bugün

hani şu kadıköydeki, kurbağalı dereye "içme suyu kadar temiz" raporunu veren tübitak mı bu? he bildim bildim.
kitap kutsal değildir. bu yüzden içeriğine bakarak imha etmek veya yakmak bazı durumlarda kabul edilebilir.

ancak, bir çocuk kitabını içinde yahudiliğe dair hede hödeler var diye yakıp, kültür erozyonunu önlüyoruz demek çağdışılıktır.
(bkz: birisi dedi ya kesin doğrudur)
tübitak...

hani şu başına hayvanat bahçesi müdürünün atandığı bilim kurumu?!
yani burda eleştirilen kurum tübitak mı? siz ciddi misiniz? bir çocuk hikaye kitabında yahudi hristiyan propogandası yapacaklar hemde 6-8 yaş grubu çocuklara? siz ciddi misiniz? bunu yapanın tartışılıyor olması gerekirdi.
tamamen gerçek olan haberdir.

"amaaan filmi çıksın izleriz ne olsa" deyip yakmışlar kitapları.
iş mi değiştiriyorlarmış sorusunu akla getiren başlık.
TÜBiTAK'ın diyanete bağlandığı gerçeği.
atatürk zamanında tonlarca kitap hamamlarda yakılmıştı. sonra bulgaristan mı ne almış yav nabıyonuz diye.
yanlış yoldur. yayınlasın da millet iyinin kötünün, doğrunun yanlışın felsefesini muhasabesini yapsın da bari ne yaptığını bilsin. sanki kitap okumasa da bilmeyecek mi? belki bilmeyecek ama bazen de farkında olmadan yaşamdan öğrendikleriyle olumlayacak olumlu olumsuz farklı fikirleri kafasında.

kitap yasaklamak komik duruma düşmektir. diyelim ki o kitaptaki bazı fikirler inancına ters, ama yayınlamayınca? o fikirlere ve o fikirlerin bazı önermelerine insanlar yine zaman zaman gelmeyecek mi? azizim.

her şeyi de komple yasaklamak mümkün değil ki, imkansızla savaş gibi bu iş. millet oturur kendi kritiğini yapar, ben nietzsche de okurum dawkinste ama onu oturup da rasyonel bir şekilde düşünerek kritik ederim.

sanki felsefe kitapları milleti; "....... ol, *uşt ol ahlaksız ol" diye dürtüyor. hayır azizim, kişi içinde öyle olduğu için, özgür iradesiyle seçip yapıyor eylemlerini...
yazık ya.. Ne güzel bir listeydi bir zamanlar Tübitak kitap listesi. Sudan ucuzdu bir de. insanın içi acıyor. Bir ülkeye ancak bu kadar kötülük edilebilir.
tecavüzcüsüyle evlendirilenlerin ya da tecavüze uğrayanların öldürüldüğü ülkede normaldir. şaşırmak? pardon?