bugün

Kendiyle çelişen kadındır.
ironi yapacağım derken saçmalayan yazar beyanıdır.
türbansız erkeklerden daha ahlaklıdırlar. hayır kıldan tüyden bu kadar hoşlanıyorsanız söyleyin karılarınıza da ağda lazer uğraşmasın yazık.

saçtan nasıl tahrik oluyorsunuz tam olarak ne sizi tahrik eden merak ediyorum.
bir yandaşın ahlaktan ve namustan bahsetmesinden bin kat daha makul olan tutumdur.
ahlak bir başkasına zarar vermemektir bence, bunun dışında mini etek giymiş, yok merdivenden çıkarken baldırı görünmüş gibi şeyleri takmıyorum.

vicdanlı olsun yeter, bir vahşete karşı duyarlı olup o acıyı içinde hissetsin yeter bana göre.
Türban takip sanal ortamda neidugu belirsiz kisilere boy boy fotoğraf paylaşan mi ararsın, podyuma mi çıkmış sokağa mi çıkmış belirsiz şekilde hepsi tek tip moda akımına hizmet eden robotlar donusmuslerini mi ararsın, barış Arduç u bile şaşırtan civiklikla yapışarak poz verenleri mi ararsın, sevgilisiyle sarmas dolaş olanları mi ararsın, edepten hayadan uZak olanlari mi ararsin...
Bırakın artık türban muhabbetini. Dinimizin istediği türban değil zaten. Baştan topuga, kapten beyne tesettür. Ne zaman tesettürün mahiyetini idrak edersek, iste o zaman islam'a bir takim turbanlilarla sürülen lekeler temizlenecek...
keşke ahlak, sadece türbandan anlayabileceğimiz kadar basit olsaydı.
türban takıpta kendisini ahlaklı zanneden kişilerin ahlaktan bahsetmesi kadar garip değildir.

her türban takan ahlaklı olmuyor,
her türbanlı olmayan da ahlaksız olmuyor.
Ahlak deyince aklına yalnızca 'türban takan kadın' gelen küçük insanlardan daha iyi durumdadır. Neye göre, kime göre
ahlaklı?
Kocaman insanların bundan bahsetmesinden daha yerindedir. Açık kapalı fark etmez, bunun yazılması kadınların birlik olması gerektiğinin kanıtıdır. Arkadaşlar yıllarca başörtülüler çirkin ithamlara maruz kaldı, asıl mesele başörtüsünden daha da ileriydi. Şimdi de namlu tersine çevrilmiş gibi. Ama namlunun ucunda yine kadınlar var. ideolojileri, dini kadınlar üzerinden anlatmayı kenara bırakıp bi insanlığımızı konuşsak ya.
ahlakın türban takmakla, dinle ilintili olduğunu sanan yazar beyanı. o türbanların altında ne ahlaksızlıklar gördük.