bugün

Şinası yurtsever'e(hicabi) daha fazla rol yazılsa keşke gül gibi hicabi karakterini ziyan ediyorlar. cihangir üniversitesiyle daha komik sahneler çıkar diye umuyordum ama bu bölümde üniversiteyi de kapattılar. Olan karakterleri oturtacaklarına her bölüm diziye iğreti tipler sokuyorlar.
hala hakkında tam karar veremediğim dizi.
izliyorum bir sahne geliyor kopya diyecekken konuşmaları dinliyorum güzel lan diyorum.

aslında şöyle. hep leyla ile mecnun u özlüyoruz ya ama bi taraftanda onun kopyası olmasın diyoruz yani iki arada gidip geliyoruz.
ha açınca izlenmiyor mu?
izleniyor. dalıp gidiyoruz.
beklediğim oldu. kesinlikle 6. bölümüyle zirve yapmış dizidir. izlenmeli, izlettirilmeli.
6. bölümde bir dizide aradığım her şey vardı. müzikleri mükemmeldi. göndermeler süperdi. konuk oyuncular da öyle. güldürdü, düşündürdü, duygulandırdı bazen tüylerimi diken diken yaptı. O derece.
Tekrar izleyeceğim büyük ihtimal.
son zamanların efsane olmaya aday yerli dizisi...
çok güzel bir dizi. bir süredir izleyemiyorum ama izlemeye değer.
Bir Leyla ile Mecnun değil. Başrol oyuncuları karakterin sıcaklığını veremiyor.
Neeemiş. Nasıııl.
ana dizisi ile başlayan (öncesinde uzaylı zekiye var ama ben beğenmiyorum), varsayalım ismail, gülşen abi, kaygısızlar, sıdıka , baskül ailesi , işler güçler, leyla ile mecnun gibi dizilerle gittikçe yükselen absürd dizi çıtasını arşa çıkarmasını umduğum yapımdır.
(img:#1980618)
leyla ile mecnuna benzetilmeye çalışılmış saçma dizi.
ilk bölümdeki merhaba poğaçacı göndermesi çok başarılıydı.

şu an yazarken bile aklıma geldiği için salak salak gülüyorum.
--spoiler--

Tarık: Tamam artık bırak artık! ne oldu şimdi ne yapmış olduk ya?

Vildan: Kıskandırdık galiba tarık. Başardık. Oldu bu iş!

Tarık: Neyi başardık? kıskanmadı ki! kız geldi ellerimizi birleştirdi, kavuşturdu Çıktı gitti hayatımızdan ya! anlatım bozukluğu olan bir şarkı eşliğinde Çıktı gitti! yana yana yanarak yandı gitti kız ya. Saçma bir şey oldu.

--spoiler--

Anlatım bozukluğu olan şarkı: Bile bile yandı yüreğim.
Trt'nin şaşırtıcı güzellikteki dizisidir.

Sadece ilk bölümünü izlemeye fırsatım oldu. Napim * yinede gayet güzel buldum, bir dizi veya film seyretmeden önce yorumları okumuyorum önyargım oluşmasın diye. Bu dizinin de ekşi'de, twitter'da ve burda bir zamanlar arşa çıkmasına rağmen hiçbir yorumunu okumadım.

izledikten sonra okudum ve keşke okumasaydım. Neden?
Birincisi Leyla ile Mecnun gibi bir dizi asla olamaz. Başrol erkek oyuncusu ilk başlarda itici geliyor, Ali Atay gibi bir tip değil. Fakir sevdalısını oynayan olması da bir tek bana yapmacık gelmiyordur herhalde.

ikincisi, dizinin ismi tutunamayanlar. Edebiyatçı tayfa gelmeden * Sorunsuz, problemsiz bir karakter göremedim, herkesin bir derdi var. Bu konuda iyiler ama gel gelelim olay örgüsüne. Bir kez tutunamıyorsan, dibi görene kadar düşmüyorsun, mahalleden birileri veya iç ses seni tutup yukarı çekiyor. Eğlenceli olması için gerekli tabi.

