bugün

Sözlük alemi öncelikle merhaba, linkini paylaştığım haberdeki gibi cani heriflerin farkına varılması adına bir kampanya başlatmayı düşünüyorum. Nasıl yapacağımı bilmediğim için sizlerden yardım istiyorum. Ve bir de mümkün olduğunca bu linki paylaşalım ki insanlar ne bu gibi durumlarda ne yapılması gerektiğini öğrensinler. Haberi okurken gerçekten kanım dondu, bir insan sevdiği bir insana bunları nasıl yapar diye.

Sizden ricam bu haberi ailenizle, arkadaşlarınızla paylaşıp onları uyarmak. Bir de biri allah rızası için bi kampanya başlatsın da yayalım bunu, sessiz kalmayalım lütfen.

Teşekkürler.

Haber linki;

http://sosyal.hurriyet.co...na-destek-olalim_40233478
Sözlükçe sessiz kalınan olay. Neden acaba.
burda entry kasmayla bir yarak yol alamazsınız bu işler yasayla olur yasa koyucuda meclıstır...
entry kasmak değil, ne kadar çok insan bilinçlendirilirse o kadar iyi. Yasayı meclis yapıyor diye her şeyi oturup bekleyelim mi, elimizden geleni yapmayalım mı yani? Zaten bu yüzden bu durumda değil miyiz, bu umursamazlık yüzünden? Ben sadece kampanya başlatmak gibi bir öneride bulundum. Daha iyi öneriler varsa onları da yapalım.
binlerce kez yaşanmış ve hala ders alınamamış bir olay.
özgecanlar katledildi bazı kadınlar tecavüz edilip yakıldı.
isimler sadece bir simge gibi kaldı ama hala gerekli önlemler alınmadı.
peki neden?

çünkü o çok sevdiğiniz hükümet ve onun etrafındaki soytarılar din kisvesi altında ya da ataerkil toplum düzeni adı altında bunların neredeyse suç olmadığınu söyleyecek raddeye geldi.

aile ve sosyal politikalar bakanı " bir kereden bir şey olmaz!" dediği bir ülkeden hayır gelmez.

sen bilinçlenirsin, ben bilinçlenirim ama onlar bilinçlenmez.

önce toplumu eğitmek lazım.

töre cinayetine kurban giden yılda kaç yüz kadın var sesini bile çıkartamıyor.

gencecik hatta çocuk yaşta evlendirilen kızları söylemiyorum bile.

sizin o din dediğiniz kisvenin yarattığı zihniyeti öldürmediğiniz müddetçe daha çok bu tarz vakalar la karşılaşırız.

en başta dediğim gibi önce toplumu uykusundan uyandırmalı dinin uyuşturduğu ve dinin örümcekleştirdiği beyinleri açmamız lazım.

bunları yapamayız diyorsanız eğer; istediğiniz kadar örgütlenin bağırın çağırın olmaz!