bugün

fenerbahçelilerle başlayan trendi takip eden türk*tür.
olaya milli bir dava olarak bakmayan kişidir; kitleleri uyutan bir spor! yerine belki de kendisi için daha fazla önem teşkil eden olaylarla ilgileniyordur, hatta belki de ulusal takımı final dahi oynasa ertesi gün lise sınavına girecek çocukları düşünerek gürültü de yapmıyordur.

ancak bu kadar populist bir kamuoyunda ismi her boka çıkacaktır; mesela ben bir türk yetkilisinin suriye ye yaptığı gezilerde arkadaki suriye bayrağında hatay ın suriye ye bağlı görünmesi karşısında sinirden titriyorum, futbol konusunda da gayet iyi bir takipçiyimdir ancak nedense futbola değil milli bir dava, bir spor olarak bile bakamıyorum artık!

siz istediğiniz kadar küfredin yahut kükreyin, milli takım futbolcuları hayatınızda göremeyeceğiniz primleri "vatani görev!" olarak nitelendirdikleri bu olay sonucu cebe indirecekler, joga bonito diye g*tünü yırtanlar olsa da birileri yine futbolu paraya değişecektir.
pardon biri ''türk'' mü dedi??
sadece fenerbahçeliler'e ihale edilmesi haksızlıktır efenim. "avrupa da fenerbahce nin rakibini desteklemek" başlığında da görülebileceği gibi sadece fenerbahçeli değildir bu kişi veya kişiler. hayır tek bir gruba ihale ettin de ne oldu? sen yapmıyor musun? yapıyorsun. geçen sene sevilla maçından önce "ehe ehe koycaklar" diye ortalıkta dolaşıp; fenerbahçe sevilla'yı yenince "ya onlar zaten takım değiller" diye kıvıran, havaalanında ezeli rakibinin avrupa'daki rakibini çiçekle karşılayanları gördük biz. teey tey. bu bok yeniyorsa her grup yiyor. konuşulacaksa bu konuşulsun. ben arif barcelona kalecisini kalenin içine soktuğunda ağlamış bir fenerbahçeliyim. bugünlere gelmemize neden olanlar nelerdir asıl bunları konuşmak gerek.
galibiyetten sonra ülkede meydana gelen yaralanma ya da ölüm olayları düşünüldüğünde yadırganmaması gereken insandır... milliyeti yoktur, mağlubiyeti çoluk çocuğun ölmesine, yaralanmasına tercih etmektedir. hepsi budur...
alamancı olması muhtemel insandır.
*
türk kimliği taşıyan insandır.