bugün

komik bir tavra karşı bulunan komik bir çözüm.
saygı duymakla beraber şunu belirtmek gerekir. örtünmenin nedeni vücut hatlarını ve saçı belli etmemek ve kişinin alımlı görünmesini engellemektir.hal böyleyken ha kendi saçın görünmüş ha peruk takmışsın bir fark yoktur. bazı şeylere körü körüne inanmaktansa üzerlerine düşünüp anlamak zannediyorum ki daha faydalı. çünkü her şeyin kendi içinde bir mantığı ve nedeni var.yazık ki bu durumunda bir nedeni var.özgürlükçü zihniyetin insanların özgürlüğünü elinden alması!bırakın herkes istediği gibi yaşasın.
ne kadar düşünceden yoksun insanlarsınız ya! erkeklerin saçınızdan tahrik olmasını engellemek için onun üstüne başka bir saç takıyorsunuz. tahrik olucak adam o peruğunuzdan tahrik olmayacak çünkü. düştüğünüz durumun komikliğini anlayamayacak kadar da mı sığsınız, günahsa peruğun da günah olduğunu bilmeyecek kadar da mı bilgisizsiniz, cahilsiniz? boşuna soruyorum gerçi, öylesiniz. dininizle ilgili bir iki cümle dahi okumadan körü körüne başınızı bağlayın, önünüzden başka bir yere bakmayın, başınızı yerden kaldırmayın... nereye kadar bakalım. zararınız sırf kendinize olsa yine bir şey demeyeceğim de, bizler de kaynayacağız herhalde bu yolun sonunda. allah'ın verdiği şu aklı kullanmadan yaptığınız ibadetlerin hangi biri kabul olur acaba, bi düşünün bakalım. allah tez zamanda akıl fikir versin, ne diyim, aklınızı kullanmayı nasip etsin daha doğrusu. aklınızın olduğundan bile haberiniz olmayabilir çünkü.
e ben o peruğu takanın saçı sanıp da içimde bi gıdıklanma olursa. hani saç erkeği tahrik edermiş de günahmış ya.

