bugün

turkce'dir. 80 sene oncesinin dilini anlayamiyor turkler. dil garip geliyormus. Kurtce'de ise durum cok farkli. Diyarbekir'de yasadigim cocukluk yillarimda 80 kusur yasinda olan Tahsin dayinin dedigi her seyi cok net anliyordum.
Bugun zaten Turkce , Kurtce dili altinda asimile oluyor. Tavla oynayan turklerin zarlari Kurtce saydiklarini duydum, gulumsedim gecen gun.
Kadim bir kurt atasozu ile tezim dogrulanacaktir : Ê rabe cihê wi, ê bımre jina wi dımine
(bkz: zekamla değil fizigimle on plana cikan kiz)
bazı kitapların okunmayacak derecede sıkıcı olması bunun nedenlerinden biri.
türkler neyi doğru yapmış ki bunu eğri yapmasın diyeceğim o olacak..

mustafa kemal'i bile doğru tanımıyoruz.. tarih kitaplarının anlattığı hamasetleri ezber yap geç.. üniversite bitiren adamlar falan zırcahil bizim memlekette..

ideolojik eğitim sistemi, parasızlık, harf inkilabı diye başlayıp 2 sayfa yazı çıkar bundan..

mesela din sadece kuran'dan ibarettir diyen zırtapoza sorsak imanın şartı kaç diye, sayamaz.. iki sayfa kuran okumaz kuran hakkında ahkam keser.. buna cehalet denmez echellik denir işte.. cehaletin şeddelisi.. hem zır cahil hem de kendisini allame sanıyor.. dünya kütüphaneleri dolduran binlerce islam eseri boşuna yazılmış echeliyete göre..

metedoloji bozuk aga..

imanın şartını sayamıyor adam.. bence zorunlu din dersi kaldırılsın, kaldırıldı mı din hakkında herkes sallamasın.. imanın şartı sayamayan adam chp'nin altı okunu saysın bari onu da sayamaz..

ayrıca zaten piyasaya çıkan türkçe kitaplar, bilgi olarak sıfırın altındaki bilgi düzeyinde olanlara hitap ediyor çoğunlukla.. yani aslında piyasaya kitap falan çıkmıyor..
Herkesin herseyi bildigini sandigi icindir.