Gün geçmiyor ki tübitak'ın desteklediği projeler hakkında haberler duyuyoruz. Hakkını yememek lazım sağlam projeler.

Bende diyorum ki sözlük ahalisi olarak alternatif projelerimizi birbirimiz ile paylaşalım.

Evde tek yaşayanlar için eve girerken selamını alacak bir robot üzerinde çalışmayı düşünüyorum.
iş yerine sağ ayakla girince daha çok kazanmak projesi.

projem kabul edildi.
kurban bayramında 7 kişinin bir danaya girebildiği gibi, malum yaklaşan ramazan münasebeti ile aynı durumun ramazan ayında da sağlık durumu kötü olanların 7 kişi birleşip bir oruca girebilme projesi. inşallah kabul ederler ya.
çüklü baba türbesine bağlanan çaputun, zaman ve mekânın ötesindeki manevi yolculuğu ve kaotik evrendeki kerametsel etkileri.
incil'i Kuran-ı Kerim'e çeviren kitaplık projesi. ( Bir milyon liraya hazır )
Halkimizin akin akin proje uretmesine sebebiyet veriyor.

görsel
"Suyu oturarak üç nefeste içiyorum artık daha zekiyim" ve "Kerahat vakti uyumadığım için delirmiyorum, mutluyum" adlı çalışmalarıma sponsor arıyorum.
Şaka maka Bilimle uğraşması ve (gerçek) bilim insanlarına ve projelerine destek vermesi gereken Tübitak gibi bir kurumun acınacak hallerini gösteren en somut örneklerdir.

Bilimsel bir proje kendi konusu dahilinde, akla yatkınlığı, evrensel ve insani ihtiyaçları, dünyadaki bilim insanlarının bilimsel olarak değer vereceği saygı duyacağı deneysel gözlemlerle doğruluğunu ve gerekliliğini teyit edebileceği düzeyde olmalıdır.

Bunun dışında bilim adına, dünyada ülke açısından bize hiçbir fayda sağlamayacak projelerin el üstünde tutulmaya çalışılmasının altında yatan nedenlerin ne olduğunu anlamakta güçlük çekiyorum.

Ayrıca, bilimsel konularda hiçbir tecrübe ve bilgisi olmayan bir insan bile örneklerde olduğu gibi azıcık mantığını kullanması halinde dini ihtiyaçları konu edinen onlarca proje üretecektir.

Bu projelerle kendinizi ahiretinizi kurtarıp kat kat sevap işlemede aracı olarak kullandığınızla övünüp duracaksınız. Ama şunu unutmayın. Siz ahiretinizi kazandığınızı sandığınız an. Başkaları sizin yaşadığınız dünyayı elinizden çoktan almış olacak.
görsel
Ehl-i Müslim oyun Kartları sayesinde artık papaz kaçamayacak.

Ayrıcana papaz Kartları imam Kartları olacak.

Eyy TÜBiTAK duy sesimi.

(bkz: Papaz kaçtı)
(bkz: Ama TÜBiTAK yakalar)
normal suyu zemzem suyuna çeviren makine, hurmaları üfleyerek kutsal hurma yapma aparatı, hacca gittiğimizde şeytana tam isabet sağlama adına geliştirdiğim nano teknolojili taşlar ve olmaz ise olmaz köse arkadaşlar için yobaz sakalı çıkartan merhem ile katkı sağlamak istediğim projelerdir.

sabah sabah ancak bu kadar sça.. pardon üretebildim kahvaltıdan sonra çok daha ileri seviyeleri ile katkıda bulunacağımdır. harbi ağlanacak halimize gülüyoruz ya insanın canı sıkılıyor. bu kurum tarafından kutsal kitabımızdan formül kullanarak anlam çıkartan orta okullu mini bacıların bilim fuarında birinci seçilmesinden sonra dünya bambaşka bir çağa girdi yeminle..
Biz taşak geçerken, bu EKG önlüğü ile mahremiyeti korumak adlı dalga kimi hastanelerde uygulanıyor bile. Geçenlerde salak antalyanın pek bilinen sevilen hastanelerinden birine mr çektirmeye gittim. Bırakın önlük vermeyi üzerimdeki eşofman ve t-shirt ile çektiler mrı. Ayrıca yine çok bilinen sevilen hastanelerinden birine lavman için gittiğimizde de "bizim kadın genel cerrahımız yok" cevabını almış, karşılığında "olsun biri muayene etsin de" cevabını verdiğimizde kusura bakmayın başka hastaneye gidin cevabını almıştık.
Yani demem o ki ; biz bunlarla şimdi dalga geçiyoruz ama çook yıllar öncesinden bu çocukları yetiştirenlerin beyni yıkanmış.
Evliyaların ışığı- nikola tesla.

Cennetten bir haberci-graham bell.

Meleklerin yolu haarp dalgaları ışıktan hızlı mı ?

Yer çekimi dalgalarının islam dünyasında ki yeri.
"Üreme organını andıran" bazı meyve ve sebzelerin genetiği ile oynayarak bunları ahlaka uygun nebatlar haline getirme projesi.

Proje üzerinde şu an çalışıyorum. Umarım gerceklestirebilirsem halkımız artık salatalık yerken, patlıcan seçerken münafık şeyler düşünmeyecek.
HAYFA PORTAKALINI ADANA PORTAKALIN CEVIRME.

KAHROLSUN ISRAIL ALLAHU AKBAR!
duayla fasulye büyütme projesi. durun bir dakika bu proje yapılmıştı.
iman olcer. yalan makinesi gibi calisiyor ama imaninizi olcuyor.
kanaat gozlugu. para hirsini onluyor uc boyutlu ahiret goruntuleri ile gunahtan koruyor.
çoğunluğu mantık hatası bi ülkenin insanından nasıl bi proje bekliyorsun ki.
görsel