kafayı örtüp yazın sandalet giyen modelleri de var bunların. hadi ben ayak fetişistiysem? kapanıcan tam kapat madem, evinden çıkma tam olsun!
ya olay saçı göstermemekse ha senin saçın ha naylon saç ne fark eder. sanki insanlarda onu ayırt edecek bir mekanizma var. hey yavrum be saçlara bak allah allah dedeği zaman bir erkek *, istediğin kadar bak, nasılsa peruk, benim değil onlar, demek ne derece kurtarır günahtan seni. sonuçta sensin o. kafandaki de saç. meruk meruk. nerden bilicez kardeşim.
bazı hadislerde, bir müslümanın, doğal yüz şeklini değiştirmesinin uygun olmadığı açıkça belirtilmiştir.
peygamberin bu konudaki kurallarını, tariflerini okumayan kişinin kafasına göre davranmasıdır.
toplumda yaşayan bireyler toplumu yönetenler tarafından ne zaman bireysel özgürlükle ikramlandırılacaklarsa o zaman o toplum da bu derece saçma ve acınılası haller meydana gelmez. *
(bkz: ne yardan ne serden)
bunu yaptıranların sıfatına bakıp utanması için tutlmuş bir aynadır.demokrasi gereği yasaklanan türbanın bir alternatifi şeklinde gelişmiştir.bence çuval geçirsinler kafalarına o zaman daha iyi anlarlar belki. karşındaki insan mı hayvan mı bir türlü algılayamamış insanların kurbanlarıdır.ikinci sınıf muamele gören mağdurlardır.
çok enteresan bir durumdur. saçını ve kendini saklaması için telkinle büyütülen kızların üniversiteye geldiklerinde, girebilmek için ürettikleri çözümdür. şimdi sen kadına saklan, saçından tahrik olanlar var deyip dışlarken ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapmamış oluyorsun da, kendine güven saçından utanma kimse senin saçını görünce sana tecavüz etmeye kalkmaz diyenler ikinci sınıf muamelesi yapmış oluyor.
bırakın bu kadını düşünüyoruz, savunuyoruz ayaklarını. sizler daha neyi savunduğunuzun bilincinde değilsiniz. sadece sindirmeye çalışmaktasınız kadınları, her türlü arsızlığınızdan kadını sorumlu tutmaktasınız, erkeğin arı namusu yokmuşcasına, sonra çıkıp bir de bu hale düürenler utansın dersiniz! ne yüzle?
ben de derim ki evet kadını bu hale düşüren zihniyet utansın. örtünmeyi dayatma olarak sunup, alternatif bırakmayıp, kadını sindirmeye çalışan üstüne bir de buna özgürlük demeye kalkan zihniyet utansın. bir de kadın uyansa çok geç olmadan.
tipik bir sik nerde selanik nerde vakasıdır. Türk yurdu, masonik destekli kışkırtıcı bürokrasi ile din üzerinden siyaset yapıp menfaat sağlayan art niyetli güruh arasında preslenmiş bir vaziyette kımıldayamamaktadır. Al birini vur ötekine hesabı.
bir şekilde "ben de özgürüm" psikolojisine sokulmuş dişi bünyenin, düzene karşı dik(!) duruşudur. yurdum polisi, jandarması, seküritisi ona engel olmaya kalktığında şıppadak çantasından çıkardığı peruğu türbanının üzerine geçirir, "nanik nanik nanik" diyerekten, girişi engellenen bölgelere ayak basar. çakinin gelininden farksız haliyle de, müdahalelere karşı geliştirdirdiği kamufle mekanizmasıyla da korkutur. hele ki sınavda yanınıza oturduysa vay sizin halinize.
türbanın üstüne tanga giymekten farkı yoktur. komikliktir, gerzekliktir.
Kadının yüzünden, saçlarından ve hatta ayak sesinden bile tahrik olan ve bunları seksi bulan zihniyetin kızlarının iran ve Afganistan modasından etkilenerek üniversitelerde tuhaf karşılanan peruk kullanımı.
(bkz: dinimizde örtünmek)
türbanın eteklerini kapatmayan kamufulaj yöntemidir. sürekli küttür peruklar, çirkindir ve bakımsızdır. oysa ki o alttaki türban, ne türlü modellere giriyor.
kaş yapayım derken göz çıkarmaktır. başka da izahı mümkün değildir.
üniversitelerdeki türban yasağını delmek için bulunmuş en gerzekçe yöntem.
hayır kim böyle saçma bir öneriyi getirmiş nasıl bu kadar tutulmuş anlamak da mümkün değil.
bunu düşünen arkadaş eskaza kafayı sıfıra vuralım saç yoksa günah da yok mantıgıyla yaklaşsaydı olaya
büyük ihtimalle şimdi üniversiteler kafaları sıfıra vurulmuş müminelerle dolup taşacaktı.
(bkz: beynin içine g-string yerleştirmek)
''iğreti saç takan: taktıran, kaşlarını incelten: incelttiren, dövme yapan: yaptıran lanetlenmiştir.''

hadis no: 2143
kaynak: ebu davud- tereccül 5, (4170)

''resulullah şöyle buyurdular: ''iğreti saç takana: taktırana, bedene dövme yapana da, yaptırana da allah lanet etsin''

hadis no: 2142
kaynak: buhari
libas 119 (2124) nesai. zinet 25 (8.148)
peruğun üstüne miğfer takılırsa bir de, tadından yenmez. doğru arap cennetine.
peruğun üstüne de bok sıvamak... gider bu
insanları bu hale sürükleyenler utansın denilebilecek durum.
çoğu kişinin vicdanını rahatlatmak adına yaptığı şeydir, benim saçım değilse görünen neden günah olsun ki mantığını savunurlar, halbuki oradaki niyet onun saç yerine geçmesidir, taktığı şeyin dinde yeri olmadığını herhangi bir ayet ya da hadiste başörtüsü yerine şunlar takılabilir şeklinde bi' ibare bulunmadığı halde yapılan, tam olarak kimliğini bulamamışım insan hareketi.
üniversiterde yaşanan bir durum olduğuna göre, yıllar sonra üniversite yıllarını tüm güzelliğiyle hatırlayacak olan insanı bir farkla, bir tek nedenle bir anlık da olsa bu duruma itilmesine neden olduğu için üzülmesine neden olacak gerçektir.
göze hitap etmeyen durumdur.