bugün

daracık kot pantolonlar ya da etekler de içeriğe eklenerek kesinlikle desteklenmesi gereken öneridir.

yahu arkadaş bu nedir ya, sen o türbanı kafana niye sarıyorsun arkadaşım, ulan ben senin erkek olarak bitli saçına mı bakacağım, yoksa ortaya açıkça koyduğun vücudunun her ayrıntısına mı?

daha bugün yine kaç defa rastladım bu tiplere, sonra da türban düşmanı ilan ediyorlar adamı. şimdi türbanın mantığı nedir?

1-dini inanış nedeni
2-buna bağlı olarak ahlaki emniyet nedeni

ne yani din sana kafana şöyle yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya bir bez saracaksın ama aşağısı serbest, göğsünü, kalçanı ortaya rahatça koyabilirsin mi diyor?

evet türban bu şekilde kullanıldığı sürece, bir siyasi simgedir.

buradan tekrar deklare ediyorum, zaten türban takarak ahlak yaptığını iddia etmeyen bir bayan istediği şeyi giyinsin, ama diğerlerine yasaklasın vücudu sergileyen kıyafetler, talebim budur, çünkü bunlar ideoloji şakşakcılığına dini alet ettirenlere alet olurken, gerçekten ninelerimizin, annelerimizin baş örtülerine zarar veriyorlar.

dayanamayıp yazdığım not: normalde islamda yasaktır diye yazıp duran zeka pırıltısı arkadaşlarım, sizce ben gerçekten bunu bilmiyor muyum, sizce ben neyden bahsediyorum.
zaten yasaktır ama bir kısım halk bu yasağı delmektedir.
islam dini kadınların vücut hatlarını belli eden kıyafetleri giymesini zaten yasaklamıştır.
türbanlıların işine gelmeyecek bir tavsiyedir.
e zaten onların içinde kendini teşhir etme isteği var sadece dikkat çekmek amacıyla o türbanı takıyorlar ve arkalarını da deve hörgücü gibi dikiyorlar havaya. adamın amacı kafasını kapatmak saçlarını göstermemek veya dini emirlere uymak olsa annelerimiz gibi tülbentle de yetinebilirler.

edit: onlar da buradalar dikkat.
normalde de yasaktır zaten.
kadınlara nasıl giyinmesi, nasıl giyinmemesi gerektiğini öğretmeye çalışan herkesin beynine 3 aylığına el konulsun, devam ederse temelli elinden alınsın, yasaklansın. sorunu kökünden çözer bu yemin ediyorum.
kalbi iman eden mütesettirler neyi gizlediklerini, ne için bunu yaptıklarını bilirler.

hazreti mevlana dedi ki;
islamda hata yoktur müslümanda hata vardır.

bazı müslümanların yaptıkları ile islamiyeti değerlendirmeyin o kişinin imanı ile eylemleri arasındaki bağıntıyı değerlendirin. ki bu dahi onunla allah arasındadır. kulları yaratan siz değilseniz onları yargılayan da siz olmayınız.
milletin günahı senimi gerdi kardeşim. bakıp sen de günahına ortak oluyorsun.
edit: bazılarını germiş galiba.
"kulları yaratan siz değilseniz onları yargılayan da siz olmayınız."
bu cümlenin üstüne söyleyecek- söylebilecek bir şey bulamıyorum. *
kafasını açanlar kıçını da açsın demek kadar saçma bir ifade bu.
isteyen istediğini giysin,kimsenin giydiği kimseyi germesin; ulan memlekette o kadar sorun var hergün kaç ailenin canı terör yüzünden yanıyor, kaç kadın kocaları amcaları babaları kardeşleri kısaca yanım yandaşım kandaşım diye sığındıkları erkekler tarafından öldürülüyor bu u dert ettiğiniz şey.

kafası kapalıların dar badilerinden, milletin giydiği etek boyundan kaç kişi öldü bugüne kadar ; 0

insan hayatından daha mı önemli tekstil sektörünün ürettikleri ve hangi kadınlaın onları nasıl giydikleri?

akıl fikir ya Rab, akıl fikir....
onlar giyinik çıplaklardır. cennete giremezler, kokusunu dahi alamazlar.