kabızlık galiba. çok duyuyorum şu sıralarda.
"bana bir şey olmaz", "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantığı
geçmişinden ders almaması, yarını düşünmemesi, sadece bugünü yaşaması
kendi dertlerini unutmak için başkalarının dertlerini eleştirmesi
zorda kalmadıkça fikir üretmemesi, zorda kalınca üçkağıdın alasını üretmesi
kendi olmak yerine birilerine özenmesi
Cinsel açlık.
Kitap okumamak her şeyi bildiğini sanıp hiç bir şey bilmemek.
https://www.youtube.com/watch?v=L0z6SD6Pexg

''yetmez türk'e dünya yetmez, dört göl, yedi kıta yetmez! aya çıksa ay yetmez, güneşi de yakacağız! bir türk'ün bir damla yaşı yok edecek dağı taşı! "

güneşi yakıcaz :D
az okuyup çok inanmak ve takım tutar gibi bir şeyleri desteklemek/peşinden gitmek. başka bir sorunumuz yok.
sorgulamadan körü körüne inanmaları.
arap severlik.
Türk olmayanlarla birlikte yaşaması.
gülümsemeyi unutmuş, hoşgörü yoksunu bir ülke haline gelmiş olmamız.
hayatı ev ve araba almaktan ibaret saymak diye cevapladığım soru.

çevreme bakıyorum herkes evimi arabamı alayım kredilerimi ödeyeyim ömrüm geçsin modunda. kendimi geliştireyim, bir şeyler okuyayım, ( siyaset ve spor dışında) bir konuda fikir beyan edeyim diyen yok. hadi günde 12 saate kadar çalışan kişiler vakit bulamıyor. iyi de 8 saat çalışan beyaz yakalı insanlar ? hafta sonları tatil. bu insanlar ne yapıyor gelişmek,yarının medeniyet toplumu olabilmek adına, gelecek nesle ev bırakmak dışında ne yapıyor.
Hala islam görüşünü benimsememesidir.
Popüler kültürün etkisinde fazlasıyla kaldığımız en büyük gerçek...avm lerde kapalı mekânlarda cafelerde orada burada tikilip kaldik...hayır imkanımız olsa bile kısa bi doğa gezintisi vb yerine buraları tercih ediyoruz malesef..herkes x yerdeki starbucksu,x yerlerdeki bilimum cafeleri biliyorda daha kendi köyü başta olmak üzre herhangi bir köye adım atan yok..tatilde yurtdisi gezilerini bir marifetmis gibi ballandıra ballandıra anlatıyor da,daha kendi ülkesinde birçok yeri gezmemis sorsan haritada hangi bölgede onu bile bilip gosteremiyor..kime sorsam abd'de,kanada da,ingiltere de,hollanda da yaşamak istediğini söylüyor da kendi öz vatanını sayan pek az...ellerine bir imkan geçse ülkeyi terkedecek insan sayısının oldukça fazla olacağına eminim..malesef ki bu bir gerçek
Para

Para

Para .
Özünden uzaklaşmak. Öz benliğini yitirmek. Suni bir hayatı ucundan kenarından bilinçsizce yaşamak.

Hayatın şatafatına aldanmak. Bir gün öleceğini bile bile hiç ölmeyecekmiş gibi hoyratça yaşamak.
Hazıra konmak evet üretmemek için her şeyi alıyoruz. Üretmeden tüketim.
Bencillik ve empati yoksunluğudur.
Çok kolay inanması ve çok kolay vazgeçmesi.
Konusurken hepimiz iyilik melegiyiz ama gelin surda su yardim var el atalim deyince herkes kıçını dönüyor kardesim.
okumaması.
hala bir görüşü zorla benimsetmeye çalışan insanların varoluşu.

biraz hoşgörü gösterin kardeşim.

en büyük problemimiz hoşgörüsüz olmamız..
Yalaka olması ve empatiden bi haber olması.
Öğrenememektir.
Yarı cahil olmasıdır. En tehlikeli insan türü bunlardır zira.
milliyetçi muhafazakar yönü, çabuk gaza gelmesi, öfke ve ego problemlerinin* olması.