bugün

hep bir gelecek olarak kalacak bir gelecektir. *
(bkz: dto)
türkiye'nin geleceği bu belirtilen hadise ise ben yokum arkadaş.
ah şu çılgın türkler.
islam ülküsüyle yaklaştıkta noldu zamanında dedirten olaydır. akıllara hemen ingilizlerin vaatleriyle taraf değiştiren araplar gelir. (bkz: geçmişten ders almak)
seyyid ahmet arvasi hoca nın türk islam ülküsü eserleri şüphesiz an itibariyle geri kalmış olsada yüzlerce yılda inşaa edilen medeniyetimizin bir yansımasıdır. bu açıdan hiç bir kadim güç sürekli geri çekilip savunma durumunda kalmayacağına varsayımına göre(bakın mesele rusyaya)gelecek yeniden tanzim edilirken bir ideal olarak türk islam düşüncesi etkili olacağı düşüncesi fantezidir denilemez.ama bir şerh düşmek lazımdır ki; herşey olağan serencamında ilerlerse etki kaçınılmazdır.
(bkz: çay demlemesi gereken insanlar)
türk islam ülküsü, geçmişte ve günümüzde de görüldüğü gibi, bilimde, fende geri kalmak(evrim teorisi ve stv'nin "big bang" deneyine karşı olan tutumu birşeyler hatırlatıyordur umarım), seküler eğitim yerini batılın/hurafenin alması ve doğal olarak teknolojide gerilemek demektir. Günümüzde teknolojide geri kalan milletlerin "geleceği" diye herhangi bir şey söz konusu değildir. Doğal olarak türk islam ülküsü, türkiye'nin geleceğidir demek abesle iştigal olacaktır. Türkiye, "islam"ı siyasal yapıda bir kenara bırakıp sadece "türk" ülküsünü baz alaraktan bir atılım yapmalıdır, zira bu türkiye'nin tek geçerli "geleceğidir".
zaten türk-islamcılar başta olduğu için geçersiz ve yanlış önerme. emin olun şu an durumumuz osmanlı denen arapçı devletten daha iyidir.
espridir.