bugün

Az once varligindan emin oldugum reflekstir. Otobuse bindim isten cikip, elimde dunya gazetesi her zaman oldugu gibi usul usul eve dogru yol alırken otobusun karsilikli koltuklarinda biri yanimda ikisi karsimda oturan 3 kisinin istisnasiz otobusteki tum gotleri kestigini fark ettim. Utandim, utanma sebebim ayni reflekse benim de sahip olmam tabi.
tam adı göte kilitlenme olan güzide hareket.
türk olmakla alakası olmayan, erkek olmakla alakası olan durumdur.
Normaldir. istemsiz tepki olarak bile yapılabiliyor. Bilim bununla ilgili bir kaç şey ispatlamıştı. içgüdü olarak bakma hissi duymamız gayet doğaldır. Abazalık olan büyûk göt kesiciler bu gruba dahil değildir.
sadece türk erkeginin yaptigi bir sey degildir, dünyanin her bi yerinde erkeklerin cogu kizlarin popolarina bakarlar.
sade erkekler değil kızlarında ilgi ile baktıkları şeydir.
belki de erkeklerin anatomisinden kaynaklı bir durumdur.
(bkz: yalnız değilsin)
(bkz: dost başa düşman göte bakarmış)
türk kadınlarında da vardır. misal kızlar film izlerken, güzel bir kadın görürse konuşmalar;

-hatun güzelmiş
+poposu ufak lan bunun
-memesi de yokmuş evet
+olmamış bu
kadın pantolon üreticilerinin suçudur. yok yani o bölgeyi pırt diye göze sokmanın mantığı nedir. zaten çoğu bayan da bakın totom ne kadar güzel diye giyiniyor, karşılıklı yapılan bir şey, utanılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum.
halk arasında öyle göte bülbül öte refleksi olarak da adlandırılır.
refleks midir bilinmez, ama nedense hoşuma gidiyor. *
Saniyede 300 bin km hızla giden milli topumuzu görebilecek göz refleksine sahip olduğunuzu gösterir.
Hedef Kadın ya da erkek farketmeksizin sahip olunan reflekstir.
Bu evrensel bi reflekstir bok atmayın lan bize.
reklamları izliyordur.
görsel