insan olanlarına tabi. bazıları insanlıktan nasibini almamıştır.
ne bir halden anlama ne de hoşgorü sahibi olamayan türk kızının bir başka itici özelliğidir. gelgelelim bu durumun sebebine.

uzun yıllardır ataerkil toplum yapısını devam ettiren toplumumuz 21. yy ın azizliğine uğrayarak bazı değişimlere ve oluşumlara , toplumun her alanında itildi maalesef. bunların başında da artık değişen zaman ve normlarla kendine bir yer edinmeye çalışan toplumun temelini oluşturan dişi bireyler gelmekte.
değişen normlar sonucunda kadınlar sosyal yaşamda kendilerini daha ön plana çıkarmak ve erkeklerle eşit şartlarda hayat denen maratona devam etmek istemektedirler. ama toplum ve aile tarafından bu yolda bir destek göremediği için bu amacını farklı hal ve tavırlarla giderme çabası içindedirler.

bu etkenler doğrultusunda kadınlar, aynı kulvarda bir yarış halinde olduğu erkeklerin aslında onlara muhtaç bir varlık olduğunu kavramış ve bu masum yaratıkları alt edebilmek için her türlü yola başvurmuştur.

bu masum ama bir o kadar da saf yaratıklar olan erkekler. zamanla sevda denilen şeyi keşfetmiş ve sevdiğine karşı her şeyi yapabilecek konuma gelmeyi kendine bir görev bilmiştir.ama hırs kin ve azim dolu bir ruh haline bürünen kadınlar bu iyi niyeti her zaman suistimal etmiş ve bu yolda erkekler kadar asla ama asla çabalamamışlardır.

ve erkeklerin bu saf niyetlerini gerek trip atarak gerek kendini üstün görerek ve sadece kendilerini düşünerek karalamışlar ve toplumda büyük bir güven eksikliğinin oluşmasına yegane kaynağı oluşturmuşlardır. yani ego patlaması yaşamışlardır!!!.
Sağ elinden başka sevgilisi olmayan kişi tespiti.
Çirkin olmasına rağmen büyükçe bir egoya sahiptirler. Tüm Türk kızlarında büyükçe bir ego vardır. Yabancı kızlarında böyle birşey az görülür. Bir Türk kızı ile tanışmaya çalışsanız veya bir soru sormaya kalksanız sizi görmezden gelirler veya sapık muamelesi yaparlar. Yabancı bir kızla tanışmaya çalışsanız birşeyler sorsanız size olumlu bir cevap verecektir. Türk kızlarının hem egolu hemde kolları kıllı ve çirkin olmalarıda cabası.
yoktur diyen ya yalan söylüyordur ya da hiç başka milletten kızlarla aynı ortamda bulunmamıştır.
övülmek, beğenilmek ve pohpohlanmak üzerine kurulu tatmin edilme durumu.