bugün

ciddi ciddi kaliteli yayınlar yapan kanal. hem kendini severek izletiyor hem dünyaya dair bir çok ilgi çekici yayın, belgesel var.

Sarıyor.
Sanırım TRT'nin tek güzel kanalı.

ilk ortaya çıktığı zamanlarda pek güzel şeyler yoktu ancak şu anda bir national geographic'i aratmıyor açıkçası.

trt payını en çok hak eden kanal.
Ciddi ciddi kaliteli yayınlar yapan kanal. Hem kendini severek izletiyor hem dünyaya dair bir çok ilgi çekici yayın, belgesel var.

Telefonun, internetin geri planda olup daha çok tv izlendiği 10-15 sene öncesinde olsak deli gibi izlenirdi.
Verdiğimiz vergileri hak eden iki kanaldan bir tanesi. Diğeri de trt2.
Ben seviyorum bu kanalı. En azından izleyiciye farklı alternatifler sunuyor. Malum bütün kanalların içeriği benzer olduğundan.
TGRT belgeselle sık sık karıştırıp “benim izlediğim belgesel ne ara bitti” diye sitem ettiğim kanal. Kanalların da kul hakkı olur mu acaba?
Sarıyor.
trt belgesel trt2 ile birlikte şu dönemde izlenebilecek nadir kanallardan.
Ağlatmaktadır.

bu bebek hayvan belgesellerini yayınlamayın allah rızası için ya. Şu an kardeşlerine, ailesine göre "uyumsuz" olan bir bebek aslanın belgeseli var. çocuğu dışlayıp duruyorlar, anası olacak vicdansız da emzirmeyi bıraktı. ağlattın be reis, büyü de şu kardeşlerinin hepsini boğ e mi.
arkada hep açık olandır.
Trt nin tek güzel kanalıdır.
trt nin izlemeye değer tek kanalı.
Abuk subuk islami ülkelerin ve mültecilerin gösterildiği belgeseller dışında gayet iyi kanal.
Trt payını hak eden tek kanal.
çoğunluğu trt'nin kayda değer, kaliteli yapımları arasındadır.
Kaliteli, izlenesi programların yer aldığı trt kanalı.
"4 yaşındakiler huzurevine gelince" belgeseli gibi; yaşlılarla biraraya getirilen çocukların, onların ruh hâlinde nasıl olumlu değişiklikler yarattığını izlerken gülümsemekten kendinizi alamadığınız çok hoş yapımları var.
Bu sabah izlediğim " bulutların üstünde" belgeseli dağcılık hevesimi tekrar kabarttı fakat gursağımda kalması uzun sürmedi. Ahh şu zincirlerim, başımın belası heveslerimin katili.
O zirvelere bir kere çıkamamış olsam da izlediğim bu etkileyici yayınla çıkmış kadar oldum. Dağcılar zirveye ulaştıklarında sanki oradaymışım gibi derin bir nefes alarak ohh çektim. Sonra kardeşime döndüm "nasıl ineceğiz ordan aşağı?" dedim.
Gelen alakasız cevap;
" sen olsan oraya çıkmadan ben bi çay içeyim dersin."
Eminim o zirveden çay keyfi yapmadan inmezdim.
Nasıl muhteşem bir manzara allahım nasip et. Izlerken bu kadar heyecanlanıp mutlu oluyorum, haz alıyorum. yaşamak apayrı bir mutluluk olsa gerek.
çakma belgesel yapan kanal. bütün programları çakma. çakma program yap hadi kabul edeyim de neymiş bilmem afrika köyünde su çıkartıyolarmış. koymuş bir tane dombili, hesapta su çıkarıyorlar afrikalı susuz açlara yardım yapıyorlar. s.g.

ulan amına koduğum, daha ülkende kendi tarım arazine su getiremiyorsun... kaç tane tarım arazisinin ırzına çatır çatır geçildiği, kaç köyün su yüzünden perli perişan olduğununun belgeselini çek ?
yer mi ?
anca asimetrik enformasyon sıçın... !
Yanlış değilsem hala izmir'de bulunan kanal.
TRT'nin takip ettiğim tek kanalı.
Benden alınan trt payı, trt belgesele verilsin..

Kesinlikle ülkemizdeki en kaliteli kanal.
En tehlikeli okul yolları, belgeseli muhteşem dünyanın en ucra köşelerinde ne çileler var diyip bir iç geçirmek elde değil..
ilk ortaya çıktığı zamanlarda pek güzel şeyler yoktu ancak şu anda bir National geographic'i aratmıyor açıkçası.
Belgeseli zenginlestiren,farkli programlarla renklendiren baya kaliteli tv kanali.
Köpekbalığı belgesine denk gelirsem beni TV karşısına kilitleyebilen kanal.
trt'nin son yıllardaki en iyi kanalı bence, bir de yeni yayına başlayan trt 2 var sanat kültür programları yapan..

'' zorlu okul yolları '' adlı belgesel ne zaman karşıma çıksa izliyorum, onun dışında hayvanlarla ilgili güzel belgeseller oluyor..

'' doğu'nun kayıp silüetleri '' adlı belgeselleri de çok güzel, '' muson toprakları adlı belgeselleri '' de..

trt belgesel kanalını ben çok başarılı buluyorum, saçma sapan kanalları oturup yarım saat reklam izleyeceğinize, bir belgesel izleyin en azından bir kaç yeni birşey öğrenirsiniz..

hatta bir ara göbeklitepe'yi anlatan güzel bir belgesel vardı, hem gündüz hem gece aynı yayını izledim..

bu güzel kanalı herkese tavsiye ederim..

unutmadan şunu da belirteyim, maalesef doğru düzgün izlenebilecek iki üç tane kanalımız yok, ilerde zaten tv falan filan kalmayacak da yani ne bileyim, saçma sapan en gereksiz şeyleri sanırım bizim ülkedeki kanallar yayınlıyor, ben izlemiyorum da izleyen oluyor mu, var mı ben bilmiyorum..