bugün

Eeee
(bkz: Temizlik imandandır) elbette! diye boşuna denmemiş

bakınız şu sözlükte bile imanı o kadar sorgulayıp, o kadar çok yıpratmaya çalışıyorlar ki,

Günde 5 vakit, vücudun dış kısmını yani elleri ayakları, kolları yüzü, enseyi, ağız içinden, burun deliklerine hatta kulak içlerini temizlemeyi her namaz öncesi emreden dinin güzelliğini görmezden gelip o dine ve o dini yaşamaya çalışanların Yobazlıkla suçlandındığı bir dönemde yaşıyoruz.

Boy abdesti denilen bütün vücudun yıkanmasının ve cünüp dolaşılmamasının istendiği bir yaşantıdan, yok ulan şu şöyleymiş bu böyleşmiş denilen martavallarla,

Yok irancı mı olacaksın,
yok sen türbanlımısın ?
yok sen hala camiye mi gidiyorsun uyan artık sözleriyle kandırılan, sözde aydınlaşan gençliğimizin,
Geçmişinden utanan gençliğimizle birlikte toplumumuzun geldiği acınası durum.

Geçmişte mis gibi kokan toplum iken, avrupalıya tuvaleti gösteren toplum iken,
şimdilerde pislik içinde yüzen bir topluma adım adım götürülmek istenmekte.

hem bedeni, hem ruhu pisliğe giren bir toplum olmaya adım adım giderken,
bu temizlik açığımızı bir zamanların fransız asilzadelerinin yaptığı gibi
"7/24 deodorantlarla, parfümlerle, süslü elbiselerle kapatmaya çalışır olmuşuz."

ben ne diyeyim,
sade ve temiz bir yaşantıyı allahın dilediği şekilde bizim yararımıza olacağına inandığımız şekilde yaşamak isterken.
Bize gerici diyorlar, yobaz diyorlar.

doğrudur efem doğrudur,
Pislik içinde yaşayan Türk olarak tarihe geçmektense,
-yobaz dedikleri buysa- yobaz bir türk olarak tertemiz ölmeyi tercih ederim.
lafını diyen desin, isteyen istediği bilimsel delille gelsin,

Ne toplumuma laf söyletirim, ne vatanıma, ne dimime, ne milliyetime...
Biz Türkler anlı şanlıydık bir zamanlar!
Taaa ki torunları onlardan utanıncaya kadar!
(bkz: avrupanın temizliği türklerden öğrenmesi)
ismail hami danişmend in türkler adlı eserinde devrin yabancı müşahtleri tarafından temizlik timsali olarak adlandırılıan, hemen hergün banyo yapan, kirli libası kesinlikle üzerinde taşımadığı bir çok kaynakta yer aldığı belirtilen bir milletin çocuklarıyız. bahsi geçen zamanın çok değil 200 ile 300 yıl geçmişi kapsamış olması bu sorunsalı daha da içinden çıkılmaz hale getirmekte. zira toplumların genel alışkanlıkları bu kadar zamanda değişmez. ancak insanımız her konuda olduğu gibi burda da mantık sınırlarını zorlayarak bu kadar kötü kokabilmekte ya da üzerinden kir akan elbiseyi giyebilmektedir. genel eğilimin bu şekilde olmaması da insanı rahatlatmıyor zira birkaç kişi dahi olsa toplum içinde çok bunaltıcı olabiliyor.