bugün

Abd li oyuncu danny granger türkler hakkında yaptığı yorum. Salonda nekadar kokuyo bilmiyorum ama bu sıcakta bi minibüs olsun bi otobüs olsun gelsin görsün,koklasın ozaman ne ölüsü diycek çok merak ettim.
kaynak : http://www.milliyet.com.tr/abd-li-basketbolcunun-buyuk-ayibi/spor/sondakika/01.09.2010/1283649/default.htm
hakarettir ama gerçeklik payı yok mudur?
(bkz: no they are not)
doğrusu ''smellin like dead donkeys... no joke'' olan yorumdur.
Hiç olmazsa onlar gibi domuz kokmuyoruz değil mi ama. Doğal kokumuzla mutlu olduğumuzu gösteriyoruz *
geçenler de bir rock grubu geldiğinde de aynı lafı söylemişti. ona oldukça tepki göstermiştim ve ırkçılık yaptıklarını düşünmüştüm fakat her gelen aynı şeyi söylemeye başlayınca kafam karıştı. haklı olabilirler miydi? neyse gel zaman git zaman aklımdan çıktı bu olay taki bir şehiriçi ulaşım aracına binene kadar. teyzemin biri çıkarmış ayakkabılarını, harbiden leş gibide kokuyor. sonra yanında duran diğer bir kadın tepki gösterdi. burası otobüs ben senin ayak kokunu çekmek zorunda değilim diye. birden kıyamet kopmasın mı, arkada duran -ayağını çıkaran teyzenin kızı- kadın basbas bağırmaya başladı sen kim oluyorsunda annemin ayağı kokuyor diyorsun, annem temizlik hastasıdır, terbiyesiz kadın .... yahu işte annenin ayağı leş gibi kokuyor ve sende utanmadan üste çıkıp rahatsız olan kadını susturuyorsun, elinden gelse darp etmeye kalkıyorsun.

işte orda anladım ki gerçekten kokuyoruz ve birisi bunu dile getirince linç etmeye çalışıyoruz, düzeltmek yerine. ülkem adına sevindiğim tek yön bu adamların şehirleriçi veya şehirler arası otobüse binmemeleri.
(bkz: türkler ölmüş eşek gibi kokuyor)*
europeans* are smelling like dead donkeys demiş adam ben orda türkler dediğini göremedim ama hemen üstüne alınmışız.
onun ülkesinde her 100 kişiden 95'i deodorant kullanırken bizim ülkemizde 5'i kullandığı için eşek bölümü dışında çok da yanlış olmayan durumdur.
koklamadan söylenmiş bir tespit.

koklandığında görülmüştür ki Avrupa'da insanlar, tramvaylar, otobüsler pis birşey kokmaktadır. Bu pis şey üzerine yapılan yorumlarda; kokunun insanların poposundan geldiği (çünkü yıkamıyorlar) ya da yere dökülen geceden kalma biraların kokuştuğu ya da taşıtlarda yedikleri domuz yağlı pis kızarmış yiyeceklerden geldiği tahmin edilmiştir.

ve bu nedenle de hiçbir yabancının bir Türk kadar temiz kokamayacağına kanaat getirilmiştir.
banyo yapmayı 20. yy ortalarında öğrenmiş milletleri aşan söylence.