bugün

bu biraz ağır oldu sanki şöyle belirteyim; parayla ilişkiye giren bayanın evlatları.

evet şimdi oldu. türk'ün kürt'ün kardeş olduğunu , yedi düvele karşı cephede savaşarak anadolu'yu alan şehitlerin arasında azımsanamayacak kadar fazla da kürt olduğunu bilmeyen yobaz gerici sefillerin, yok efendim kürt pkk aynı şeydir vay efendim kürtler teröristtir gibi basmakalıp liseli ergen ideolojilerini savunan faşist bireylerin yaptığı ayrıma verilecek tek ad: orospu çocukluğudur.
işe ana bacı katmadan tanım yapılamaz mıydı dersiniz, doğrudur yapılırdı. Ben bunları tarif edecek bu kelimeden başka birşey bulamadım.
En az terör örgütleri kadar bölücü davranış biçimidir. Haklı önermedir. Ama faşistler tarafından yoğun eksi oya maruz kalıcak önermedir de aynı zamanda.
(bkz: kendimden biliyorum)

Edit: yinede kişilerin yaptığı ibnelikleri annelere yüklemeseydin keşke.
faşistlikte denilebilir.
1000 senedir kardeşce yaşamış iki kardeşin,son 100 yılda iki taraflı yapılan yanlışlar sebebiyle kandaş olduklarından yapılan ayrımdır.

Hatta bülent akyürek'in de dediği gibi "türk ve kürt kardeş değildir! Ziraa kardeşler arasında büyük kardeş ve küçük kardeş ayrımı olur, biz bir bütünüz, aramızda küçük-büyük kardeş ayrımı dahi olamaz. "
"ölenler türk mü yoksa kürt mü?" diyen zihniyetin başarısı.
çok öncelere ait bir söylem. kürt açılımı tartışmaları başladıktan sonra bu söyleme son darbe de vurulmuştur. türk-kürt kavgasının önüne geçeceği beklentileriyle birtakım girişimlerde bulunulmuştur ama bu girişimin temelinde bir ayrım bulunduğu apaçık ortadadır. açılım safsatasıyla devlet-hükümet ve sonradan da halk bu plana ortak olmuştur. en azından çocukluk ve ilkokul arkadaşları kürt olan ben öyle düşünüyorum.
not: o ilkokul günlerimin her zaman özlemini çekiyorum, bundan sonra da hep o özlemle yaşayacağımı hissediyorum.