bugün

ateistseniz kesinlikle öğrenci evlerine "bedava!" almazlar, alırlarsa da mutlaka dinci bir mantıkladır "müslüman yaparız " gibi. ama alkol alır, sigara içer v.s. yaparsanız sizi muhtemelen kavga gürültü ile kovarlar sanki! hem hırsız, hem de magandadırlar. en tepesinden, en aşağısına kadar aynı pis düzene sahiptir.
hooop!

her cemaat fethullahçılar gibi;
-sınav sorularını çalmıyor.
-hükûmete darbe yapmaya kalkışmıyor.
-israil'i destekleyip, masum ve mazlum filistin halkına terörist demiyor.
-karı kızı türkçe bahanesiyle sahnede dans ettirmiyor. (oynatmıyor ! )
-dinler arası diyalog adı altında hristiyan misyonerliği yapmıyor.
-rüşvet alıp vermiyor.

ehlisünnet cemaatler:
-hakiki nurcular.
-nakşibendi cemaatleri.
-nakşikadiri cemaatleri gibi.

not: nakşibendiyim ve iddia edilen şirk, bidat ve küfr hareket ve sözleri yoktur bizde. 3-5 sofinin yaptığı şeylerle genelleme yapmamak gerek!
komşumuz olan süleymancı bir kadın anneme bugün şunları anlatmış:

- noel baba aslında tecavüzcüymüş. yıllarca çocuklara tecavüz etmiş. sonra kaçmış ve bu sırada saç sakalı uzayıp birbirine karışmış.
- yılbaşı gecesi gökten lanet yağdığı için bırak yemeği meyve bile yenmezmiş. eğlenilmezmiş.

bu konularla ilgili bilgisi olan/duyan/açıklamak isteyen bana ulaşabilir.

tanım: katılmadığım önerme. ama bazı cemaatlerde durum bu kadar vahimmiş demek. hepsinin kafa gitmiş.
din sosuyla kutsanmış uyanık sözde dindar bir liderin, kendisinin her dediğini sorgusuz sualsiz yasa addeden ve adına mürit denilen akıl ve izandan mahrum iyiniyetli piyonları ve onların etkilediği yoksul insanları sağmal inek gibi madden ve manen sömürdüğü kadim soygun merkezlerine cemaat adı verilir.

sadece bunlar da değil, her türden sömürücülerde şeref unsuru aramak çölde su aramaya benzer.
Çok haksız da değil hani.
katıldığım durumdur. hepsi din sektörüdür, dinden para yemek ne kadar erdemli bir durumdur? bu resmen ticarethane.
Bunlar yapacağın sevgiliye bile karışıyor, illa cemaatin içinden olacak,
Hangi cemaat, illüminati cemaati,
Süleymancısı Fethullahcısı hepsi aynı bok
Din üzerinden insanları kullanıyorlar, ben askeriyede bu kadar disiplin görmedim, (şimdi gitmemiş olanlar cemaat örtüsünden kafayı kaldırıp gittiklerinde görürler) ve yıllarca bunlara bağlı kalanlar, yurtlarda kalıp minnet duyanlar olm siz malmısınız kendi yolunuzu cemaatsiz tarikatsız bulamıyonuzmu.
Teyzeoğlum gitti bunlara mal oldu halen daha haftalık gider halen daha mal
Amcaoğlum gitti mal oldu 400 liraya yurtda çalışıyor halen mal
Halaoğlum gitti öğretmen oldu helal olsun ama hala mal
Teyze kızları gitti şimdi benle ne tokalaşıyorlar ne bayramlaşıyorlar, sadece kamyoncu selamı veriyorlar eyvallah çeker gibi
Ben gittim 3 ay sonra firar ettim
Insanı nasıl baskı altında tutup sofulaştırcaklarını iyi biliyorlar,
Sizlerde gitmeyin mal olmayın bi kafanızı kaldırın herşey tarikat cemaat değil gençler mal olmayın.
kızlı erkekli ev, sarılma yasağının kaynağı tayyip'in etrafındaki, cemaat evlerinde "burası öğrenci evi " diyen anti demokratik, anti laiklik yanlısı, yasa tanımaz, insan ve kadın hakları tanımaz cemaatlerdir.

yarın parkta sevgilinizle sarılınca sizi şikayet edecek ilk insanlar bunlardır. çünkü kasıtlı olarak evrensel insani değerlere düşman yetiştiriliyorlar, abd'de etrafta takım elbise ve güler yüzle incil dağıtan tipler gibi... kaldı ki bush'da bir dinciydi, ve dünyayı kana boğdu!
özgürleştiklerinde doğudan batıya ülkenin ve halkın değerlerine dinamit yerleştirmeleriyle çıkartılabilecek sonuçtur. cemaatler özgürse halk mahkum halk özgürse cemaatler mahkum.
islam düşmanı tipik kemalist beyanı. evet.
Cemaatler ve türevleri bu ülkeye gelebilen bir oluşum değildir. Din, Allah deyince bizim yelkenlerimiz iniyor. Bu konuda kandırılmaya çok yatkın bir millet olduğumuz için böyle her türlü girişim engellenmelidir.