bugün

sağlam bir karadenizli. selam olsun. takip ediyoruz.
(#13340694) komik yazar.
(#13393464) yanlış yolda olan yazar.
Nazım Hikmet'i bayağı seven yazar. Kendisini de ben sevdim şimdi.
neden böyle bir mahlas tercih ettiğini anlamadığım yazar.

türk olmak bu şartlarda ırkçı olmayı gerektirir de oraya girmiyorum hiç, neden o entry yi girdim:

#13427146 hangi türkmen böyle bir entry yazabilir? bu entrysi neden bu mahlası haketmediğine açık bir kanıttır.
pkk sempatizanı bir arkadaştır. kalanı hikaye.
faşoların hedefi olmuş, pkk değil devrim sosyalizm "sempatizan"ı bir arkadaştır. pkk'nin bir neden değil bir sonuç olduğunu bilir, kürt sorununun karşılıklı milliyetçiliklerin ve silahların susmasıyla ve solun yükselmesiyle çözüleceğine inanır.
1980 lerden sonra doğumu kaldırmaları lazımdı sorusunu akla getiren yazar...
kürt düşmanı faşolar bilsin ki, bu ülkede kürt ulusal hareketinden olduğunu ilan etmek, onun şu ya da bu biçimde sempatizanı olduğunu ifade etmek, türkmen61 ya da başka arkadaşlar gibi sosyalist devrimci olduğunu iddia etmekten daha kolaydır.

kürt hareketi milyonlarca insanın destekçisi olduğu, sürekli hareket halinde, ülkenin şu anda en büyük muhalif dinamiğidir. ama asla sosyalist falan değildir. bir ulusal harekettir. kürt halkının özgürlük taleplerinin karşılanması noktasında bazı konularda sosyalistlerin bu hareketle dayanışma içerisinde olması, karl marx'ın "başka ulusları ezen uluslar özgür olamaz" sözü ile açıklanabilir.
ülkemizde bugünkü düzenden çıkışın tek adresi olan sosyalist solun partileri ve örgütleri ne yazık ki nicelik anlamında etkisiz, bir çıkış krizi içerisinde, türkiye işçi sınıfını harekete geçirmek için mücadele yürütmekte.
türkmen61'in tkp'li olduğu ya da pkk'nın tüzüğünde "marksist leninist bir örgüt" yazdığı gibi iddiaları cehalete bırakıyorum.

bir de madem sosyalizm gözünde bu kadar "ideal" bir düzen, bize devrimcilik dersi vereceğine sen niye gördüğün yerde "kırmızı" görmüş boğaya dönüyorsun da, kırmızıyı tutan matador olmuyorsun ki?
tkp'li bir haindir. hemşehrim sayılabilir olmasına rağmen, angolalı kızıl bir negro kadar değeri yoktur.
pkklıların gebertilmesine çok üzülen bir hain. (#13528887)
(#13532922)cep telefonu hakkında yazdığı entry'i sonuna kadar desteklediğim yazar. süper anlatmış olayı.
kendisine selam ettiğim trabzonspor'lu vatandaş.
az sabret buradayız. tamam! asla kaçmak yok bizim kitabımızda. bakalım 2. mi yoksa sonuncu mu oluyorsunuz göreceğiz.
not: ben aylar önce iddia'ya giren var mı diye adam aradım burada ama nafile gelen olmadı. anladın mı dostum?
bol şans son cl haftasında. ama büyük ihtimalle sonuncu olursunuz.
*
ne türk'le, ne de 61'le alakası olmayan, nicki ile tamamen tezat, politik görüşleri kck ile paralel düşüncelere sahip kişi.
(#13753007)
kendisine hatırlatma yapmayı borç bildiğim yazardır. ben asla kaçmam buradayım demiştim sana ama sen mesaj yağdırmıştın. şimdi de atarsın mesaj, bekliyorum.

bu akşam üzüntülü olan hamsicidir. ben üzüldüm mü? asla, beter olmanız dileğiyle. uefa'da da bir tur daha oynarsınız, o olur. başkası size haram!
keko olduğunu kanıtlamış yazardır. acilen şemmami ve kolbastı oynasın.
şahsen tanıyor olma ihtimalim olan yazardır.

edit: sandığım kişi değilmiş. neremden salladıysam artık.
(#14182817) Entrysiyle ufak bir cocugun beynine bile sahip olamadigini kanitlamis yazar. entrysinin sonundaki o rakamlada bunu onaylar nitelikte.
(#14352591) ancak bu kadar güzel açıklana bilirdi. biz yıllardır diyoruz ama.
(#14477300) türk milliyetçiliği ülküsünü yanlış ögrenen yazar.

mesela türk milliyetçisi olmak demek, bir azer'le, bir kırgız'la, bir türkmen'le aynı millete bağlı olduğu için onlara derinden bir sevgi beslemek demektir. onun sevinciyle sevinmek, onun derdiyle dertlenmek demektir.

hani kişi için önce ailesi gelir de sonra diğerleri. işte milliyetçiligin tohumlarının atıldığı yer ailedir. aile, gelecekte büyük türk milletini bütünleştirecek bir birlikteliğin atıldığı ilk temeldir. temel sağlam olmazsa bina yıkılır.
ayrıca sözlükte bir milletin ismiyle nick almak açık bir milliyetçiliktir. bağlı olduğu milletle gurur duymak ve aidiyet duygusu böyle birşey olsa gerek. ama hesabı birisinden çalmışta olabilir yani ihtimaller arasında bu da var.
şayet öyle değilse entryleri ile nicki ters orantılı olacağından nick'ini değiştirmesini tavsiye edeceğim yazardır.

edit:nick altı entry sayısı sayemde 61 olmuş. şov'a gerek Yok sanırım.
kimi entrylerinde türkmen kelimesinin hakkını veremeyen yazar.
(#15406946)
(#15407310)
(#15457445) mütevaziyetini yesinler senin hiç klişe olur mu ya.
(#15833336)
tam bir devrimci. Diğer tüm devrimci tayfası gibi hayaller kurup onlara inanan biri.

siz ve zavallı ideolojiniz...