bugün

3 gün süren ve tarafımdan sözlük yazarlarına uygulanan sosyolojik test ve ardından gelen 1 günlük "troll talebi testi" esnasında tarafımdan şahsi düşünce bakımından kanaat getirilen durum. gerçekten de hak verilmiştir trollere hem zevkli bir işle meşgul olmaktalar, hem de sözlükteki kalitesiz rezillerle dolu ortamın talep ettiğini karşılamaktadırlar.

not: gerçek trollükte altın kural, "o benim değerimdir ben onun üzerinden trollük yapamam maalesef" dememektir. kendini bile ti ye alıp değerlerini ti ye alamayan biri olarak, bu sebepten ötürü gerçek ve kaliteli bir troll asla olamayacağım ama işini güzel yapan troll dostlarıma desteği esirgemem.
troll olmadan anlaşılamayan iş. ciddi ve düzeyli yazan için küfür kaynağı.

doğrudan troll mü oldum? hayır!

yaklaşık 10 ay önce ev arkadaşıma bilgisayarından sözlük hesabı açtık. troll hesabı açınca ilk başta cins olmalı ki fark edilelim. ve önemli bir nokta, şizofrenik davranışlar. yani olduğumuzundan 180. farklı.

ilk seçenek ise siyasette hangi düşüncede olacağız? bu sözlükte akpli ve rte sever olursan. eksi manyağı olursun. ve küfür nedeniyle hep fark edilirsin. ne kadar farklı olursak olalım içimiz el vermedi. rte ve akp karşıtı olduk.

2) takım. sözlükte en çok taraftar olarak anti-fenerbahçeliler var o zaman fenerbahçeli olacaktık.

3) allah'a inanmak ya da inanmamak. ateist olursak daha çok dikkat çekerdik. hafif ateist olduk. dini övücü şeyler de girdik ki, trollüğün kuralı olan tutarsızlıkları sergiledik.

4) abaza olmak veya olmamak. abaza olursak daha çok prim yapardık. bol bol fotoğraf eklemek, cinsel içerikli başlıklar açılmalı.

5) türk-kürt kavgasında taraf olacak mıyız? bu konuda hiçbir tarafa bulaşmadık. ırkçı olsak, hele de kürtçü nick altımız hakaret ve aşağılama dolu olurdu.

6) laik miyiz değil miyiz? laik olduk. olmasaydık daha çok popüler olurmuş.

7) laf atarak bilhassa nick altında polemik yaratmak. nesil ve asıl-fake fark etmeksizin herkesin damarına basılabiliyor. kavga olunca nickaltı yağmur gibi yağar.

8) troll tipi başlık. öyle cins bir şey diyeceğiz ki, insanlar bi siktir git demeli mesela berk gürman'ın jimi hendrix'ten daha iyi gitar çalması gibi. ve hiçbir şeyi beğenmeyin. beğendiğiniz şeyler cins olsun.

9) kasten hata yapılmalı. gerek bilgi yanlışı gerekse hatalı başlık.

10) orjinal bir stil bulunmalı. evet efendim gibi entry e başlamak veya evet diyerek entry bitirmek. bunlar eskidi. yeni bir yol bulunmalı.

11) abaza dolu bir yerde cinsiyet önemlidir. kız nicki alırsanız işler farklı bir yol izler. ama biz yine erkek olarak takıldık.

belki de en önemli ve son mesele, vaktiniz olacak. sürekli entry yazıp başlık açılmalı.

neyse benim direktiflerimle arkadaşın da yeteneğiyle yazmaya başladık. belli konularda kendimizce başarılı olduk. dördüncü nesil ben uzaktan bakıldığında meğer düdük gibi yazıyormuşum. bir konuda açıklık getirmem gerekir. troll olmak biraz yetenek istiyor. vasat olanı çekilmiyor. olabildiğince savrulmak gerekiyor. tutukluk yapan tutulmuyor. nicki kızları çağrıştırandan almalıymışız. en önemlisi trol olan tek çalışmıyor. 4-5 kişi ekip halinde destek almalı. 4 hesap tek kişinin de olabilir veya 4 farklı insan da olabilir. 1 hesap 1 insan olursanız bağrına basarlar. bunu yapan çok yazar var.

sansasyon yaratmasak da 3-4 ay eğlenceli oldu. sıkılınca x in vedası deyip hesabı kapattık. meğer sözlükte neler dönüyormuş neler.

trollere karşı canhıraş savunma yapmayın. siklenmedikçe motivasyonları kayboluyor. sözlüğü çok ciddiye almayın. ama bir duruşunuz olsun. neyse, ben yine dümbelek gibi bilgi entrysine, muhalefete devam edeyim.
troll olmanın inanılmaz keyifli olmasıdır.

ya ne güzel ya, sözlüğün hassas noktasını bul, başlık aç, alllaaah bi keyifli var ya, mesela adam gıcık etcek diye jinekoloji uzmanı oldu, habire bakire bakire. süper ya, bi usta troll varsa mesajdan öğretsin ya. trolleri destekliyorum valla çok komikler, ne sağlam mizahları var mk.
trolleri çekemiyolar, çünkü espri yetenekleri var herşeyi var adamların.
eti puflu başlıklar daha çok ilgimi çekiyor.
üç beş dingil yazı yazan kendini troll sanıyor. gerizekalı olmanın verdiği heyecan o!
hiçbir keyif o kadar küfür yemeyi meşru kılamaz.
Katıldığım görüş. dur lan bi troll olup gelcem.
bu fikre sahip olanların evlendiklerinde gavat olmayı keyifli bulmaları da muhtemeldir.