bugün

Devlet Bahçeli: (bkz: üniversite baraj puanları düşürülsün) dedi.

Ve sonuç !!.

görsel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından son dakika açıklamalarda bulundu. 'Genç kardeşlerime bir müjde vermek istiyorum.' diyen Erdoğan, "Yüksek Öğretim Kurulumuz, 2021 YKS tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ilave bir ek yerleştirme yapılmasını kararlaştırmıştır. Bu ilave ek yerleştirmede baraj puanı TYT’de 140, AYT ve YDT'de 170 olarak uygulanacaktır." dedi.

https://www.milliyet.com....-dusurulecek-mi-6570338/1
Travel işi büyütmüş gif mif koymaya başlamış.
Birilerin çocuğu barajı geçemedi sanırım..
Oldu olacak beleş yapsınlar tinercisi de girsin boğaziçine hapçısı da. Mezun olan doktorlar hastasına bir şeyin yok tenneke turp gibisin ayan desin. Her şeyin tadını kaçırdılar.
Bence sınav saatinden önce orada olan adaya, üniversiteye kayıt hakkı verilsin.
Bence sınavları iptal etsinler, okullara girmek beleş ve şartsız olsun.
devlet bahçeli de naaa böyle var.

doğru bir karardır.
daha doğrusu yanlıştan dönülmüştür.
daha doğrusu ösym sıçmış siyaset mecburen revize etmiştir.
üniversite sınavının yapılma sebebi adaleti sağlamaktır.
bir sene önce pandemi var deyip konu çıkarıp zaman ekleyip kolay soran ösym bir sene sonra pandemiyi iplemeyip tüm konulardan tam zamanlı ve tarihin en zor sınavını yapmıştır.
bu arada bir önceki senenin tyt puanı bu sene de aday isterse geçerlidir.
burada mantıksızlık adaletsizlik var.
bu sene üniversite kontenjanından az aday barajı geçmiştir.
barajı geçenlerin yüzde otuzu tercih yapmıyacağına göre üniversiteler boş kalacaktı.
sınavın açıklandığı gün barajı düşürürler dedim.
çünkü akıl mantık bunu gerektirir.
türkiye üniversite eğitimi satıyor arkadaşlar.
özel üniversite sayısı ve kontenjanı belli.
devlet bu okulları batırmaz batıramaz.
bakın buraya kadarı hayatın gerçeğiydi.
bundan sonrası idealini yazayım.
türkiyeye bu kadar üniversite çok ama çok fazla. eğitim taşra şehirlerinde öğrenci düdüklemek özel üniversitelerde sonradan görme piçleri eğlendirme işi ve yeri değildir.
üniversite giriş sistemi eğitimle alakalı bir sistem değil.
12 sene boşuna okuyor çocuklar. boşuna sınav yapılıyor.
meslek edinmesini sağlayan tek sınav var. bu saçmalık. ösym yök meb ranta değil akla mantığa baksa bu garabet çoktan kalkardı.
zeki çalışkan yetenekli olan okur. diğerleri orta okuldan sonra mesleki yönlendirmeye geçer. sınavsız myö okur.
eğitimsiz zengin çocukları okusun diye açılan tonlarca gereksiz üniversite yurtdışından öğrenci bulur.
neyse çok uzadı.
Baraj, Biraz kafayı çalıştıranlar için 7 dakikada geçilecek kıvama gelmiş.
19 senede 13 tane milli eğitim bakanı değiştiren, ülkedeki eğitim kalitesini avrupa sonunculuğuna taşıyan siyasi iktidarın kalitesiz eğitime bulduğu son çare.

görsel

sanki yaptığı iyi bir şeymiş gibi "müjde" diye paylaşmış. allah'ım sen sabır ver yarabbi...

10-15 net yapan aday üniversiteye girebilecek.

üniversite?

popülist politikalar sonucu akp döneminde sayıları mantar gibi artan kamu binalarına üniversite diyorlar.

80'li yıllarda, 90'lı yıllarda eğitim öğrenim görmüş arkadaşlar bana hak vereceklerdir, bugün üniversite dedikleri kamu binalarında verilen eğitim, bizim dönemimizin lise 1'inde daha kaliteli ve daha bilimseldi.
bizim zamanımızda üniversite sayısı azdı, herkes üniversiteye giremezdi. üniversiteye girenler de meslek sahibi, iş sahibi olurlardı.

şimdi kimse açıkta kalmıyor, herkes bir üniversiteye girebiliyor, ama belli başlı üniversiteler dışında mezun olanların hepsi işsiz geziyor.

aferin devam edin böyle, milyonlarca üniversite mezunu cahil yetiştirdiniz, çoğu da aynı zamanda işsiz, eğitim kalitesini yükselteceğinize, puanları daha da düşürün ki cahil nesil fazlalaşsın.
Bundan sonraki müjde ;

Okuma yazma bilen üniversiteye girebilecek.
üniversite taban puanları düşmediği sürece işe yarayacağını sanmıyorum.
kötü sonuçlara yol açacak eylemdir. eskiden insanlar üniversiteye ortamından ötürü büyük bir sevgi duyardı. şimdi nerede başarısız barzo var keko var alayı da üniversiteleri dolduracak. bir o vardı o da gitti.
siktiriboktan üniversitelerin kontenjanı dolmamış siktiriboktan bölümlerine girmek için harika bir fırsat.
bu müjde de tutmadı. sıradaki
Bu o.ospu çocuklarının ağzından millete yararlı bir iş çıktı mı hiç acaba. Şaşırtmamıştır. Üniversite barajı en az 320-330 puan olmalıdır en az.
tuzak. z kuşağından oy alma tuzakları. sonra yine sikecekler.
180'i geçemeyen zaten büyük olasılıkla zihinsel engellidir.
bu düşüşle yandaşların zihinsel engelli evlatlarını da da üst düzey yönetici yapma hevesine kapıldığı anlaşılıyor. tabii sahte diploma riskli. eninde sonunda ortaya çıkıyor.
görsel
popülist kararlarla ülke yönetmenin son örneği. ülkeye daha ne kadar zarar verebiliriz diye oturup düşünen plan yapan bir ekip olmalı. bu kararların başka izahı yok. öyle üniversiteler var ki mezunu olsan ne olacak?
bim, A101, şok, burger king, lcw ve 256 zincir mağaza bunu beğendi.
Bunun işsizlik oranını düşük göstermek için yapıldığı o kadar açık ki…belli bir yaş grubunun alayı üniversitelere dolsun “öğrenci” statüsünde olsun, işsiz görünmesin.
işsizlik düşsün diye demişsin de barajı güçbela geçip bir yere yerleşenler ileride işsizlik ordusunu katlayacak.
bir sene de mezun vermesin abi üniversiteler. Ne var yani ? Zaten ortalık apartman üniversitelerinden mezun olan işsiz gençlerle dolu. Bir sene de işsizler ordusuna milyonlarca genç katılmayıversin ne var ?
Sıvıyalım demenin tanımıdır.
Kalitesiz öğretimi sorgulamak ve çözüm üretmek yerine, bu kalitesizliği kat kat artıralım diyorlar.
Oy uğruna harcanan bir gençlik…
Eğitim seviyesini yükseltemeyenlerin baraj seviyesini düşürmesi olayı. Mutlu musun imamoğlu?
güncel Önemli Başlıklar