bugün

sözlüğe üye olur olmaz uyduğum kampanyadır. yoksa atatürk e laf atan trolleri laf yetiştirmesini bilirim ama yıllarca internette gezinince, trollere en büyük cezanın ilgisiz bırakmak olduğunu anladım.
Düşünülmesi gereken eylem.
onlar zaten bunu bildikleri için ısrarla insanları proveke eden başlıkları bilinçli açıyor veya açılmış başlıkları hoplatıyorlar. hani ona sövsen ondan bile zevk alır bunlar. umarım hepsi geberir. bunu kalpten istiyorum. benim böyle bir yanlışım varsa ben de umarım geberirim.
hemen uygulamaya geçmesi gereken kampanya. bence bugünden itibaren aklı başında hiçbir yazarımız bu kaos meraklılarına prim vermesin. onun yerine kendi başlıklarımızı kendimiz açalım.
sözlük için düşünülmüş en iyi kampanya. bu başlığı kim açtı ise ince görmüş. troll başlıklara girmediğin her bir entry, uludağ sözlüğün daha yaşanabilir bir yer olmasın sağlıyor sayın yazar.
an itibari ile unutulmuş ama gerekli bir kampanyayı tekrar başlatıyorum ve destek bekliyorum.
sözlük kalitesi korunsun,uludağ sözlük değerini kaybetmesin.

edit: (bkz: uludağ sözlük yazarlar manisfestosu)
(bkz: uludağ sözlük troller listesi)
uludag sözlüğü bitiren bir konuya destek vermeme kampanyasıdır.
sözlükte yazmanın ne amacı kaldı o zaman biz trollerle var oluyor tanınıyoruz.
sozlugu fazla ciddiye alan angutlarin kampanyasi.
evet sozlugu siz kurtaracaksiniz zaten.
biraz duyarlılıkla sözlükteki trolleri azaltacak kampanyadır.
Cinsellik kokan bazı entryler gereksizdir.
bütün yazarları davet ettiğim, sözlüğün doğru dürüst hale gelmesi için herkesin katılması gerek bir kampanyadır. sol frame'den her gün belki de yüz tane troll başlık geçmekte. sözlükteki bütün trolleri donuzlasam bile o başlıklar görünüyor. ancak siz o başlıklara giri girmezseniz buradaki binlerce yazarın rahatsız olmasının önüne geçersiniz.

bir kampanya.
(bkz: uludağ sözlük te maaşlı troll var mı sorunsalı/#35460860)
Troller ibnedir onların açtıkları başlıklara entry girenler götverendir sloganıyla desteklediğim kampanya.
trollerin kendi başlıklarını up'lamasıyla direneceği kampanyadır..
Sözlüğün bilinçli yazarlarından desteklemelerini istediğim kampanyadır. Troll başlıklara entry girmeyelim ve mide bulandırıcı entrylere bırak artı, eksi oy bile vermeyelim. Yoksa gittikçe suyunu çıkarıyor bazıları. Bizden tepki gördükçe daha da abartıyorlar.

Ayrıca söylediğim şey adabıyla kaliteli espriler yapan yazarları kapsamamakta. Elbette gülünüp eğlenilmeli. Ama afedersiniz sözlük kızlarının ... olması, porche'um var her gün bilmem ne yapıyorum tarzı başlık açan veya entryler giren kişilere de böyle saçma şeyler için onları umursamayarak tepkimizi gösterelim. Sözlüğümüz daha iyi bir yer olsun. Bunların yaptıkları espri ya da trollük değil çünkü.
ihtiyacımız olan kampanya. daha temiz bir sol frame için. daha temiz bir sözlük için.
tutmaz.

burda insanlar karşıtlıktan, nefretten besleniyor. bakın nickaltlarına insanlar kötü şeyler söylerken cömert, överken çok cimriler. burası ve diğer sözlükler holiganlığın, kutuplaşmanın yaşandığı yerler.
katılamayacağım şeydir, ama desteklerim.

neden mi? çünkü tepem atıyor, nefretimi başka yere kusamam.
El yumrugu yemeden kendi yumrugunu balyoz sanan tum troll basliklara yazmiyor ergenlerle basbasa birakip basligi acani destek vereni donuzluyor keyfime bakiyorum , yayaye koko cambo yayaye .
kesinlikle destekliyorum ben buraya bilgi paylaşmaya geldim, seviyesiz insanlarla uğraşamam.
troll başlık açanların belirli bir uyarıdan sonra sözlükten atılması ve kalitenin artırılması gibi bir öneriyi aklıma getirmiştir.
Sözlükte başka başlık kalmayacağından, yazarlar hicbir şey yazamayacaktır.

Troll'den başka bir şey mi var?
(bkz: imkansızı istemek) .
desteklenen kampanyadır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar