bugün

gönül ferman dinlemiyor adamıdır. aşk adama herşeyi yaptırır derler ya bu arkadasın namaza başlama ihtimali sanıldığından fazladır. evden içeri girerken sağ ayağıyla ilk adımı atar ve besmelesini de çeker. aşk adamı öttürür.
bu tarz bir aşkın meyvesi olarak söyleyebileceğim o dur ki; duygusal olarak karşılıklı tatmin varsa eger, dinci komünist sıfatları bir kenara bırakılarak çok eglenceli bir yuvaya sahip olunabilir aşk türüdür.
(bkz: ben senin dış güzelliğine değil ruhuna aşık oldum)
(bkz: zargana) nın dualarının tutması.
impossible.
olabilemez böyle bişey. adamı komünistlerin takıldığı kahvede rahat bırakmazlar
(bkz: solcu bir kiza asik olmak)
o kızların çoğu baskılardan dolayı taktığı için türbanı, komunist arkadaşla evlendiğinde saçını açarak gayet daha modern bir insan görünümüne bürünür. kendilerini bir halt sanan türbanlı birindende kurtulmuş olunur.
aklı beş kuruş çalışmayan arkadaştır. öncelikle fikirleriniz uyuşmaz, bir zaman iyi gitse sonradan bitmek bilmeyen kavgalar peşi sıra gelir. o seni sen onu kendine benzetmeye çalışırsın. ikincisi de sevişmezsin sadece bakarsın seyredersin o kadar. yani sevgili değil sadece arkadaşın olur.
dumura uğranılıcak bir olaydır.ayrıca olmaz öyle şey !!
Aşkın, bilgiyi ve zekayı dinlemediğini diyalektik materyalizm ilkelerini kullanarak kanıtlamaya çalışacak kişi.
Rezillik.
erkeğin erkeğe kızın kıza aşık olmasından daha normal bişey.
-sevgilim bak sana yeni türbanlar aldım.
-aah sağol sevgilim bende sana eski türbanlarımdan pankart diktim!
-ne gerek vardı be canım, ne yazdın peki?
-kahrolsun sevmeyenler, seni seviyorum.
3.5 milyona bira olayını abartmış gençtir.
komünist bir insan ayrım yapmayacağından dolayı normal bir hadisedir ama komünizm de din ve allah kavramları olmadığı için karşı tarafı bilinçlendirme çabaları yürüterek, onun başında ki baş örtüyü çıkartma çalışmaları yürütebilir. bu da çok normaldir.
türk filmlerine zengin fakir klişesinden sonra konu olabilecek durumdur.
aşık olabilir ama birlikte olamazlar.
işi Zordur. Cemaatçi kıza aşık olan kemalistin işi daha zordur.
ya adam komünist değil yada kız türbanlı değil...olabilitesi sıfırdır.
aşama aşama açmaya çalışandır ben demiyorum marx diyor.
aşkın herşeye konma durumu.
sadece platonik aşktır.avucunu yalayan gene bizim çocuk olur.
- artık bu yeşil türbanı çıkar.
-ne takayım peki?
-al şu orak çekiçli kırmızı başörtüsünü
zamanında filmlere konu olmuş olan olaydır.

(bkz: büşra)