bugün

Olmasını istediğim ve de Desteklediğim kampanyadır.

Madem suudişler türkiye'ye karşı ibinelikler peşinde bizde en çok hacı gönderen ülkelerden biri olarak ekonomilerine taş koyalım.

Hadi bakalım. Hodri meydan.
.
Pandemiden dolayı haccı bırak umre bile yapılmıyor. Ileriki zaman da ise hac vacip bir ibadet olduğu için yapılmaya devam edecektir. Lükse kaçmadan bunu bir tatil havasına büründurmeden mütevazı bir şekilde durumu olanlar gider.

Edit; benim ileriki plânlarım arasında var. Peygamberimizin yaşadığı yerleri görmeyi çok istiyorum. Kimse kimsenin dinini ya da inancını küçümsemesin. Sen parayı başka yere harcarsın ben hacca harcarım. Zaten akli basında insan israflık yapmaz.
en çok hacı gönderen ülke mi?
Mekke ve Medine'yi alalım paramız Türk ekonomisine kalsın. Araplar o ağırlığı taşıyamıyor.
hacca gitmek için vereceğim paraya müslüman fakir birinin evliliği olur ya da eğitimi vb harcarım.

sebebi amerikan yalakası ve islam düşmanı suudilere para gtmesi ve müslümara mermi bomba göz yaşı olarak geri dönmesi.

kabe özerk bir bölge olmalı her müslünan ülkeden temsilciler olarak dini ibadet yapılı.
Şu hac olayini suudi kopeklerin tekelindenn kurtarmak lazim. Vatikan tarzi bi model olmasi lazim bence. Özerk bir yer. Tum islam aleminin ortak mali. Mekke medineyi cevireceksin vatikan tarzi bi model uyduracaksin suudi kopeklerin elinden alacaksin o bolgeyi.
Zaten hali hazırda parası olanın yaptığı bir seyahat. ibadetlik bir yanı kalmamış.
Bir tarafta 60-70 yaşında hac kurası bekleyen ihtiyarlar. Diğer tarafta 20-25 yaşında hacı olan bilmem kimin akrabası tipler.
görsel
hacıları ülkesine çekmek isteyen arabistan'ın hoşuna gitmeyecek olan kampanyadır. sonuçta hacı çekmek özgürlükse, özgürüz ikimizde.
10 mankenle tatil yapan suudi prens buna çok üzülecektir.
görsel
(bkz: zamanında gidemedik)
allah affetsin de dini özgürlük kısıtlanamaz ama şu sıralar kısıtlanmalı suudi arabistan'a hatta uçak uçurmayalım.