Öyle yani, kitaptan bağımsız ismine sadık şekilde ilerleyen bir dizi. Eğlencelik.
Bu bölüm efsaneydi.
valla güzel dizi izleyin lan.
7. bölümünü de beğendim ben. iyi giydirdiler yine günümüz siktiri boktan iki dize yazıp beğeni kasan ve para kazananlarına..
yaşam koçu yoktu yalnız bu bölüm de o biraz üzdü. neyse biz onun yerine zeid hamdan-ahwak diye bir şarkıdan nasiplendik. Yarım saattir dinliyorum şarkıyı.
Her bölüm bir öncekinin tekrarı gibi.

Konular aynı hep. Şimdiden sıkmıştır.

Kısacası Akmıyor.
ne olacaktı sayın amına koyduğum. işsizlik, parasızlık içerisindeki bir yaşam türüyle dalga geçmekteler çoğu gencin ve insanin vaziyeti böyle ülkemizde. Ayrıca her bölümde ellerinden geldiğince farklı toplumsal hareketlerle, trend olan davranış, giyim, söylemler vs ile ilgili eleştirilerini komik bir şekilde sunmaya çalışıyorlar. Sonuçta ana temanın dışına çıkmaları gerekmiyor.
yoklukta gideri olan dizi. günümüz itibarı ile ekranlarda absürd komedi dizisi yok. "yok şu daha iyiydi, yok bu daha iyiydi" diye kıyaslamanın mantığı nedir aq? izle, eğlen keyfine bak. ne kıyasa gidiyorsun?

doğu demirkol'un zorla oynatılıyor, silah zoru ile rol yapıyor gibi görünmesi haricinde her şey iyi.
Ebleh insanlarımızın zekasına hitap eden saçma sapan bir dizi daha.

Türk dizilerinin alayı aptalca zaten.

Bi tek ben mi gülmüyorum a.q.
Ne anlıyorsunuz böyle dizilerden.

Leyla ile mecnun'a bayılanlar vardı bir de bir aralar.
80'lere aynı şekilde. Hepsi can sıkıcı komedi dizileri.

Avrupa yakasından sonra gerçekten hiçbir dizi güldürmedi.

Gidip 98 yılının çarli dizisini izlerim bunlarla vakit kaybedeceğime.
(bkz: edebiyat mafyası)
Pek sallamıyordum ancak bu haftaki son bölümü denk geldi izledim. Sanki birazcık oturmuş gibi dizi. Eleştirileri dikkate alarak revize etmişler bazı karakterleri. Çok böyle aşk meşk şeyine de fazla sarmazlarsa daha iyi olabilir. Ancak bu bölüm ve gelecek bölüm fragmanı bu yana kayıyorlar mı acaba dedittirmedi değil. Bakalım.
yoklukta gideri olan dizi.

tüm kanallarda sikik sokuk ağalı, zengin holdingli, osuruktan aşk dizileri dönerken, komedi dizisi yaptırma riskini hiçbir kanal göze alamazken, adamlar iyi bir kadro ile absürd komedi dizisi yapıyorlar, mükemmel değil, orijinal değil ama beğenmiyorsan kanalı değiştir a.q, ağalı, holdingli dizi izle.
Beyin taşımayanların izlediği dizi.

Bunu seven 'çok güzel hareketler bunlar' ve 'güldür güldür' denen saçmalıkları da severek izliyordur. Ve hatta 'ben bilmem yapram bilir' i de.

Abi nasıl bir ülkeyiz? insanlarımız ne kadar aptal ve zevksizler.
Leyla ile mecnun kasan dizi ama yanına bile yaklaşamıyor. Doğu Demirkol’ u severim sempatik ve komik bulurum ama bu diziye gitmemiş. ilham perisi ve başarısız şair lütfü karakteri dışında cast başarısız. Mecnun’ nun annesi tarık’ ın annesi olamamış.
Yine de izlemekten kendimi almıyorum gülmeye ihtiyacımız var.
bunlar nereye tutunamıyor amk?