bugün

yalnızca kendileri için yaşayan ve aydın olmanın anlamını bilmeyen aydıncık kesime söylenmesi uygun olandır.rönesans tan bahseden ya da din adına ilimden irfandan bahseden insanların bu bahsedilen kavramların anlamını bile tam anlamıyla çözemedikleri aralarında ki it dalaşından ve yalakalanma yarışından belli olan insanlara söylenmesi az olandır.kısaca türk aydıncıklarının %60 aptaldır.
doğruluğuna inandığım görüş. aydın dediğimiz insanların kaçı gerçekten aydındır acaba?
aydınlıktan kasıt ampülse evet doğru bir önerme, hatta daha fazlası.
rahmetli aziz nesin ne demiş? türk halkının %60'ı aptaldır, e yazarlar da bu toplumun, halkın bir parçası olduğuna göre, papua yeni gine doğumlu olmadıklarına göre bu tespit aydınları da kapsamaktadır, evet. çekimlerini alalım;

aptalım,
aptalsın,
aptal,
aptalız,
aptalsınız,
aptallar.
o senin o aydınları ne şekilde dinlediğine ve ne kadarını alabildigine bağlıdır.senin algılaman zayıfsa aydın ne yapsın.
yanlış kişilere aydın demekten kaynaklanan durumdur. aydın aptal olmaz.
ama her batılı düşünenen, batı taklitcisi kişiye aydın dersek önerme doğrulanır tabi ki.
hem aydın, hem aptal... düşünüyorum, kafamı kaşıyorum, off çok aptalım hala anlayamadım ve ismim de aydın.

tanım:türk aydınlarının aptal olma durumu.
(bkz: #3046127)
Türk aptallarının hiçbiri aydın değildir.