bugün

laik bir ülkede zaten olması gereken uygulamadır.Otelde bir kamusal modern alandır.türbanla gelip oradaki insanları husursuz etmeyi amaçlayan bu yobazlara en güzel cevap verilmelidir.Otel kapısına evcil hayvan ve türbanlılar giremez tabelası asılması da caydırıcı olacaktır.

Atamızın bize emaneti olan bu cennet vatanın her karışını dincilere karşı korumalıyız.

(bkz: bugun laiklik için ne yaptın)

http://www.haberalemi.net...p?haber_id=47638&news=
alternatif oteller grubunda adı geçen ve tesettürlü hanımların ayrı plajda takılabildiği otellerin hiç birinde kıyafet ayrımcılığı yapılmamaktadır. isteyen ise ortak plajdan faydalanabilmektedir. muhtemelen bu ayrımcılığı yapan otelin turizm işletim ruhsatı da iptal edilebilir.
(bkz: ciddiyse çok komik şakaysa hiç komik değil) *
bu kadar da olmaz dedirten uygulamadır. bi tarafını yırtıyordu birileri ''şeriat geliyo laiklik elden gidiyo'' diye. hani ne oldu, otellere bile rahatça almıyosunuz insanları. yakında sokakları da parselleyip ''hayır bu kısma türbansız giremezsiniz''diyecekler, emin olun.
laikliğin sindirilmesi noktasında güzel bir aşamadır. iş bu laiklik medeniyetinin merdiveninin son basamağı ise tüm türbanlıların mars'a gönderilmesidir. zaten an itibariyle bilim adamları mars'ta su bulunup bulunmadığını tespitle uğraşıyorlar. ne güzel işte onlar mars'ı derleyip toparlamaya biz türbanlıları bir otobüse doldurur arkalarından su atmadan göndeririz. dünyayla kucaklaşmak ve kollektif akıl dedikleri budur işte. türkiye laiktir laik kalacak!
laikçi arkadaşlarımızın da dinci arkadaşlar gibi yalan haber, provakasyon demeleri gereken haberdir. *
ben mi yanlış biliyorum acaba?
laiklik, din ve devlet işlerini karıştırmamak anlamında değil miydi?
laiklik bahanesiyle inancı gereği saçını kapatan kadını aşağılamak, küçük düşürmek anlamına gelmiyor yani.

bir yanda tayt giydiği için dayak yiyen sporcular, diğer yanda inancı gereği aşağılanan bir kadın.
yazık günah ya ne zaman bu hale geldik biz?
bokun suyunun cıkıp buharlaşıp tekrar yogunlaştığının göstergesidir.Laiklik kavramını anlamadan,sindirmeden konusmamak lazım.Din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıyla hiçbir şekilde alakası olamayan fakat laiklige dayandırılan durumdur.
(bkz: #3487598)
otelin kendi uygulamasidir. laiklik ile cagdaslik ile din dusmanligi ile zerre alakasi yoktur. bahsi gecen otel isletmesi eger para kaybetmeyi, belki bir miktar ceza almayi, mahkemeye verilmeyi vs. goze aldiysa bu uygulamasinda israr edebilir.
bu olay da suç otel yönetimine ait değildir.Onları bu noktaya getiren bir ortam oluşturulmuştur bu ülkede.Yoksa hangi ticari kurum para kaybetmek adına böyle birşey yapar.Bu ülkede kendini imtiyaz sahibi, üstün vatandaş olarak gören bir azınlık, laik-müslüman çatışması yaratarak buradan kendine ekmek çıkarmaya çalışıyor.Bunca tahrikin sonunda bir iç savaş çıkarda ordu yönetime el koyar böylece düzenin değişmesine engel oluruz iktidarı elimizde tutarızdır hesapları.
Kısacası halkın birbirini yemesini istiyorlar,r cambaza bak cambazadır oyunun adı.bakalım bu seferde yedirecekler mi?
olması gerekendir.
kardeşim madem türbanlısın senin ne işin var otelde, denizde, kumda, güneşte.balık tutmaya mı geldin. sen öbür taraf için çalışsana, gettondan ne var da çıkıyosun iki gözüm?

hem turizm diye bir olgu var, yerli turist var yabancısı var. imajımızı mı zedelemeye geliyon sen deyyus !

biz binbir meşakkatle mavi bayrak alalım, göbeğimiz çatlasın tse alalım diye, yıldız arttıralım diye sen gel türbanınla açık menü sırasında kaykıl, havuzda plajda ördek gibi dolaş.

almıyorum kardeşim. otel benim değil mi ? git sen de otel kur beni alma...allah allah amma uzattınız...hadi verim müziğii...go, shawty- is yo birthday
we gon pary like is yo birthday....
temel olarak üst (olduğuna inanan) laikçi sınıfın, alt sınıfın yükselme ihtimaline, geçtim ihtimalinden yükselmiş-bakanlaşmış-başbakanlaşmış haline duyduğu gözü kara-zembereğinden boşanmış-izansız öfkesinin spesifik bir hadiseye yansımasıdır.
gerekçe ve hissiyat ise: ''ama onlar bizden değiller. çok düşük, çok cahiller. biz (''ideolojidir o/onlar'' diye kakalamaya çalıştıkları)kemalist devrimler'den geçerek imbik imbik; çok yükseldik. (hoş, zaten çok yüksektik.) şimdi bu çarıklı erkan, bu kurnaz tilkiler bizim yerlerimiz'i almaya çalışıyorlar. olmaz! olamaz!''
(bkz: bilmiyorum seninle sonumuz ne olacak)
(bkz: nezaket sadece bir kadın adı değildir)
genel olarak insani açıdan ayıplanması gerekilen bir davranıştır. keza kısa kısas ancak sağlıklı düşünemeyen zevatların yapacağı çirkin bir davranış olmakla beraber o çok eleştirdiğimiz örümcek beyinli kategorisine girmek anlamındadır. türkiye`nin sorunu siyasettir, halk değil.
denyo otel görevlilerinin yaptığı denyoca davranış. ancak arkadaşların olayı laikliğe getirmeleri tuhaf doğrusu. o bayanı içeri almayan laiklik değil, denyoluk.
Otel sahibinin insiyatifindedir.
Otel özel mülktür.
otel sahibi isterse herkesi alır istemezse talimat verir kapı görevlisine, sadece genç, sarışın, mini etekli ve bekar insanları alır.
Otelin adıda Ütopya olur.
haşemayla havuza girip milleti van gölü canavarı görmüşcesine paniğe sevkedip kaçırmasın diye alınmamıştır. yandaşları ve yoldaşları gibi caprice hotel benzeri türbansız girişin yasak olduğu yerlere gitmelidir.
neden garip karsilandi bilinmez. bu ulkede yuzbinlerce kiz basortusu ile okuluna ve resmi kuruma giremezken otele girememis cok mu?
güncel Önemli Başlıklar