bugün

türk kızları kültür kuyusunda "master degree" yaptı ya amk, hepsinden kültür akıyor da biz tası doldurup doldurup dökünmüyoruz ya amk, sorsan okudum dediği kitapların yazarını bilmez ya amk, bilsede vereceği cevap kpss genel kültür çözümlü yaprak test olur ya amk, sonra kalkar seks yaparken bile gözlük takıp kamasutra kitabı okurcasına çok kitap okuduğundan falan bahseder ya amk. hah işte bu türk kızlarından birinin açtığı kezbanları bile utandırırcasına sığ düşünülmüş bir konunun düşünüldüğü kadar sığ olan başlığı ve gereksizliği ile yoğrulmuş önermesidir efendim.

(bkz: seni hangi dilde öpeyim bebeğim)

not: böyle olmayan türk kızlarını tenzih ederim efendim eksiye basmak için yorulmayın.
her erkeki yetiştiği ve yaşadığı çevreye göre kültür sahibidir. ama varoş kültürü, ama zengin çocuğu, ama ortahalli esnaf veya memur çocuğu. kültürden kasıt entellektüellik ise bunu üniversite kapısından girmeden, bir iki entel sohbete katılıp da onlara özenmeden yapan yoktur. bu nedenle birilerini kültürsüzlükle suçlarken çok ince eleyip sık dokumalıdır, bazı insanlar hiç ummadığınız konularda öyle cevaplar verirler ki tokat koyar bazen.
kültürsüz olmanının kadını yada erkeği olmadığını bilmeyen insanların avuntusudur..

bu ülkenin kadını da cahil..erkeği de cahil..hepsi değil ama ezici bir çoğunluğu öyle..

neden cahil ?

çünkü okumuyor..okumuyor..okumuyor..

insanlarda okuma alışkanlığı yok..kimse kitap yada gazete okumuyor..kimse merak etmiyor..

bedenin egzersizi spor ise beynin egzersizi okumak ve öğrenmektir..araştırmaktır..

bunlar olmazsa ne zeka gelişir..ne beyin..

daimi olarak aptal kalır insanlar..

türkiye'nin geri kalmasının, suç oranlarının yüksek olmasının ve insanların cahil olmasının işte ana nedeni budur..

allah(c.c)'ın bile ilk emri ''oku''dur..

okumak gerçekten çok ama çok önemli..
ve mikrofonun beylere geçmesi gereken durumdur.
kime göre, neye göre sorusunu sordurtan genelleme.
bu genelleme,
akşama kadar her bulduğu boş koltuğa oturmaya çalışıp, zaten iskele dubası ölçülerinde olan kıçını daha da büyütmeye çalışan,
kültürden anladığı; avm de boş boş gezmek, izdivaç programları izlemek olan,
ikisi üçü biraraya gelince özgüven patlaması yaşayıp tek kalınca rabia sultan a dönüşen bir cinsten gelirse siklenmemelidir.
200.000 basılan kitabın iyi sattığı düşünülen 75 milyonluk ülkede kim kültürden bahsediyor.
diye bir alğı olması gayet saçma bir durumdur. avrupa erkekleri ve diğer dünya ülke erkekleri ne romantizm ne duygusallık bilirler aile bağı diye bir durum söz konusu değildir. bu alğının oluşma nedeni türk kızlarının arpalarının fazla gelmesi durumudur.
Kismen katildigim onermedir. Zaten turk erkeklerinin kitap okumadigi su goturmez bi gercektir. Ofsayti bilmeyen kizlari asagilarlar, ama kendilerine sorsan cogu ingilizceden baska dil bilmez. Avrupa gormus, gecirmis oglan ise oralardan arkadasliklar edinir farkli kulturleri tanir. Beyinleri on taraftali uzuvlarina baglanmistir ve oraya gore hareket eder. Duygusuzlardir. Sen karsisinda aglarsin, o seni bi yerine takmaz. Baska yerlere bakar. ilgisizdir. Himayesi altina aldi mi birakmaz baban gibi sahiplenir seni. Asiri kiskanctir bu yuzden. Yazin bile askili giydirtmez sort giydirtmez. Bazen cok fazla dindar olurlar sanki sen dinden cikmissin gibi davranirlar. Onlardan ala musluman yoktur ama sorsan bes vakit namazda bile kem kum eder bazilari. inatci olurlar kiyamet gelse yine de fikrinden vazgecmezler. Sabit fikirlidirler. Kulturu universite sanarlar bu tipler.
(bkz: türk kızlarının aşırı kültürsüz olmaları)

misilleme nitelliği taşıyan önermedir. türk kızlarının kültürden anladığı tek şey popüler kültürdür ve herkesin bir popisi vardır.
6-baklavanin, saglam bir kitap arsivinden daha cok prim yaptigi bir ülkede erkeklerinin kültürlü olmasini beklemek biraz abase kacar. ayrica her türk erkegi kültürsüz diye bir sey yok!
bir gercek var bilinmesi gerekilen; insanlar oturup einstei'nin teorilerini konuscak bir insan aramiyor, ne yazik ki daha cok 'ojemin rengi kiyafetime yakismis mi aksim' diye soran bir toplulukta, kültür/akil/bilgi/ilim/irfan ne yazik ki reyting yapmiyor.
sunuda eklemek isterim kültürlü türk erkeginin tadina doyum olmaz. neden derseniz, kendini gelistirmis bir erkek ayni zamanda ahlak sahibide olabiliyor, ayriyetten saglam bir kisilikte ediniyor.
burda bide tartisilmasi gerekilen: kültür nedir aceba. kültürle adam mi olunuyor?

edit: imla
ben hep pazardan ilk önce kültür mantarını alırım.
--spoiler--

bkz:günümüz türklüğü.

--spoiler--
Bu genelleme olmayacak bir durumdur kendini iyi yetiştiren erkekte vardır yetiştirmeyen erkekte vardır tıpkı kendini yetiştiren ve yetiştirmeyen kadın gibi.
yanlış bir önerme sayılmaz ama mübalağalıdır.

yalnızca türk erkekleri mi bilemem zira hayatımda ne yurt dışına çıktım ne de haklarında çıkarım yapabilecek kadar bir milletten insan tanıdım.

evet kültürsüzüz. istisnaların kaideyi bozmayacağını belirtmeme gerek yok sanırım.
iddiaya girerim ki, ortalama olarak Türk kızlarından daha kültürlüyüz.

Hodri meydan.

2 üniversiteyi yan yana okuyan ve 3 yabancı dil bilen bir erkeğim.
türk kızlarının değer bilmezliği.
kültüre gerek olmamasındandır. lüks mekanda yerin, cüzdanında paran bi de lüks araban varsa kaldıramayacağın türk kızı yoktur.
türkiye genel olarak cahil bir ülkedir. en iyimser sonuç resmi tüik istatistiklerine göre ülkenin eğitim ortalaması 6. sınıftan terk.
Kültürlü erkekler sizle niye tanışsın olsa da haberiniz yoktur. Kafe kafe dolaşıp erkeğin içtiği kahveye göre kültür analizi yapan Türk kızlarının destek verdiği başlık.