bugün

Beterin beteri vardır.

(bkz: kartal kadıköy mavi başlıklı minibüs dramı)
tüm koltukları dolu olan minibüse takdir edersiniz ki ilk yolcu olarak binilemez ancak tüm koltukları dolu olan minibüse ilk ayakta kalan yolcu olarak binilebilir, caizdir efendim.
içten içe küfür ettirir.
kız olduktan sonra sorun teşkil etmeyendir. şahsen birisi kesin kalkıp yer veriyor.
göt oluş destanı.
Binmekten daha önemlisi hangi koltuğun ilk olarak boşalacağını tahmin etmek ve oraya yanaşmaktır, zira boşalan koltuğu ayaktaki başka bir yolcuya kaptırmak büyük sıkıntıdır.
yanindaki koltuga cocugunu oturtan teyzeye dik dik bakmaktir.
Havaya girip monolog yada stend up yapması beklenen insandır. Bu kadar kişi bakıyo boş boş bari bi işe yarıyım diye düşüneblir.
oturan herkesin kendini akıllı hissetmesini sağlamaktır.
hafif hafif dudak oynatırsınız ya '' hay amısına sokiyim kader gene bizi pandikledi '' dersiniz herkes size bakıyormuş gibi olur kafayı bi o yana bi bu yana anice çevirirsiniz ki kimseyle göz göze gelmeyesiniz. hayır bide bi sonraki durakta falan bir kişi iner bi koltuk boşalır insanlar içlerinden '' hadi yine iyisin kaptın hemen otur çakal seni '' dermiş gibi gelir size ve gurur yapıp oturmazsınız '' benim zaten oturasım yoktu olm yoksa yer olmadığından değildi ayakta kalışım '' ifadesi vermek istersiniz. vay amk ne kadar dolmuşum lan ben iyi yazdım ha.