bugün

avea hatlarına da turkcellden mesaj gelebilmekte. endişelenicek bir durum yok. turkcell bu ülkedeki en kazık gsm operatörüdür. burası kesin. sınırsız mesaj tarifesinde ve sınırsız konuşma tarifesinde bile sınır var. bişey yükletmeden bişey asla vermez.kampüscell olursan indirim olur der. gidersin olursun. ondan bile 2tl para alır bayisinde. yeni hat alanların turkcell almamasını tavsiye ederim.
kampuscell olursanız ayda bir her 150 kontür yükleyişinize 2 saat bedava konuşma vermektedir. 1 aylık sınırsız mesajlaşma da 35 kontürdür. daha ne kadar ucuz olabilir ki.
1 ay önce aldığım faturalı hattımın, ilk faturasını bugün itibariyle gönderen gsm şirketi.
aman allahım faturaya bakınca şok oldum bir an, çünkü faturada 65,50 kr yazıyordu oysa alo 60+60 peketinde olduğum için sabit ücreim olan 13tl ve ayrıca 21tl diğer hatlarla olan görüşme ücretini ödemem gerekirken 65tl'yı görünce nutkum tutuldu.

hemen fatura detaylarını incelemeye başladım o da ne? özel iletişim vergisi 31tl. önce bir afalladım sonra müşteri hizmetlerini aradım çünkü turkcell bana 10 gün önce gönderdiği mesajda eğer gönderdikleri mesaja "kayıt" yazıp aynı numaraya cevap olarak gönderirsem 31tl'lık ötv'yi kendilerinin ödeyeceklerine dair bir bilgilendirme mesajı göndermişti, ama müşteri hizmetlerinde çalışan kız farklı konuşuyordu. bu kampanya 27 mayıs tarihinde son bulmuş, ben ise 4 haziran tarihinde mesaj atmışım. kısacası götüme durduk yere 31tl sokan gsm şirketi.

27 mayıs tarihinde biten bir kampanya için nasıl oluyor da bana 4 haziranda mesaj atabiliyor ya da kampanya bitmiyor ama bunlar "vergi yok" "vergi yok" diye çığırtkanlık yapıp sistem hatası adı altında vatandaşı skiyor.

turkcell'e geçmeyi düşünen arkadaşlar sakın ama sakın böyle bir hata yapmayın.
gün itibari ile kontör yollayamadığım ciesem operatörüdür.onay mesajı geliyor evet yazıyorum ona cevap vermiyor adamlar. kaç tane mesaj birikti. eğer hepsini birden kabul ederlerse sıçtığımın resmidir.*
bi süre reklam kampanyası yapmasa daha iyi edecek gsm operatörü. olm 1-2 ay durun bi ya. lan her şeyi sömürdünüz yeter lan. şimdi de üniversiteyi kazanıp evinden ayrılan kızla babasının dramı konulu reklam dönmeye başladı. turkcell extraların önüne gidip kusup kusup kaçmak istiyorum ya. yeter!
her şeyi paraya çevirmeye pek bir meraklı gsm operatörü.

gün itibari ile attığı mesajı aynen aktarıyorum; "regaip kandilinde 1000 $ değerinde iphone fırsatını kaçırma! hemen 7558888 hattını ücretsiz ara kredi kartına peşin/taksitle kontör yükle kontörsüz kalma."

regaip kandili ile mesajın alakası ne? alaka kuran beri gelsin.
müşterisine verdiği hizmetten fazla para alan gsm operatörü. 3 operatörü de kullanmış biri olarak diyebilirim ki 3 operatör arasında en verimli operatördür.
ha kazıktan bıktığım için vazgeçmek zorunda kaldım ama hala en iyi olma özelliğini taşımaktadır.
6 temmuzda mı ne konbara zımbırtısı bitecek olan türkiyenin en büyük...***

edit: türkiyenin en büyük gsm operatörü. şimdi aklıma geldi.*
3g olayını, "arkası yarın" tipinde sözde heyecan ve merak uyandıran reklamlarla duyurmaya hazırlanan gsm operatörü. ama öyle kabak gibi "üüç!" dersen bi merak kalmaz ki ortada, olmamış ki bu.
yıllardır abonelerine "deveyi diken insanı miken" tarifesini uygulayan operatör.
an itibariyle ankaranın göbeğinde çekmeyen* operatör.
elit tabakanın, burjuvaların ve zengin kısmın daha çok tercih ettiği hattır.

ha halk tabakasında da kullanan çoktur, ama dediğim kitle daha çok tercih eder.
son günlerde anlamakta güçlük çektiğim, şaşırtan şirket. önceden karşılaşmadığımız aksamalar yaşanmaya başladı. mesajların geç yollanması, kontör yüklerken doğru şifre girdiğiniz halde "yanlış" demesi, tekrar denerken "şebeke problemleri yaşanmaktadır" deyip bağlantıyı kesmesi, gereklileri bekletirken, gereksiz mesajları arka arkaya 5-10 kez göndermesi vs.

