bugün

(Istisnalara saygı) Türk dizilerinin şimdiki durumundan farksızdir. Kıytırık kalıplaşmış olaylar, igrenç bir türkçe kullanımı.. ergen kızlar için özenle hazırlanmış aşk sahneleri vs. Vs. Birde türkiye gelişmiyor diyorlar söylesenize neden gelişsin?
Edit: ulan tarih olarak almandan rustan fransızdan farkın yokken edebiyatlar arasındaki bu farkı, evrensel nitelikte ortaya çıkardığın yapıtlar arasındaki farkı hiç mi önemsemiyorsun? Ya da ben seni bilmem ama bundan 50 yıl önceki popüler yazarlarımızın romanları kitapları bana şimdiki popüler olanlardan daha okunaklı geliyor eh ne diyelim senin zevkin sana benim zevkim bana.
evet sıkıntılı durumda olabilir, ancak bir türk dizisi kadar da kalitesiz olduğuna inanmamaktayım.
allaha emanet .
Serbest olçü denilen olçü ile şiir yazmaktır. Nerede o eski aruz ölçüleri ?
Türk edebiyatı ülkenin geri kalan hallerinden çok daha iyi durumdadır. Uluslararası başarı ve ün kazanmış yazarlarımız bulunmaktadır.
Çok az kişinin okuduğu ve bildiği iyi yazarlarımız, saçmalık yapmadan ya da çok zengin olmadan güncel medyada kendine yer bulamamaktadır.
Ne bekleniyor ben onu da anlamıyorum. Bir ülke tarihinde dünya çapında 100 tane ünlü yazar çıkması gerçeğe aykırıdır.
Bana gore 2.abdulhamit zamaninin bi tik altindadir rahat yazi yazamiyor yazarlarimiz bi sekilde engelleniyorlar.
iğrenç bir durumdur. Canan tan ı aratacak yazarlar türedi son yıllarda. ilkokul türkçesiyle yazılmış, estetik kaygısı olmayan, sulu acılı(!) aşkları anlatan çok satanlar var her yerde.

Kitapların edebi değerinin olması artık bir gereklilik olarak görülmüyor mu yoksa eskiden de durum böyleydi ama kalitesiz kitaplar bu günlere taşınamadığı için bize hiç var olmadılar gibi mi geliyor bilemiyorum ama okurken tecrübeyi, bilgiyi, verilen emeği hissedebildiğiniz, satırlarında sanatı gördüğümüz kitaplar giderek azalıyor sanki. Bugün çok satan kitapların her birini başarılı bir lise öğrencisi yazabilir. Sanki kendilerinden önceki eserleri okumaya bile zahmet etmiyor insanlar artık. Gittikçe vahimleşen durumdur kısacası.
Orhan Pamuk, Hamdi Koç, Ahmet Ümit, Ülkü Tamer, Ahmet Altan, Elif Şafak, kısa bir süre öncesine kadar Yaşar Kemal iyiden de iyi roman yazarlardır.