bugün

efendimizin(s.a.v) buyurduğu hadisi şerifleriyle bunu açıklayabiliriz:

"ırkçılığa (asabiyyeye) çağıran Bizden değildir; ırkçılık için savaşan Bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen Bizden değildir" (Müslim)

"Kim hevâsına uyarak bâtıl yolda cenkeder, kavmiyetçiliğe (asabiyet) çağrıda bulunur veya kavmiyetçiliğin sevkiyle öfke ve tehevvüre kapılırsa, câhiliyye ölümü üzere (kâfir olarak) ölür." (ibn Mâce, Fiten 7)

"Rabbiniz de birdir, babanız da birdir. Dininiz ve Peygamberiniz de birdir. Arabın Acem, Acemin de Arab üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Yine kızılın kara üzerine, karanın da kızıl üzerine üstünlüğü yoktur. Hiç bir milletin diğerine üstünlüğü yoktur. Yalnız takva bakımından biri diğerine üstün olur."
(Ramuz- ibni Neccar)

efendimizin deyimiyle, düpedüz kafirdir.
efendinizin dediği hiç umurumda bile değil. evet, ayrım yapıyor muyum. yapıyorum. gerisi kimseyi ırgalamaz.
zaten ne başımıza geldiyse dinden geldi.
milliyetçi değil mezhepçi kesildiniz.
azerbeycanı türkmenistanı türkmenleri değil suriyeyi arabı gördü gözünüz.
özümüze dönüyoruz .
araplar aman bunlar müslüman diyor mu türkü asıp keserken ?
kürtler türkleri , Türkler Kürtleri bir sorun , yıkılması gereken bir millet olarak görmediği sürece ayrım yapanların ne dini vardır , ne vicdanı . dinimizde bize kardeşlik , birlik , beraberlik öğretilmistir . zaten böyle olmasi insanlık gereği bir özelliktir.
(bkz: ateistim ve ışid i şimdilik destekliyorum)
Orta Asya'ya gelip bunlar kafir diye katliam yapanların peygamberi, Türk'e ihanet edenlerin dini...
(Fitne tamamen yok oluncaya kadar kâfirlerle savaşın!) [Bekara 193] fitneyi çıkaranlarla savaşmak müslümanlar olarak boynumuzun borcudur.
yazık ki ne yazık.
başka ülkenin bir şehri için 10.000 adam ayaklanıyor ayrımı yapan yine Türkler oluyor.
bak bakalım Hz. Ebubekir zekat vermeyen Araplara nasıl sefer düzenlemiş!
islamı da AVrupalı vesvaslardan öğrendiğiniz için ecdad kemikleri sızlatıyorsunuz.
Kardeşim sen napıyorsun Turkmenler için soruyorum sana burda çoğunlukla kurtlere sovup arada aklına gelince onlara da Allah yardım etsin demekten başka ne yapıyorsun? Musluman insan zulme uğrayan başka bir dinden olsa dahi sessiz kalmamalı kalamaz sen önce ben Turkum diye atmosfer dışına çıkardığın götünü indir otur bir duşun vicdanını da unutmadan. Ayrıca;
Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama
Madde 216-
(1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
türkçülüğe "kavmiyetçilik" diyenlerin dini.

türkçülüğe kavmiyetçilik mi diyorsun? oysa türk milliyetçiliğinde etnisitelerin üstünde bütünleştirici bir anlayış var. sen bütünleştirmeye karşı mı çıkıyorsun? milletin içindekileri etnisitelere bağlı kalmadan sadece sadakate dayalı bir birlik, bütünlüğe kavmiyetçilik diyerek hor mu görüyorsun? ailesini seven ve güvenliğini düşünenlere laf mı ediyorsun? parçalanmayı savunanlarla bir mi tutuyorsun? o zaman sen o bahsedilen kardeşliğe köstek olan ve vatanseverlerin de ayrımcılara kin tutmasına neden olan provokatörlerdensin. o saatten sonra da dininin ne olduğu beni ilgilendirmez. ben ahlaka bakarım.
dinden de çıkarıldık bu baya bildiğin toplu kovma.
islam'ın millet üstü olduğunu Allah (c.c.) yeryüzüne indirmiş olduğu son din olduğunu kabul ediyoruz elhamdürillah müslümanız ama milliyetçiliğe karşı islam'ı kullanmaktan vazgeçin artık. milliyetçilik islam'a ters değildir. Hele ki bu iki kavram karşılaştırılamaz.

islam herşeyden herkesten yücedir. Yalnız islam hiçbir zaman insanın milliyetinden vazgeçmesini istememiştir. bunun bi üstünlük meselesi yapılmasına karşı çıkmıştır. Ayrıca dikkat ediniz Müslüman Türk milleti dışında kalan eski Türk kavimlerinin hepsi milli kimliklerini kaybederken(macarlar, bulgarlar, finler) sadece islam'ı seçen Türkler kimliklerini korumuştur. Yani islam milliyetini unut demez bunu üstünlük olarak kullanmayı red eder. Üstünlük takvadadır çünkü.(Hucurat suresi ayet 13)

Peygamber efendimiz(s.a.v.) hadisleriyle milliyet sevgisinden dolayı insanın suçlanamayacağını söylemiştir. Bizim yaptığımız da bundan öte bir şey değildir. Ayrıca birçok sahabeye milliyetiyle hitab etmiştir(selman el Farisi, Bilal el Habeşi, Süheyl er Rumi) Kur'an'da da insanların kavim kavim yaratılması Allah'ın yaratma gücünün bir yansıması olarak niteleniyor.(Rum suresi ayet 22)

memleketimizde Allah'a şükür ki milliyetçilik islamla bütünleşmiş olarak yaşayan bir ideolojidir. yani hiç bir zaman şovenist bir milliyetçilik bu topraklarda nüfus bulmamıştır.

son olarak belirtmek isterim ki 70lerde üniversite duvarlarına "muhammedin p.çleri giremez" yazıları yazan komünistlere o küçümsediğiniz, o kavmiyetçi deyip imanını sorguladığınız ülkücüler(milliyetçiler) karşı durmuştur. sırf bu yüzden onlarca şehit verilmiştir.

peki 70lerin sözde islamcıları ne yapmıştır. hiç. erbakan ülkücüleri "kavmiyetçi" diyerek aşağılarken, komünistlere "onlar bizim namaz kılmayan kardeşlerimiz" demiştir. bırakın mücadele vermeyi şehitlerimizin cenazelerine davet edilmelerine rağmen "düşman" edinmemek için analarının eteklerinin altına gizlenmişlerdir.

not: bir halt bilmeden hoca kesilmeyi bırakın da türk milliyetçiliğine karşı çıkarak islam ümmetine mi yoksa islam düşmanlarına mı hizmet ettiğinizi bir düşünün.
andavalların anlamadığıdır.
böyle bir ayrım yoktur.masum kürt kardeşlerimizi ayırmadık ayırmayız.başlık pkk yandaşı türkiye vatandaşı yapanın dini olarak değişse daha doğru olur.bu kişinin de dini herhangi bir din olabilir.çünkü hiçbir suçu veya bunlarla bir alakası olmayan kendi masum vatandaşını adice haince öldüren sonra da yardım isteyen bir terörist gruba tabiki ayrım yapacaktır.