bugün

çok doğrudur fakat pkk'lı kürtler için aynısı olamaz.

pkklı olmayan kürtler kardeşimizdir.
(bkz: insan hakları)
kürt e yapılmasını istemediğin şeyi de türk e yapmazsan evet sorun ortadan kalkabilir.

anlamıyorum, bu ülkede yaşananların tek suçlusu türkler mi, kürtlerin hiç mi suçu yok?

çıkarı için diğerini iplemeyip yalamayacağı kıç olmayanları beşikteki bebe kadar masum sanmak neyin kafası?

ki umduğunu bulamayıp da kuyruğunu kıstırıp döndüğü kucak nankörlük ettiği kucakken hem de...
yav kürt'e neden bir şey yapılsın zaten? naziler gibi kollarına band mı takılıyor? bir tc vatandaşının sahip olduğu bütün haklara sahip. dağa çıkıp bebek öldüren pkk ile bizim milletimizin derdi. pkk zaten kürt değil bence kürtlerin beynini yıkayan onlar üzerinden milyon dolarlarca rant yapan şerefsizler. dağda ki pkklıların çoğu kürt değil ermenidir. benim vatanını seven gayet milliyetçi kürt tanıdıklarım var. cennet gibi vatanımız var kürt, türk, laz, çerkez kardeş gibi yaşasak
bizi silahla yıkamayan böyle iç olaylarla yıkmaya çalışan dış güçlere koz vermesek. bölücülüğe ayrımcılığa son.
doğru bir sözdür. türkiye'de kürtlere yapılanı ben almanya'da kendimde anlıyorum. not: burası bile daha özgürlükçü. okulda türkçe konuştuğum için bir kez bile cezalandırılmadım.
kürtler bizim kardeşimizdir, onlar bizimle her hakka sahip denilmemelidir örneğin.
bunları 30 yıl önce söyleyecektiniz ki inandırıcılığı olsun. çünkü onlar o zaman her türlü ayrımcılığı görürken hiç de kardeşiniz değildi.
(bkz: pkk ve kürtlerle ilgili olan başlıklardan bıktım)
türk e yapılmasını istenmeyen davranışların, dayatmaların kürt e yapılmaması doğrudur. kürt sorununda çözümün ana maddesi olabilir.
farklı bayrak açmak neyin nesidir anlayan beri gelsin.
zamanı geçmiş öneridir. şu an keşke kürtlere tanınan haklar bize de tanınsa. mesela devlet kaçakçılara göz yumup benim gibi faturasını günü gününe ödeyen insanlara kaçak kullanım bedeli itelemese. hadi ondan geçtim en azından beni kaçak elektrik kullanmakla suçlayıp 1000 tl ceza kesmesin ona da razıyım.
yavuz hırsız ev sahibini bastırıra güzel bir örnektir. o zaman yahudinin naziye yaptığını yapma diyebiliriz, kuzunun kurta yaptığını yapmada.