bugün

iskenceye, teröre, esitsizlige, ampüllere, ve daha ülkeyle ilgili ne kadar sorun varsa her türlü tepkisini msn aracligiyla gösteren, emotion ve smileyler ile kendini ifade eden nesildir. burada elestirilen aslinda bu nesil degil, bu neslin bu hale gelmesini saglayanlardir. bu neslin anneleri babalari darbelere vücutlariyla, canlariyla, ölmek pahasina tepki gösterirken simdiki nesiller gül, kus, kirik kalp, cicek ve böcekle gösteriyor tepkisini. hey gidi.
hani diyeceğim şu ki rte ya da şu anda devletin başındaki herhangi bir büyüğümüz aktif olarak msn kullanıyor olsa ve de ülkedeki tüm msn adreslerini eklemiş olsa tamam, belki "la nooluyo herkes birden çiçek açtı a.uğa goyyim?!?" diye düşünüp danışmanını arayıp olayı soruşturmaya çalışabilir -ki ne kadar uç bir örnek verdiğimin ben de farkındayım- onun dışında kendi msn listemizde bile en fazla dönecek olan muhabbet ortalama 9-10 satırdır. "ne o len/kız çiçek açmışın" "terörü protesto için olm/kızım" "yaa dur ben de yapayım" "yap tabi onca insan ölüyor" "tabi ya ne üzücü" sonra ver elini alışılageldik muhabbetler.
gercekleri görünce de üzülen nesildir ayni zamanda. böyle gelmis böyle gider. *
mantıklı bir olay yaptıklarını dile getirme cürretine sahip birtakım insanların da içinde olduğu nesil.

(bkz: akıl fikir)
lastik gibi uzaması kuvvetle muhtemel olay..bütün nesil msn denen zımbırtıda sabahlarsa olacağı budur...
edit: olması gereken budur...
darbelerle ve baskıyla sindirilmiş, popüler kültürün maymunu olmuş, kupon toplayarak tabak sahibi olmuş* bir nesil.
neslim...
nick başına (nah)* yazılarak protesto edilesi tuhaf nesil*
Olaylarla aslında pek de ilgisi olmayan, aslında "tepkili ve duyarlı bir insanım ben" demek isteyen kişilerdir çoğunlukla. Bunun dışındakiler de genelde fazla iyi niyetli ve saf kişiler olmaktadır.
"atam sen merak etme, bıraktığın gençlik 24 saat msnde" lafındaki gençlik bu nesildir işte...
yaş ortalaması küçük, olgunluğa ermemiş yani lise gençliğidir. konuşma yetisine güvenini kaybetmeye başlayan nesildir.
"ölen şehitlerimiz için nickinin başına soluk gül resmi koy, tepkini göster" şeklinde mesajlar atacak kadar ufalan, bunun terörizme bir tepki olduğunu savunan akıl yaşları 1 ile 4 ay arası değişen insan topluluğu.
-senin ananı avradını, çotanak, katada, kuparat
*abi façayı bozmuşlar senin?

akşam msn;

-beni bugün döven taksiciye;(kırık kalp efekti)
tekrar söylüyorum ki paçalarından lümpenlik akan nesil. eskiden böyle miydi ya? mektup yazmak vardı, mendil vermek vardı. bir tepkimiz varsa çıkıp taksime eylem yapmak vardı. sevgiliyle her gün buluşulan pastaneye gitmemekti tepki vermek, öğretmenin sorduğu soruyu cevaplamamaktı. akşam yemeğinde sofraya oturmamaktı. ne zaman ki internet çıktı, kirlendi dünya.
iletiden mesaj verme kaygısı olan nesildir...

"abdülrezzak defol git tamam mıığğğ" ve ya "sen benim sevdiğim kız değil ...... bile olamazsın" tarzı serzenişleri vardır, saçmalayan nesildir, nesli tükenesi nesildir, acınası nesildir.

edit: sadece aşk meşk eğilde bide bu neslin duşa girdiğini bile msninden pöyküreni vardır.

hacım nereye gidiyor bu milletin hali??! ...
birbirini tanımayan paylaşmışlıkları olmayan muhabbetinde önemli rölü üstlenir. çünkü yazılan hedeyi karşı taraf farklı şekillerde anlayabilir.
en basitinden
...
+o da bana dedi ki eve gidelim
-yapma yaaa*
-yapma yaaa*
gibi