bunlara yeni bir şey daha eklendi. birisiyle konuşmanız bitiyor ve ardından mesaj geliyor. "sizi arayan numaralar 5xxxx..." şeklinde. bakıyorsunuz, az önce konuştuğunuz numaranın ta kendisi ve saati, dakikası aynı. "bak gördün mü? bunu sakın unutma. seni aradı, ne vefalı insan" demek istiyor galiba.
hattına 6 ay süreyle kontor yüklemeyip kendi kendini imha etmesini sağlayan kişileri ev telefonundan bularak, anket yapıyoruz ayağına "biz nerede yanlış yaptık böhhüü" konuşmaları yapan şirket.

bütün sabrımı toplayıp, her sorusuna karşılık verdim hatunun. şu neden oldu, bu nedir? niye bıraktınız? hangi kampanya itici geldi?" gibi sorular sordu. "turkcell denen şirketi külliyen itici buluyorum güzelim" dedim. "efendim" dedi "diğer hatlarınızı tercih etmenizin sebebi nedir?". "onlar daha güzel" dedim. "ohşşş" dedim. "onlar daha ucuz" dedim. "bak ne kadar ilgili şirketiz, müşteri memnuniyeti, hede hödö" ayaklarıyla mı kandıracaksınız beni. yer mi lan trakya çocuğu.
"konbarınıza 25 hediye kontör yüklenmiştir" mesajı çekerek konbaramda daha önceden varolan 25 kontörü silen gsm şirketi. 50 kontör olması gerekirken konbaram 0. allah cezanı versin turkcell. boyun devrilsin, ceo'ların hortumlasın kasanı.
en son yayınlanan 3g reklamını hiç bir tat vermemesiyle acaba reklam şirketlerini mi değiştirdiler diye düşündüğüm gsm operatörüdür. *
kazık üstüne kazık sokan şirket.
''konbara hizmetini kaldırdık, bundan böyle 100 kontör yükleyene 250 kontör hediye veriyoruz.'' mesajını okuyunca ''aman yarabbi süper bişeymiş'' deyip göklere uçtum. daha sonra verdikleri 250 kontörün bir haftalık ve sadece turkcelllilerle kullanılabileceğini öğrendikten sonra birden ayaklarım yere değiverdi, ''allah belanızı versin.'' dedim kendi kendime.
(bkz: sikici)
3300 dan insanları kandırmak için bayan nicklerinden mesaj atan operatördür.reelsever ,peripembe gibi nickler mesaj atmakta fakat sizin onlara sorduğunuz sorulara hiç bir şekilde cevap yazmazlar.
gecenin dört buçuğunda sms paketiniz bitmiştir diye mesaj atabilecek yüzsüzlüğe sahip yek kuruluş.
En iyi kampanyasını hattınızı iptal ettirmek sebebiyle Türkcell şubesine gittiğinizde teklif eden bir şirket. Deneyin, sizinle pazarlık edeceklerdir.
çocuk esirgeme kurumuna, kendi evlatlarını bırakan insanların olduğu bir ülkede; cellocan denilen saçmalıkla kontür satmaya çalışan kurum. millet elindekini veriyor, yenisini ne yapsın? ayrıca 3g reklamları berbat ötesi olmuştur. arkadaş 3g kullanan insanlar ne sıkıcı insanlarmış, ben kullanmam lan 3g falan dedim. reklamda ki herekes ölü taklidi yapıyor yahu. hele o araya giren üç kız. yıllar önce ölmüşler, lakin birileri gömmeyi unutmuş. ayrıca tarifeleri de birbirinden gereksiz uygulamalarla doludur. kampüs olayınında içine etmiştir. yok 50 kontür vereceksin de ayda iki saat konuşacaksın. arkadaş hayvan gibi pahalı zaten servisin, bari biraz soluk aldır. bide çalarken dinletine sakın abone olmayın, aboneliği iptal etmiyorlar. hattı değiştirdim sırf bu yüzden. aboneliğim bitti, tarife kontür almaya devam etti. kısacası aç gözlü şirkettir. ağ kalitesi olarak süperdir o ayrı.
bir nevi ikinci darphanemiz.
merak ne güzel şey güzel şey merak reklamıyla beni kendinden tiksindiren operatör.merak kelimesi biraz değiştirilipyeni haliyle bayanlara söyletilirse daha güzel bi reklam olur kanımca. m ve y harflerinin değiştirlmesi yeterlidir bu hususta.
3g reklamı ile gıcıklığını ortaya koyan şirket.

ayrıca kazıktır. sömürür, emer, gömer ! buna rağmen turkcell kullanan insanları anlamıyorum...

3g reklamında şarkı söyleyen üç kıza ithafen :

(bkz: dayak ne güzel şey güzel şey dayak)